שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  משרד החוץ נגד CNN ו-BBC: "תפסיקו את המניפולציה"
  דובר משרד החוץ ענה לציוץ של CNN, שציין את הרג ארבעת הפלסטינים לפני הרג הלוחם אביב לוי: "בכך שאתם מעוותים את העובדות אתם עושים מניפולציה נגד ישראל". הוא גם שיתף ציוץ נגד BBC שכתב: "חייל ישראלי מת מיריות"

   

   

   

  משרד החוץ תקף היום (שבת) בחריפות את רשת ה-CNN בגלל סיקור לא מאוזן של האירועים בעזה בסוף השבוע. קצפו של משרד החוץ יצא בעקבות דיווחים ב-CNN וציוץ בחשבון הטוויטר שלו לפיו "ישראל אומרת שאחד הטנקים שלה ירה על מטרה של חמאס בשבת, בתגובה על נסיון לפרוץ את הגדר, לאחר יום אלימות שבו נהרגו ארבעה פלסטינים וחייל ישראלי אחד".

   

  במשרד החוץ זעמו על אופן הצגת הדברים, כאילו הרג הפלסטינים קדם להריגת החייל ובכך מטילים את האשמה להתלקחות על ישראל, בעוד שהאשמה כולה היא על חמאס. דובר משרד החוץ עמנואל נחשון הגיב ל-CNN בציוץ תקיף שבו כתב: "לא CNN!!! לא הבנתם את זה נכון וזאת לא הפעם הראשונה. חייל ישראלי נהרג על ידי חמאס וצה"ל הגיב ובכך הוא מגן על מדינתו ואזרחיו נגד מחבלים רצחנים. בכך שאתם מעוותים את העובדות אתם עושים מניפולציה נגד ישראל. CNN, תפסיקו את המניפולציה שלכם". ב-CNN לא הגיבו לנחשון.

   

   

   

  במקביל, נחשון ריטווט ציוץ אחר של עומרי קרן, יועץ של הסנאטור טד קרוז, נגד רשת השידור הבריטית BBC, שגם הם הציגו את האירועים בעזה בצורה מעוותת. קרן צייץ: "'חייל ישראלי מת מיריות', כך מדווח BBC על הירי הטרוריסטי של חמאס שהרג חייל ישראלי. זאת הגרסה החדשה שאם ישראלי ייהרג על ידי רכב דורס של מחבל אתם תדווחו - 'ישראלי נפגע מרכב'".

   

  נחשון אמר ל-ynet: "אנחנו במשרד החוץ עומדים 24 שעות ביממה על המשמר. לא ניתן לתקשורת הבינלאומית לגרום לעיוות מכוון של האירועים שמתרחשים בישראל ובאזורנו. נגיב לכל כותרת מעוותת ונדרוש את תיקונה המיידי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים