שתף קטע נבחר

לוחם צה"ל נהרג מאש צלפים בגבול

פרטי התקרית הקשה הותרו לפרסום: צלפים מהרצועה ירו על הלוחם כשהיה בסיור, זהו ההרוג הראשון בגבול עזה מאז צוק איתן. בתגובה חוסלו 3 מחבלים וחיל האוויר פתח בתקיפות נרחבות. בחמאס מאיימים: "הפצצה תיענה בהפצצה"

 

 

הותרה לפרסום התקרית שהוגדרה כ"קשה ביותר מאז סיום מבצע צוק איתן ": לוחם צה"ל נהרג אמש (יום ו') מירי צלפים בדרום רצועת עזה. הודעה נמסרה למשפחתו של הלוחם, ההרוג הראשון בגבול עזה בארבע השנים האחרונות.

 

הסלמה בעזה, עדכונים אחרונים

הושמדו מפקדות גדוד של חמאס: תיעוד התקיפות בעזה

תיעוד השיגורים: כיפת ברזל יירטה פצמ"רים מהרצועה

הזרוע הצבאית של חמאס רוצה מלחמה / רון בן ישי

 

הלוחם נהרג בעת שהיה בסיור ובעקבות הירי לעברו התפתחו חילופי אש בגבול עזה, שבהם נהרגו שלושה מחבלים, חברי הזרוע הצבאית של חמאס. בהמשך נהרג פלסטיני נוסף. בצה"ל אמרו כי הלוחם, שהיה עם אפוד קרמי, נהרג מקליע שפגע בחזהו. תחילה הוזעק מסוק לפנותו כשמצבו מוגדר קשה, אך מותו נקבע בשטח.

 

 

 

 

פינוי החייל (צילום: בראל אפרים)
אזור התקרית(צילום: בראל אפרים)

תקיפות צה
תקיפות צה"ל בעזה(צילום: AFP)

שיגורים מעזה (צילום: אבי רוקח)
שיגורים מהרצועה(צילום: אבי רוקח)

טנק מרכבה ליד גבול רצועת עזה (צילום: AFP)
טנק ליד הגבול(צילום: AFP)

בעקבות התקרית הקשה, החל צה"ל בשורת תקיפות נרחבת ברצועת עזה על ידי מטוסי קרב וכלי טיס. מפקדת גדוד זייתון של חמאס, בצפון רצועת עזה, הושמדה כליל. בהפצצות נפגעו מחסני אמצעי לחימה, מחסני ציוד ללחימה, מתחמי אימונים, עמדות תצפית, חמ"ל הגדוד, חדרי פיקוד ושליטה, משרד מפקד הגדוד ותשתיות נוספות.

 

בהמשך הושלמה תקיפה של כ-25 יעדי טרור במפקדת גדוד חאן יונס של חמאס, בדרום הרצועה. בתקיפה הושמדו יכולות פיקוד ושליטה של הגדוד, משרד מפקד הגדוד וכן יכולות ייחודיות בתחום האווירי ובהן מחסן כלי טיס בלתי מאוישים, יכולות הגנה אווירית, תצפיות ומפעל לייצור רכיבים לבניית תשתיות תת קרקעיות. צה"ל הודיע כי בסך הכל הותקפו 60 מבנים ותשתיות של חמאס. 

 

בשל ההסלמה החמורה, כונס בקריה בתל אביב דיון ביטחוני מיוחד בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן והרטמכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט. בהמשך כינס נתניהו הערכת מצב ביטחונית נוספת בקריה עם ליברמן, הרמטכ"ל, ראש השב"כ וכן בכירי צה"ל ומערכת הביטחון.

 

 
הערכת מצב בקריה תל אביב (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)
הערכת מצב בקריה בתל אביב(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

תקיפת צה
תקיפת צה"ל ברצועת עזה(צילום: AFP)

פלסטינים בגבול רצועת עזה (צילום: AFP)
הפרות סדר ליד הגדר(צילום: AFP)

לאחר ירי הצלפים ותקיפות בצה"ל, הנחה פיקוד העורף את תושבי עוטף עזה להישאר בקרבה של 15 שניות ממרחבים מוגנים ולהימנע מהתקהלויות. עקב המצב הביטחוני, חוף זיקים נסגר ויישאר סגור גם היום.

 

מעט אחרי השעה 20:30 נשמעה אזעקת צבע אדום במועצות שער הנגב ושדות נגב וזוהו שלושה שיגורי פצצות מרגמה. כיפת ברזל יירטה שני פצמ"רים והשלישי התפוצץ בשטח פתוח.

 

שר הביטחון ליברמן איים כי "אם חמאס ימשיך עם שיגור הרקטות, התוצאה תהיה הרבה יותר קשה ממה שהם חושבים". בשיחה עם שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב. אמר ליברמן כי חמאס מדרדר את המצב באופן מכוון: "נגיב בצורה קשה וכל האחריות מעתה היא על הנהגת חמאס. האחריות על כל ההרס וחיי אדם - עליהם".

 

בחמאס אמרו מנגד: "התגובה של ההתנגדות על התוקפנות וההסלמה היא במסגרת הזכות להגן על עמנו. זוהי חובה לאומית להגן על האינטרסים של העם, וביסוס משוואת ההרתעה של הפצצה תיענה בהפצצה, וצליפה בצליפה".


פורסם לראשונה 20/07/2018 22:34

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים