שתף קטע נבחר

יצא לחופשי: יונתן היילו השתחרר מהכלא

היילו, שהורשע בהריגה של אדם שתקף אותו מינית - יצא את שערי בית הסוהר רימונים לאחר ריצוי עונש מאסר בן שמונה שנים. פרקליטו: "הוא חוגג בחצות יום הולדת 30 - אין מתנה יותר מרגשת מלהחזיר לו את החופש". עם צאתו אמר היילו: "תודה רבה"

 

 

שעות ספורות לאחר שוועדת השחרורים של הנהלת בתי המשפט החליטה היום (יום ב') לשחרר את יונתן היילו, שהורשע בהריגה של אדם שתקף אותו מינית - יצא האסיר לחופשי. עם צאתו אמר היילו: "תודה רבה".

 

עורך דינו של היילו, אלון אייזנברג, בירך על ההחלטה ואמר: "מפחיד לחשוב שאם הפרקליטות הייתה מנצחת, יונתן היה מרצה מאסר עולם. הלילה בחצות יונתן חוגג יום הולדת 30 ואני חושב שאין מתנה יותר מרגשת מלהחזיר לו את החופש שלו".

 

הפרקליטות לא התנגדה לשחרורו, ולכן הורו לשחררו ממאסר באופן מיידי. על היילו נגזרו תחילה 20 שנות מאסר לאחר שהורשע בכך שרצח את ירון איילין ב-2010 בנתניה. במהלך המשפט נטען כי הקורבן אנס את הנאשם פעמיים, ובשל כך קבעו אז השופטים כי מדובר באחריות מופחתת לרצח.

יונתן היילו שוחרר מכלא רימונים (צילום: שאול גולן)
יונתן היילו משוחרר מכלא רימונים(צילום: שאול גולן)

יונתן היילו שוחרר מכלא רימונים (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

 

 

ב-2016 שינה בית המשפט העליון את ההרשעה לעבירה מופחתת של הריגה, וקיצר את העונש ל-12 שנות מאסר. בגזר הדין צוין אז כי בית המשפט קיבל את העובדה שהיילו חשש מהמנוח והיה אחוז שיתוק ופחד, וכי אלה נבעו מהיותו קורבן לאורך זמן למעשיו הקשים של איילין. השופטים קבעו אז כי היילו היה נתון במצוקה נפשית עקב התעללות חמורה ומתמשכת.

 

במהלך השנים נשמעו קריאות רבות לשחרורו המוקדם של היילו, ואף הוקם מטה מאבק שתמך בו.

 

ההחלטה שלא להתנגד לשחרורו התקבלה באישורו של פרקליט המדינה שי ניצן. בוועדת השחרורים הקודמת הוצגה חוות דעת, שבה נמסר כי הוא לא השתלב בתוכניות טיפול ייעודיות. הפרקליטות שהתנגדה אז אמרה כי ככל שהיילו ישתתף בהליך משמעותי, היא תשקול את עמדתה מחדש. שבעה חודשים חלפו וחוות הדעת החדשה הציגה כי היילו השתלב בהליכים טיפוליים כך שמסוכנתו פחתה וכך נסללה הדרך להסרת ההתנגדות של המדינה.

 

בחודש נובמבר האחרון הודיע נשיא המדינה ראובן ריבלין כי החליט להקל בעונשו של היילו ולהמיר חלק ממאסרו בפועל למאסר על תנאי כך שיוכל לעמוד לפני ועדת השחרורים. הפרקליטות התנגדה וחודשיים מאוחר יותר החליטה הוועדה לדחות את בקשתו של היילו לקיצור העונש. בשנת 2016 חתמו 65 חברי כנסת על בקשת חנינה להיילו, מי שיזם את המכתב הוא ח"כ יואל חסון. את היילו מייצג עורך דין אלון אייזנברג.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
יונתן היילו משתחרר
צילום: שאול גולן
מומלצים