שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  קידום בצל מות הסוכן: סימן שאלה בסבב המינויים במשטרה

  מפקד ימ"ר מרכז דודו בואני יקודם לראש חטיבת החקירות במשטרה, כפי שנחשף לראשונה ב-ynet. אלא שרק לפני שנה חוסל הסוכן אנטון רומן מתחת לאפם של בלשים הימ"ר תחת פיקוד בואני. "אף אחד לא נתן את הדין", אמר גורם במחוז. תהיות גם לגבי הזזתו של תנ"צ ברנור, שמוביל את חקירות נתניהו

  סבב המינויים החדש במשטרה של קצינים בדרגת תת-ניצב, שעליו החליט המפכ"ל רוני אלשיך ופורסם לראשונה ב-ynet, ממתין לאישורו של השר לביטחון פנים. בינתיים, הוא מעורר לא מעט שאלות. בין היתר - בעניין קידומו של מפקד היחידה המרכזית (ימ"ר) של מחוז מרכז, ניצב-משנה דודו בואני, שיעלה לדרגת תת-ניצב וימלא את תפקיד ראש חטיבת החקירות.

   

  בשנה שעברה התגלתה תקלה חמורה בימ"ר תחת פיקודו של בואני: עבריינים חשפו את אנטון רומן, סוכן סמוי של המשטרה, והוא נרצח מתחת לאפם של בלשי היחידה בראשותו של בואני. חקירה פנימית שביצעה המשטרה מצאה כי לא היו כשלים בפעילות השוטרים, אך עדויות של גורמים שונים שהיו מעורים בסוד העניינים העידו על כמה תקלות שלא זכו למענה.

  דודו בואני אנטון רומן (צילום: הרצל יוסף)
  (צילום: הרצל יוסף)

  בין היתר התברר שכמה שעות לפני הרצח מפקד הימ"ר בעצמו נפגש עם רומן, שאסף ראיות נגד העבריינים ממשפחת לביא, לנוכח הלחץ שבו היה נתון. מאוחר יותר התברר שגם לאחר הרצח הצליחו החשודים לברוח מה"מעטפת" המשטרתית לסוכן הסמוי והם נעצרו רק מאוחר יותר.

   

  בימ"ר מרכז טענו כי לא היה ברשותם מידע על תוכנית העבריינים לרצוח את הסוכן שלהם. כתוצאה מהטראומה, מפעילו של הסוכן יצא לחופשת מחלה שממנה לא שב עד כה, ועוד שורה של גורמים במשטרה הביעו תרעומת על שהתרחש.

  האיש שהוביל את חקירות נתניהו עובר לתפקיד עורפי. ברנור ()
  האיש שהוביל את חקירות נתניהו עובר לתפקיד עורפי. ברנור

  "ברור לכולם שמדובר בתקלה מבצעית חמורה כשמת סוכן, אבל כשלא חוקרים את זה כמו שצריך, אז אין בעיה לטייח ולקדם אנשים", אמר גורם במחוז מרכז המכיר את פרטי האירוע. "מת אדם במשמרת של היחידה הזאת ורק משום שהוא עבריין, אף אחד לא נתן את הדין".

   

  מקרה נוסף שאירע תחת פיקודו של בואני התרחש ממש לפני כשבועיים - חטיפת הילד כרים ג'ומהור בן ה-7 מקלנסווה. המשטרה הפעילה מאמצים רבים כדי למצוא את ג'ומהור, ועצרה חשודים, אך לבסוף מי שתיווך להשבתו של הילד היה חאג' כריים ג'רושי.

   

  גם הזזתו של תת-ניצב כורש ברנור מתפקיד ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה לתפקיד של מפקד המכללות, שנחשב חסר השפעה של ממש, עוררה לא מעט סימני שאלה. בר-נור היה אחראי על תיקי החקירה של ראש הממשלה בנימין נתניהו בפרשות 1000 ו-2000. שמו אף עלה בעבר כמי שמועמד להיות מפקד להב 433 או אפילו ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה ביום מן הימים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים