שתף קטע נבחר

לכבוד חגיגות ה-70: אל על מציגה דרימליינר "רטרו"

מטוס הבואינג 787, שנקרא על שם העיר רחובות ויגיע לישראל בתחילת החודש הבא, נצבע בתצורת "רטרו" בדומה למטוסי הבואינג 707 שפעלו באל על בין 1961 ל-1972

 

 

מטוס ה"רטרו" של אל על: מטוס הדרימליינר השישי של אל-על, שייקרא על שם העיר רחובות, נצבע בדומה למטוסי הבואינג 707 המיתולוגיים שפעלו בחברת התעופה הישראלית בתחילת שנות ה-60. באל-על החליטו על צביעת המטוס, שיגיע לישראל בתחילת החודש הבא, כחלק מחגיגות ה-70 למדינת ישראל.

 

מסע נוסטלגי לעבר: כך טסנו לפני עשרות שנים

 

צביעת מטוס מטוס הבואינג 787 (4X-EDF) החלה לפני כשלושה שבועות והבוקר (ד') מפורסמות לראשונה תמונות של המטוס ממפעלי בואינג "אוורט" בסיאטל. הצביעה מבוססת על קווי המתאר והצבעים של מטוסי הבואינג 707 שפעלו באל על בין השנים 1961 ל-1972. בחברת התעופה הסבירו כי "מטוסי הבואינג 707 היו מטוסי הסילון הראשונים של חברת אל על ולמעשה פתחו את עידן הסילון בעולם התעופה האזרחית בישראל".

מטוס הרטרו של אל על (צילום: Timothy Stake, Boeing)
מטוס הרטרו של אל על, בקרוב בישראל(צילום: Timothy Stake, Boeing)
  
מטוס הרטרו של אל על (צילום: Timothy Stake, Boeing)
"רחובות"(צילום: Timothy Stake, Boeing)

מטוס הרטרו של אל על (צילום: Timothy Stake, Boeing)
הדרימליינר השישי של אל על(צילום: Timothy Stake, Boeing)

מטוס הרטרו של אל על (צילום: Timothy Stake, Boeing)
דגל ישראל בזנב המטוס(צילום: Timothy Stake, Boeing)

מטוס הרטרו של אל על (צילום: Timothy Stake, Boeing)
(צילום: Timothy Stake, Boeing)
 

מטוסי הבואינג 707 המיתולוגיים המשיכו לשמש את נוסעי אל-על עד לשנת 1989, למרות שצביעתם עודכנה בתחילת שנות ה-70 עם קליטתם של מטוסי הג'מבו (747) לצי החברה והחלפת קווי המתאר של צבעי המטוס על פי עיצובו של המעצב הישראלי דן רזינגר.

 

בעשור הקודם ניסו באל על לשכנע את המנכ"ל באותם הימים, חיים רומנו, לצבוע את אחד ממטוסי החברה כחלק מחגיגות ה-60 למדינת ישראל - אולם ההצעה נדחתה. באל על החליטו לצאת למהלך הנוכחי עם קליטת מטוסי הדרימליינרים החדשים בדומה לחברות תעופה רבות בעולם שמקדישים את העיטורים על מטוסיהם לנושאים וסמלים החשובים להם.

 

בחברת התעופה של איחוד האמיריות אמירטס הקדישו שני מטוסי איירבוס A380 לקידום מודעות לחיות בר ומאבק נגד סחר בלתי חוקי בבעלי החיים, בחברת התעופה הבלגית "בריסל איירליינס" הקדישו חמישה מטוסי איירבוס A320 לסמלים בלגים: הדרדסים, גיבור ספרי הילדים "טינטין", נבחרת בלגיה בכדורגל ("השדים האדומים"), פסטיבל המוזיקה האלקטרונית "טומורולנד" והצייר הבלגי רנה מגריט, ובחברת התעופה "רוסיה" הקדישו מטוס בואינג 777 לנמר האמור הנמצא בסכנת הכחדה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Timothy Stake, Boeing
מטוס ה"רטרו" של אל על
צילום: Timothy Stake, Boeing
מומלצים