שתף קטע נבחר

הפיצוי לתא"ל וינטר: ימונה למזכיר הצבאי של ליברמן

ההערכות היו שעופר וינטר, מח"ט גבעתי בזמן צוק איתן, יפרוש מצה"ל לאחר שלא קיבל תפקיד של מפקד אוגדה בסבב המינויים האחרון. היום הודיעו בצבא כי וינטר ימונה למזכיר הצבאי של שר הביטחון

נמצא פתרון לסאגת הקריירה הצבאית של תא"ל עופר וינטר: בצה"ל הודיעו היום (ד') כי מזכירו הצבאי הבא של שר הביטחון אביגדור ליברמן יהיה וינטר, ששימש כמפקד חטיבת גבעתי במהלך מבצע צוק איתן ולאחר מכן כראש מטה פיקוד מרכז. וינטר יחליף את תא"ל יאיר קולס ששירת בתפקיד בשנים האחרונות.

 

וינטר הוזכר כמועמד לשמש כמזכירו הצבאי של ראש הממשלה לאחר שהרמטכ"ל רב-אלוף גדי אייזנקוט החליט כי הוא לא ראוי לקבל קידום למפקד אוגדה בשני סיבובי מינויים בצמרת צה"ל שהיו ב-4 השנים האחרונות.

עופר וינטר (צילום: מוטי קמחי)
ישמש מזכיר צבאי של ליברמן. תא"ל עופר וינטר(צילום: מוטי קמחי)

המינוי האחרון של וינטר היה לפני שנתיים כשמונה לשמש ראש מטה פיקוד מרכז. יש לומר כי "הקפאתו" הייתה מאז מבצע "צוק איתן", אז גורמי ימין ניכסו לעצמם את וינטר, ששימש בעברו גם מפקד יחידת דובדבן. במבצע "צוק איתן" הוביל את חטיבת גבעתי ושמו עלה לכותרות לאחר שהפיץ דף למפקדים שממנו עלה כי מדובר במלחמה דתית.

 

בחודש יוני האחרון פורסם סבב המינויים בצה"ל, שעליהם החליט הרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט. בחירתו של הרמטכ"ל בקצינים אחרים עוררו ביקורת קשה בתקשורת מצד תומכיו של וינטר בימין. ההערכות היו כי וינטר, שנמנע מלבקר את החלטותיו של איזנקוט בעניינו, יפרוש מהצבא. בסופו של דבר, בהתייעצות בין הרמטכ"ל לליברמן הוחלט להשאירו במערכת הביטחון ולמנותו למזכיר הצבאי של שר הביטחון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
עופר וינטר
צילום: מוטי קמחי
מומלצים