שתף קטע נבחר

התיק נגד ראש העיר רמת גן נסגר מחוסר ראיות

הפרקליטות הודיעה לישראל זינגר כי התיק נגדו, בגין עבירות שוחד ומרמה, נסגר מחוסר ראיות. לפני כשנה הודיעה הפרקליטות שתגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע

 

ישראל זינגר פוליטיקאי מחנך איש חינוך ראש עיירית רמת גן  (צילום: מנחם אייס)
ראש העיר רמת גן, ישראל זינגר(צילום: מנחם אייס)

הפרקליטות הודיעה היום (א') לראש העיר רמת גן, ישראל זינגר, כי החליטה לסגור את התיק נגדו מחוסר ראיות. זינגר נחשד בעבירות שוחד, מרמה והפרת אמונים. לפני כשנה הודיעה הפרקליטות להעמיד את ראש העיר לדין בכפוף לשימוע.

 

זינגר נחשד שבמהלך התמודדותו במערכת הבחירות לראשות העיר רמת גן ב-2013, הוא קיבל שוחד משורה של פעילים שעבדו עבורו ללא שכר לאחר שהבטיח להם תפקידים בעירייה. לאחר הבחירות, מינה זינגר את אחד הפעילים לתפקיד בעירייה ואף הורה לאחד הנציגים שישבו בוועדת המכרזים בעניינו להצביע בעדו לתפקיד.

 

 

ראש העיר נחשד בין היתר, שהגיע לביתה של פעילת ליכוד ברמת גן והבטיח לה שאם תצטרף כפעילה מטעמו במערכת הבחיות הוא יידאג למנותה לתפקיד עוזרת בעירייה. כמו כן הבטיח לדאוג שביתה תמונה כעורכת דין אמצעית בתיקי העירייה.

 

המשטרה סיימה את חקירתה בעניין באפריל 2017 ומצאה תשתית ראייתית להעמידו לדין והתיק הועבר לבחינת הפרקליטות. לפני כשנה הודיעה פרקליטות מיסוי וכלכלה לזינגר שנשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע בעבירות של לקיחת שוחד, מרמה והפרת אמונים.

 

לזינגר נערכו שתי פגישות שימועים שארכו שעות רבות שבו התמודד עם הטענות של הפרקליטות. פרקליטת המחוז, ובכירים נוספים בפרקליטות, המליצו לגנוז את התיק מכיוון שעלה קושי להוכיח מעבר לספק סביר שזינגר ראה את ההבטחות לפעילים כ"הבטחות מחייבות" וספק אם חשב שהם התייחסו אליהן ברצינות.

עורכי הדין סהראי וסרטל. ייצגו את זינגר (צילום: דן אנד ברדסטריט) (צילום: דן אנד ברדסטריט)
עורכי הדין סהראי וסרטל. ייצגו את זינגר(צילום: דן אנד ברדסטריט)

כמה מהפעילים העידו שאכן לא האמינו להבטחותיו. בהודעת הפרקליטות נכתב כי מדובר ב"הבטחות" שניתנו במסגרת מערכת בחירות ולפי הפסיקה בעבר יש לקחת אותן בערבון מוגבל. כמו כן, עבודתם של הפעילים הייתה במסגרת רצונם בשינוי פוליטי ולכן קיים קושי להוכיח שעבדו עבור זינגר בשל הבטחותיו.

 

הפרקליטות הודיעה גם לעו"ד אריאל למפל, ששימש כיועצו של זינגר לבחירות, שגם התיק נגדו ייסגר גם בגין חוסר ראיות. זאת לאחר שקיבל הודעה בעבר כי גם הוא יועמד לדין בכפוף לשימוע בגין עבירה של מתן שוחד. את למפל ייצג עורך הדין ירון לונדון, שהביע את הערכתו לפרקליטות, "על שאימצה את טענותינו בשימוע".

עו"ד ירון לונדון הביע את הערכתו לפרקליטות (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
עו"ד ירון לונדון הביע את הערכתו לפרקליטות(צילום: עידו ארז)
 

זינגר מסר בתגובה: "אני שמח ונרגש שלאחר ארבע שנים של עינוי דין, ולאחר בחינה מעמיקה, החליטה פרקליטות המדינה לסגור את התיק נגדי. כעת יודעים כולם את מה שידעתי וטענתי לאורך כל השנים: פעלתי ביושר, בשקיפות ובנקיון כפיים לטובת תושבי רמת גן ולטובתם בלבד. צר לי שנדרשו ארבע שנים עד לקיצו של מסע הכפשות ושקרים מגורמים בעלי אינטרס שניסו להשתלט על העיר רמת גן. הם ניסו לשנות את החלטת הבוחר ונכשלו. החלטת הפרקליטות היום מבטאת יותר מכל את ניצחון כוחות האור על כוחות החושך. אני מודה למשפחתי ולחברי שתמכו בי והאמינו בצדקתי לאורך כל השנים. אני מודה מעומק הלב לתושבי רמת גן על האהבה הגדולה והתמיכה הגדולה לאורך כל הדרך".

 

עורכי הדין ינון סרטל, ציון סהראי וניר לזר, שייצגו את זינגר, מסרו בתגובה: "לאחר שימוע ארוך וממצה החליט פרקליט המדינה על יסוד המלצת פרקליטת המחוז והמשנה לפרקליט המדינה (פלילי) לקבל את כל טענותינו העובדתיות והמשפטיות ולסגור את התיק כנגד ראש העיר. אנו מברכים על החלטה זו ומאחלים למר זינגר הצלחה בבחירות הקרובות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מנחם רייס
ישראל זינגר
צילום: מנחם רייס
מומלצים