שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הישראלית שכבשה את מירוץ אופנועי השטח

  רן יוחאי הישראלית, עשתה היסטוריה כשהפכה למתחרה הצעירה ביותר שמשתתפת ומסיימת את מירוץ אופנועי השטח רומניאקס, הנחשב לאחד מהקשים בעולם. מתחרה ישראלי נוסף, סוף סלע, סיים את המירוץ במקום ה-18 בקטגוריית "סילבר" הבכירה

  בגיל 15 בלבד, הישראלית רן יוחאי ממושב חגור, עשתה היסטוריה: יוחאי היא הרוכבת הצעירה ביותר שחצתה את קו הסיום במירוץ אופנועי השטח (אנדורו) "רומניאקס", שהסתיים אתמול בערב (ש'). את המירוץ, הנחשב לאחד הקשים והמפרכים בעולם, סיימה יוחאי במקום ה-57 מתוך 185 רוכבים שהתמודדו בקטגוריית ה"איירון" (חובבים-מקצועיים).


   

  הרומניאקס, שנערך זו השנה ה-15, הכיל מסלול ארוך מהרגיל: כ-500 ק"מ במהלך שנצברים בארבעה ימים, הכוללים בכל יום מגוון מכשולים אותם נדרשים הרוכבים לעבור. רמת הקושי הייתה הפעם גבוהה במיוחד בגלל גשמים שירדו בשבועיים שלפני הזינוק, והפכו את תוואי הדרך לבוצי וחלקלק באופן שהקשה עוד יותר על המתחרים.

  רן יוחאי (צילום: אסף רחמים)
  (צילום: אסף רחמים)
  הגעתה של יוחאי לקו הסיום עמדה בספק, כשביום השלישי למירוץ (יום ו') היא ניצבה על סף פרישה. "נפלתי עם האופנוע לתוך נחל, בקטע עמוק עם חלוקים חלקים", סיפרה בשיחה ל-ynet. "מים נכנסו למנוע ואי אפשר היה להניע מחדש. זיו כרמי, המאמן שלי שרכב לצידי, ואני, הפכנו את האופנוע על הגב כדי להוציא את המים מהמנוע, ורק בקושי הצלחנו להניע. אחר כך נתקענו בעלייה תלולה וחלקה, שאי אפשר היה לרכוב אותה, והיינו חייבים לדחוף את האופנועים בידיים. בסיום הייתי גמורה. כל הגוף כאב, ולא ידעתי איך אני אמורה להמשיך. התכוננתי כל כך הרבה זמן בשנה האחרונה למירוץ הזה. ציפיתי למשהו קשה, אבל לא הצלחתי להבין עד כמה, עד הרגע שבו עמדתי על קו הזינוק".

  רן יוחאי (צילום: אסף רחמים)
  (צילום: אסף רחמים)
  אז איך ממשיכים משם?

  "בבוקר האחרון קמתי וידעתי שאני חייבת לסיים. הגעתי עד לכאן, אז זה רק עוד מאמץ קטן. כבר מהזינוק התחושה הייתה מצוינת. אני וזיו פעלנו כצוות תומך שנותן מוטיבציה אחד לשני, והצלחנו לצמצם פערים. ואז שוב התגלגלתי לנהר זורם ושוב התעכבנו כשעה כדי לנסות להשיב את המנוע לחיים, במזל זה עבד והמנוע הניע לנו, והמשכנו עד לסיום, גמורים אך מאושרים".

  רן יוחאי (צילום: אסף רחמים)
  (צילום: אסף רחמים)

   

  קיבלת יחס מיוחד?

  "המכשולים הם באותה רמת קושי לכולם, אבל קיבלתי הרבה עידוד ותמיכה ממי שהיה כאן וממי שתמך מהארץ. כשהתרסקתי באחת הירידות, מריו רומן הספרדי, שסיים בן עשרת הרוכבים הראשונים במירוץ כולו, ירד אחריי, עצר לידי ועשה לי שיחת מוטיבציה. זה היה מאוד משמעותי עבורי".

  סוף סלע (צילום: אסף נורסלע)
  הישראלים: סוף סלע (מימין) וגיא נורסלע(צילום: אסף נורסלע)

  תוצאה מרשימה קבע סוף סלע בן ה-15, שסיים במקום ה-18 בקטגוריית ה"סילבר" (השנייה ברמת הקושי). סוף הוא הצעיר במשפחת סלע, אחיו הקטן של גב שניצח ב-2017 את מירוץ השטח ראלי אקו אפריקה. עבורו זו השתתפות שלישית במירוץ המפרך, כשלפני שנתיים היה המתחרה הצעיר ביותר שהשתתף אי פעם ברומניאקס (בקטגוריית "איירון").

   

  "זה היה הרבה יותר קשה הפעם, בעיקר ביום הראשון שהיה ארוך וקשה הרבה יותר מבשנה שעברה. אלה היו תשע וחצי השעות הכי קשות שעברתי בחיים. אתה נופל, מרים את האופנוע הכבד, רוכב קצת ונופל שוב. מה שסייע הוא עזרה ההדדית בין הרוכבים, כי לבד אי אפשר להעלות את האופנוע בכל המכשולים".

  הישג נוסף רשם גיא נורסלע בן ה-15, שבשנה שעברה סיים במקום הראשון בקטגוריית "איירון", עבר הפעם לקטגורית "ברונז" וסיים במקום ה-54 המכובד. רוכבים נוספים שהשתתפו במירוץ הם עוז נהוראי שסיים במקום 47 ב"איירון" וצוק סלע שסיים במקום ה-47 בקטגוריית ה"סילבר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים