שתף קטע נבחר

פרשת איתן ברושי: "גבאי השעה אותו על תלונה אנונימית בלי ביסוס"

עו"ד אילן בומבך, המלווה את חבר הכנסת איתן ברושי, תקף באולפן ynet את יו"ר מפלגת העבודה על החלטתו להשעות את ברושי לאחר הפרסום שתקף לכאורה אישה לפני 15 שנה: "גבאי אפילו לא ראה את המתלוננת". על אף ההחלטה: ההשעיה אינה חוקית

 

סערה במערכת הפוליטית בעקבות הפרסום שלפיו ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) הטריד מינית אישה לפני 15 שנה. יו"ר העבודה אבי גבאי החליט להשעות את ברושי, שהסתבך גם לאחר שנחשף ב-ynet כי נגע בישבנה של ח"כ איילת נחמיאס-ורבין, בעקבות הפרסום.

 

פרקליטו של ברושי, עו"ד אילן בומבך, תקף הבוקר באולפן ynet את ההתנהלות של גבאי. "הוא בעצם השעה את ברושי על סמך תלונה אנונימית, בלי ביסוס כלשהו, בלי לראות את המתלוננת עצמה, בלי לבדוק את העובדות, בלי לשאול את ברושי מה קרה. פשוט התנהלות שאני עוד לא נתקלתי בדבר כזה", האשים בומבך.

אבי גבאי איתן ברושי (צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי)
ברושי וגבאי(צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי)

אתה אומר שאין למכתב הזה, ששורשיו אנונימיים, שום אחיזה במציאות? שהאירוע הזה לא רק לא פורש נכון אלא בכלל לא קרה?

"ודאי שלא. האירוע הזה לחלוטין לא קרה, אני נפגשתי עם ברושי, דיברתי איתו, ישבתי איתו, שאלתי אותו, והוא אמר לי, וכמובן כפי שאני יכול להתרשם, הדברים האלה לא היו ולא נבראו, ואני יכול להגיד לך שאפילו הגרסה הזאת נראית לי מאוד מפוקפקת. אם הדברים האלה אכן קרו, למה חיכו 15 שנה? למה לא פנו מעולם למשטרה? למה לא מוכנים להזדהות? למה לא מוכנים לפרסם את השם?".

 

בומבך טען בריאיון כי המקרה הנוכחי אינו דומה כלל למקרה של נחמיאס-ורבין. "הוא עשה מעשה לא ראוי ואין מחלוקת על כך. הוא התנצל, ונחמיאס-ורבין קיבלה את ההתנצלות. אבל ממה שאני הבנתי, אבי גבאי מעולם לא פגש ולא דיבר עם המתלוננת החדשה. גבאי חרץ את דינו, ועל סמך מה? על סמך תלונה אנונימית. זה פשוט דבר שלא מתקבל על הדעת ומעיד שמשהו פה פגום", אמר עורך הדין.

עורך הדין אילן בומבך (צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות) (צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות)
עורך הדין אילן בומבך(צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות)

חברת הכנסת מיכל בירן מהמחנה הציוני התארחה באולפן והשיבה לדברים: "אני לא רוצה לסיים קריירה של אדם על רגע. לא קראתי לו להתפטר בפעם הקודמת, רק אמרתי שזה לא ראוי, ופתאום הופיע העניין הזה. אני מסכימה עם עורך הדין בומבך שתלונה אנונימית זה לא מספיק".

 

בירן הוסיפה כי "אני לא מכניסה את ברושי לכלא ואני לא שופטת, אבל אני כן חושבת שזה מהווה כתם חמור למחנה הציוני. הוא צריך להתפטר ולבלות את זמנו בהוכחת חפותו". על דבריה של בירן הגיב בומבך: "הוא לחלוטין לא צריך להתפטר. הוא חייב חובת אמון לציבור הבוחרים הגדול ששלח אותו לכנסת. זה הזוי לדרוש מאדם להתפטר על סמך מישהו ששולח נייר לא חתום ליו"ר המפלגה".

 

אמש, כאמור, התקבל במפלגת העבודה מכתב ובו תלונה נוספת מלפני 15 שנה, שלפיה ברושי היה מעורב לכאורה בתקרית. בעקבות המכתב התרבו הקולות הקוראים לברושי לפרוש מהחיים הציבוריים ולהתפטר מהכנסת. "שוחחתי הערב עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת", הודיע אתמול גבאי.

 

גבאי ויו״ר הסיעה יואל חסון מיהרו להכריז שימדרו את ברושי ולא יאפשרו לו לפעול כלל בזירה הפרלמנטרית. אלא שבפועל, ההשעיה הזאת אינה חוקית. לא גבאי ולא חסון יכולים לפטר אותו. לחסון יש אמנם כלים להקשות על ברושי לתמרן במשכן, אבל השאלה היא על סמך מה? ברושי עצמו הבהיר שאין לו כל כוונה להתפטר, ומשכך הן לחסון והן לגבאי אין כל דרך לכפות זאת עליו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות הכנסת
איתן ברושי
צילום: דוברות הכנסת
מומלצים