שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  סיוט בטיול ליוון: נער ישראלי הושלך מספינה בלב ים
  בני נוער רבים מישראל מוצאים את עצמם בימים אלו נופשים מעבר לים בחופשת הקיץ. אחד מהם שנפש החודש בזקינטוס מספר שעבר מסכת השפלות והתעללויות שכללה גם השלכה מאונייה בלב הים והשארתו במים זמן רב. צפו

   

  במהלך החופש הגדול בני נוער רבים נוסעים לחופשת הקיץ שלהם מעבר לים. כך עשו חמישה חברים בני 18-17 מחיפה כאשר נסעו לפני כשבועיים לזקינטוס שביוון. עבור אחד מהם החופשה תיזכר בשל תקרית משפילה ומסוכנת שעבר במהלך מסיבה על אונייה.

  עילאי חמו לאחר ששחה והגיע אל הפלטה שהושלכה לים
  עילאי חמו לאחר ששחה והגיע אל הפלטה שהושלכה לים
   

  במהלך החופשה, שאותה הזמינו דרך חברת קשרי תעופה, קיבלו הנערים מנציגי החברה שנמצאים גם הם באי הצעות לבילויים שונים, בהן אפשרות לרכוש כרטיסייה לכמה מסיבות במקום. עילאי חמו (17) ויתר חבריו רכשו כרטיסייה שכזאת, וכך הגיעו למסיבה שנערכה על אונייה שמפליגה מהאי אל לב הים ובחזרה. במהלך ההפלגה אחד הנערים הישראלים השליך לים פלטת עץ. המאבטחים היוונים שהיו על האונייה האשימו את חמו בהשלכת הפלטה והחלו להשפיל אותו במסכת התעללויות.

   

  "הם הורידו לי את הבנדנה שחבשתי על הראש והחלו להכות אותי בפנים", סיפר בריאיון לאולפן ynet, "לאחר מכן סטרו לי וצרחו עליי למרות שניסיתי להסביר להם שהם טועים ולא אני זה שהשלכתי את הפלטה לים. חמו הוסיף כי מאותו רגע אותם אנשי צוות מקומיים גררו אותו לאורך האונייה כשהם ממשיכים לסטור לו.

  הספינה שבה התקיימה אותה מסיבה בלב הים
  הספינה שבה התקיימה אותה מסיבה בלב הים
   

  לבסוף הורידו אותו לקומה התחתונה, משכו אותו בבגדיו והשליכו אותו למים על מנת שישחה לכיוון אותה פלטה ויחזיר אותה לאונייה. לפי חמו, אותם אנשי צוות לא וידאו איתו מראש שהוא יודע לשחות ולא הלבישו עליו חגורת הצלה.

   

  "הם העיפו אותי למים. פשוט זרקו אותי ואמרו לי 'תשחה'. שחיתי מרחק של יותר מחצי קילומטר לכל כיוון עד שהגעתי לפלטה והבאתי אותה חזרה". הסיפור לא הסתיים כאן. אנשי הצוות, לדברי חמו, לקחו את הפלטה אך לא נתנו לו לעלות בחזרה: "ברגע שהבאתי את הקרש הגעתי איתו, וכל אחד בתורו דחף אותי למים עוד פעם ועוד פעם". רק לאחר כמה רגעים משו אותו מהמים כשהוא עייף ותשוש.

   

  לאחר המקרה ישבו חמו וחבריו בצד ולא השתתפו במסיבה, שלדבריהם כבר נהרסה לחלוטין אך נמשכה עוד שעתיים נוספות. כמה ימים לאחר מכן מספר חמו כי הוא וחבריו פגשו את המאבטחים המקומיים והראו להם סרטון וידאו שמוכיח כי לא הוא השליך את הפלטה לים אלא צעיר אחר. לדברי חמו, אותם מאבטחים התנצלו בפניו ואף הצטלמו איתו.

  כמעט אסון? האי זקינטוס, יוון (צילום: Go Zakynthos) (צילום: Go Zakynthos)
  כמעט אסון? האי זקינטוס, יוון(צילום: Go Zakynthos)
    

  כאשר חזר לארץ בשבוע שעבר סיפר עילאי חמו על המקרה לאמו ליז. היא נדהמה שלא ידעה על כך קודם, ומכך שהמקרה היה עלול להסתיים בפציעה או גרוע מכך - בטביעה ואף במוות.

   

  חמו טענה בפנינו כי מדובר במקרה חמור שבמקרה הסתיים בטוב: "בני הוא ספורטאי, וזה כנראה עזר לו לצלוח את השחייה הארוכה בלב הים ללא חגורת הצלה, אבל בקלות זה היה יכול להיות אחד מחבריו שלא היה מצליח לעמוד במשימה שהוטלה עליהם בעל כורחם". חמו הגישה אמש (א') תלונה במשטרה נגד חברת קשרי תעופה, בטענה שלא פעלה במקום וסיכנה את בנה.

   

  "בני וחבריו, וגם אני, לא באים בטענות כלפי הנציגים של קשרי תעופה על כך שלא נקפו אצבע במהלך התקרית ולא ניסו למנוע את השלכת בני לים. אבל אני כן ציפיתי שלאחר שירדו מהאונייה, שאגב היה צריך לעצור הכל באותו רגע ולחזור לאי לטיפול מיידי, אותם נציגים של החברה הישראלית ילכו עם בני להגיש תלונה במשטרה המקומית או לקונסוליה, ויותר מכך - שייצרו איתנו ההורים קשר".

  אישור התלונה במשטרה שהוגשה ע"י ליז חמו
  אישור התלונה במשטרה שהוגשה ע"י ליז חמו
   

  חמו מאוכזבת מאוד מהתנהלות קשרי תעופה, שמבחינתה הם הגורם המקשר כאן - דרכם הוזמנה החופשה ודרכם נקנו הכרטיסים לאותה מסיבה: "אני מבינה שאותם נציגים של קשרי תעופה הם גם חבר'ה צעירים בעצמם, אני לא מצפה שהם יתמודדו מול אותם מאבטחים בריונים באותו רגע, אבל לאחר מכן היה צריך ליצור קשר עם המנהל שלהם, שהוא כן המבוגר האחראי בסיפור, ומשם להעביר את המושכות גם אלינו ההורים - כל זה לא קרה וזה מדאיג מאוד".

   

  חמו הוסיפה כי היא מזועזעת מהמקרה ולא ישנה בעקבות זאת כבר כמה ימים. בנה עילאי חזר מצונן וחולה. "אותו יום היה מעונן ודי קר, המים היו מאוד קרים, ומעבר להשפלות שחוויתי סביב ההשלכה למים חזרתי גם חולה", סיפר הנער הישראלי.

   

  מקשרי תעופה נמסר כי "את התגובה שלנו קיבלנו כשהנער ה'תמים' חזר ארצה והעלה פוסט תודה והוקרה לנציג החברה שטיפל בו במהלך כל החופשה בעמוד הרשמי של החברה. מפאת צנעת הפרט והעובדה שהסרטונים של החבורה הועלו כבר ברשתות החברתיות, נשאיר לקוראים האינטליגנטיים להבין על מי מוטלת האחריות במקרה זה.

  פוסט התודה של חמו בעמוד הפייסבוק של קשרי תעופה
  פוסט התודה של חמו בעמוד הפייסבוק של קשרי תעופה
   

  "מיותר לציין שקשרי תעופה אינה עוסקת בהפעלת שיוטים או בשירותי אבטחה באירועים. יחד עם זאת, אנו תומכים בכל פעילות המונעת ונדליזם והתפרעות של נערים בעת חופשתם בחו"ל, המסכנים את שלומם של נערים אחרים. לשמחתנו ההתנהגות של חבורה זו כלל לא מייצגת את עשרות אלפי הנערים שטסים איתנו ומתנהגים בצורה מעוררת כבוד".

   

  חמו ציין כי אותו פוסט שנכתב מהפרופיל האישי שלו עבור נציג החברה בעמוד של קשרי תעופה נכתב על ידי אותו נציג שהיה עימו בזקינטוס, וכי הנציג ביקש ממנו ומחבריו לכתוב פוסט תודה על הנסיעה. עם זאת, לחמו אין טענות כלפי אותו נציג בעניין המקרה המדובר באותה מסיבה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הנער הישראלי שהושלך מאונייה בלב הים ביוון
  מומלצים