שתף קטע נבחר

מתנגדי המגדלים בכיכר אתרים מערערים: אישור התוכנית התבסס על מידע שגוי

עמותת "לא למגדלים בכיכר אתרים" הגישה ערר בתוספת חתימה של כמה מאות מתושבי האזור. היא טוענת כי הוועדה התעלמה מתפקידה להגן על חופי ישראל לתועלת הציבור וכי קדמה להחלטה שורת מחדלים

עמותת "לא למגדלים בכיכר אתרים" הגישה הבוקר (ג') ערר על החלטת הוועדה לשמירה על הסביבה החופית (הולחו"ף) שניתנה לפני כחודש ימים, ואישרה את התוכנית להריסת מתחם כיכר אתרים הסמוכה לחוף תל אביב והקמת שני מגדלים בני 40 קומות כל אחד, למלונאות ומגורים.

 

הערר הוגש לוועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, בתוספת חתימה של כמה מאות מתושבי האזור.

הדמיה של התוכנית הקודמת לכיכר אתרים, עם שלושה מגדלים. הוועדה אישרה רק שניים (הדמיה: פוסטר ושות' אדריכלים לונדון, ישר אדריכלים) (הדמיה: פוסטר ושות' אדריכלים לונדון, ישר אדריכלים)
הדמיה של התוכנית הקודמת לכיכר אתרים, עם שלושה מגדלים. הוועדה אישרה רק שניים(הדמיה: פוסטר ושות' אדריכלים לונדון, ישר אדריכלים)

בערר שהוגש על ידי עורכי הדין רמי פרגן, גל אראל וישי קרובי ממשרד פרגן פלס ושות', טוענת הוועדה כי בהחלטתה התעלמה הוולחו"ף מתפקידה הציבורי החשוב ומהמטרה לשמה הוקמה, להגן על חופי ישראל ולשמור על הסביבה החופית לתועלת הציבור. עוד טוענת העמותה כי דין ההחלטה להתבטל בשל שורה של מחדלים שקדמו לה.

 

היזמים: "ניסיון לקדם אינטרסים זרים"

 

לפני כחודש קיימה הולחו"ף דיון בתוכנית בהתנגדות שהגישה העמותה. העמותה טענה כי התוכנית המקודמת לכיכר אתרים חורגת מתוכנית המתאר של תל אביב, המאפשרת באזור זה בנייה של עד 20 קומות. זאת, לטענתה, ללא הצדקה ועל מנת להעשיר כיסיהם של יזמי הפרויקט על חשבון הציבור.

 

במסגרת ההחלטתה, שינתה הוולחו"ף את התוכנית – אשר כללה הקמת שלושה מגדלים בני 40 קומות, והפחיתה מספרם לשניים בלבד, בתמהיל שימושים של 70% למלונאות ו-30% למגורים. במסגרת הערר, טוענת העמותה כי החלטת הוולחו"ף ניתנה בהסתמך על עובדות חלקיות ביותר שהוצגו לה על ידי עיריית תל אביב והיזמים.

 

מהיזמית, קבוצת JTLV, נמסר בתגובה: "התוכנית לשיקום וחידוש כיכר אתרים המוזנחת היא אינטרס ציבורי שזכה באישורי הוועדה המקומית, הוועדה המחוזית והוולחו"ף המהווה סמכות עליונה בנושאי תכנון ובנייה בסביבה החופית.

 

"כל גופי התכנון הדגישו את התועלות שקיימות בפרויקט ובפרט ביצירת גישה קלה וישירה מהעיר לחוף הים אל מול המצב הבעייתי הקיים כיום. הערר הוא ניסיון נוסף לקדם אינטרסים זרים, תחת כסות של עמותת תושבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים