שתף קטע נבחר

ח"כ ברושי הגיש תביעה בסך 300 אלף שקל נגד גבאי

לאחר שיו"ר מפלגת העבודה השעה את הח"כ ודרש ממנו להתפטר עקב פרסומים על תקיפה מינית שביצע, הגיש ברושי תביעת דיבה. בתביעה נכתב: "גבאי 'ערך' לברושי משפט שדה מחפיר שהסתיים במהרה בלינץ' מכוער"

 

אבי גבאי איתן ברושי (צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי)
אבי גבאי, איתן ברושי(צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי)

ח"כ איתן ברושי (המחנה הציוני) הגיש הבוקר (ד') תביעת דיבה לבית המשפט השלום בתל-אביב נגד יו"ר המפלגה, אבי גבאי. זאת בעקבות דרישתו של גבאי שברושי יתפטר, עקב הדיווח על אודות תקיפה מינית שביצע בעבר. זו מתווספת לעדותה של חברת המפלגה, ח"כ איילת נחמיאס-ורבין, ולפיה נגע בישבנה בצורה לא הולמת.

 

לתביעה המלאה

 

בתביעה, שהוגשה על-ידי עורך הדין אילן בומבך, נכתב בין היתר: "עניינה של תביעה זו בפרסום דיבה קשה במיוחד, ברשת החברתית טוויטר, על-ידי הנתבע. הנתבע 'ערך' לתובע משפט שדה מחפיר שהסתיים במהרה בלינץ' מכוער, במסגרת 'ציוץ' ברשת טוויטר".

 

גבאי מסר בעקבות הגשת התביעה: "מרחב ציבורי בטוח ומוגן לנשים היא מטרה שנמשיך להילחם עליה. ניסיונות הפחדה לא ישפיעו".

 

 
לפי כתב התביעה, גבאי ציין בציוץ בטוויטר ביום ראשון בהתייחסו לתובע כי "שוחחתי עם ח"כ ברושי והודעתי לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה, ודרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת".
 
בכתב התביעה צוין כי "הנתבע לא הסתפק בתיאור הדיבתי של 'מעשיו המבישים', ולא רק ששפט אותו וגזר ציבורית ומפלגתית את דינו, ולא רק שקיבל החלטה בדבר 'השעיה' מהרגע להרגע (בעת היותו בחו"ל), אלא שהוסיף והציב את התובע, בשורה אחת עם עברייני המין 'ברחוב או בכנסת'. אכן כך. באבחת 'ציוץ' אחת, שהתפשטה כמו אש בשדה קוצים ביום ראשון בלילה וכן נדונה בכל עיתון וגוף תקשורת החל מרגע פרסומה, 'קבע' הנתבע כי התובע הוא עבריין מין, אשר נמנה על עברייני המין 'ברחוב או בכנסת'".
 
עוד נאמר בתביעה כי "כל זאת על סמך תלונה אנונימית מלפני 15 שנים (שהתובע הכחיש אותה לחלוטין, מהרגע הראשון שבו שמע עליה), ואותו מקרה מצער מול חברת הכנסת נחמיאס-ורבין. הנתבע לא ייחס כמובן כל משקל לכך שאותה תלונה אנונימית (שהתובע מכחיש אותה לחלוטין, מכול וכול), הוא דבר שכבר התיישן לפי כל דין, אפילו אם מאן דהו יבחר לאמץ אותה ככזה ראה וקדש.
 
"הנתבע לא התעניין כלל בשמיעת גרסתו של התובע, ובוודאי שהוא לא התעקש לפגשו בארבע עיניים, טרם 'גזירת הדין'. הנתבע החליט, מהרגע להרגע, לגזור את דינו של התובע, בדרך הברוטלית ביותר שניתן להעלות על הדעת, כאשר הנתבע מצוי כל העת בחופשה פרטית בחו"ל. למען הסדר הטוב נציין את המובן מאליו: התובע מעולם לא הואשם, לא הורשע ולא נחקר במשטרה על עבירה כלשהי (!), לא כל שכן עבירת מין".
עו"ד בומבך (צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות) (צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות)
עו"ד בומבך(צילום: יאיר שגיא, ידיעות אחרונות)

לפני הגשת התביעה, שיגר ברושי מכתב התראה לגבאי באמצעות עו"ד בומבך, שבו דרש ממנו להתנצל ולחזור בו מיידית מדבריו. "היה ותבחר להתעלם מדרישותיו של מרשי, ייאלץ מרשי להגיש נגדך תביעה כספית על מכלול הנזקים שנגרמו לו, בסך משוער של 300,000 שקלים, כתוצאה מהוצאת הדיבה כלפיו".

 

עוד כתב במכתב התראה ששלח עורך דינו של ברושי לגבאי: "בתור מי שרוממות שלטון החוק בפיו ובמעשיו (ועל כך זכית להערכת מרשי), היה מצופה ממך, כי לא תרוץ לתקשורת ולרשתות החברתיות ותוציא להורג את שמו הטוב של מרשי, טרם שתתכבד ותפעל בסמכות, ברשות והיינו גם אומרים במתינות ובסבלנות".

  

הוא טען עוד: "ייתכן שקיבלת עצה גרועה מחבר, ואולם המעשה שעשית כלפי מרשי הינו מעשה חמור ביותר, שבו החלטת לשמש שופט, חבר מושבעים ולבסוף = תליין. מדובר בלא יותר ממשפט שדה חפוז ומביש, שאתה הוא מי שחתום עליו, לאורך ולרוחב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי
גבאי, ברושי
צילום: שרון צור, אלכס קולומויסקי
מומלצים