שתף קטע נבחר

פסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי בגלבוע

שמי עמק הגלבוע נצבעו הבוקר בשלל צבעים והתמלאו במגוון צורות. פסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי התקיים בישראל בפעם התשיעית והביא הרבה חגיגה לעיניים בשמי צפון הארץ. אם פספסתם - אל דאגה כי זה קורה שוב בעוד שבוע בדרום. קבלו הצצה לאירוע הגדול והצבעוני

 

 

היום (ו') נערך פסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי בפעם התשיעית. האירוע הצבעוני, שהחל אתמול ומסתיים היום, התקיים בגן הלאומי חרוד שבגלבוע. מהכדור שטס מעל הקוטב הצפוני ועד אחד הבלונים הוותיקים בעולם, שנתגלה במקרה אחרי 20 שנים שלא היה בשימוש. עשרות כדורים פורחים מרחבי העולם, בצבעים ובצורות מיוחדים ומעניינים, נפגשו בפסטיבל הגדול בצפון הארץ.

פסטיבל כדורים פורחים בלגבוע (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
מילאו את שמי הגלבוע בצבעים וצורות(צילום: מועצה אזורית גלבוע)
 

פסטיבל כדורים פורחים בלגבוע (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
פסטיבל כדורים פורחים בלגבוע(צילום: מועצה אזורית גלבוע)

פסטיבל כדורים פורחים בלגבוע (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
(צילום: מועצה אזורית גלבוע)

מטס כדורים פורחים בשלל צבעים וצורות מרחבי הארץ והעולם קישט את נופי הגלבוע ועמק חרוד. משתתפי הפסטיבל קיבלו גם מפגן אקרובטיקה, צניחה חופשית מכדור פורח בגובה 6,000 רגל, מופע NIGHT GLOW מרהיב, להטוטי אש, פירוטכניקה ומופע זיקוקי דינור ענק בשמיים. מופע לייזרים, מצנחי רחיפה וטרקטורוני אוויר, הופעות חיות ופעילויות שונות המיועדות לילדים ומשפחות.

פסטיבל כדורים פורחים בלגבוע (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
(צילום: מועצה אזורית גלבוע)
 

מבלון אספנות יחיד במינו ועד המכשפה מבלגיה

כדור המכשפה מבלגיה, העכברוש "רטאצ'יז" או "פפה הקיפוד השמח": לכל כדור פורח יש שם וסיפור משלו. למשל לכדור הפורח "הספרה" סיפור מיוחד מאוד. הבלון היה אחד מהבלונים הצורניים הראשונים שיוצרו אי פעם בעולם על ידי יצרן בלונים בריטי בשנות ה-80.

הכדור "ספרה" מאנגליה (צילום: המועצה האזורית גלבוע)
הכדור "ספרה" מאנגליה(צילום: המועצה האזורית גלבוע)

הבלון פעל זמן קצר, נמכר ועבר בין כמה בעלים עדש"נעלמו עקבותיו". לאחר מכן שכב הבלון 20 שנה במחסן סגור ארוז בארגז עד שהטייס האנגלי טרבור ריד גילה אותו, לגמרי במקרה כשערך ביקור אצל חבר ותיק. טרבור פתח את הבלון ומצא שהוא נשמר במצב מושלם.

פסטיבל כדורים פורחים בלגבוע (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
(צילום: מועצה אזורית גלבוע)
לאחר שהבלון עבר ביקורת אצל היצרן הנרגש הוא קיבל תעודת כושר אווירי חדשה ואחרי מעל 20 שנה חזר לאוויר. ריד היה בפסטיבל גם בשנה שעברה עם בלון אחר אך זהו הפסטיבל הבינלאומי הראשון אי פעם שהוא משתתף בו עם הבלון הזה. מדובר ב"בבלון אספנות" יחיד מסוגו בעולם. 

 

"פפה הקיפוד השמח" הוא הבלון הכי חמוד בפסטיבל השנה והוא מגיע מצ'כיה יחד עם הטייס ג'רוסלב קייזר. הבלון הוא בלון תינוק שיוצר בשנה שעברה, מה שאומר שהוא רק בן שנה אבל כבר הספיק לבקר בפסטיבלים בטייוואן, וייטנאם, הפיליפינים ואירופה. בתוך הבלון עובר חבל שיורד לסל הטייס איתו הטייס יכול לשלוט בתולעת שתצא ותיכנס בחזרה לתפוח.

"פפה הקיפוד השמח" (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
"פפה הקיפוד השמח"(צילום: מועצה אזורית גלבוע)
 

 (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
(צילום: מועצה אזורית גלבוע)

בננה מישהו? (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
בננה מישהו?(צילום: מועצה אזורית גלבוע)
 

מישהו רעב? השנה הגיעו בפעם הראשונה שתי קבוצות כדורים פורחים מארה"ב - אנגרי בירד ובלון הבננות. בלון הבננות הוא בלון די מצחיק בצורה של אשכול בננות. אז למה להביא לפסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי של ישראל בלון בצורת בננות? התשובה נמצאת אצל "זולו הקוף המעופף". הבלון הצורני הראשון בישראל השייך לחברת סקיי טרק כדורים פורחים.

 

הבלון הצורני הראשון בישראל

זולו הקוף, מתנשא לגובה של 53 מטרים ויש לו יכולת נשיאה של טייס ו-12 נוסעים. הבלון נולד לכבוד פסטיבל הכדורים הפורחים של 2015 ומאז הוא משתתף בפסטיבלים בארץ ובעולם. העניין הוא שזולו הקוף לא אכל כלום מאז שנולד ולכן השנה רצינו לתת לו בפעם הראשונה לטעום בננות", מספרים מארגני הפסטיבל. זולו ובלון הבננות טסו אחד אחרי השני במהלך הפסטיבל".

פסטיבל כדורים פורחים בלגבוע (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
האקרובטים והקוף(צילום: מועצה אזורית גלבוע)

 (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
(צילום: מועצה אזורית גלבוע)
 

"העכברוש ראטאצ'יז" יוצר בברזיל בעיר סאן פאולו בהשראת דמות העכברוש החביב מהסרט המפורסם של וולט דיסני "רטטוי". בלון "העכברוש רטאצ'יז" התעופף כבר באנגליה, בברזיל, בתאילנד ברחבי אירופה ובארצות הברית. גובה הבלון הוא 563 מטרים ותפירת הבלון הייתה כל כך מורכבת שהיא נמשכה כמעט שנה שלמה והתנוחה שבה "ראטצ'יז" עוצב גורמת לו להראות כאילו הוא נופל מהשמיים.

העכברוש "רטאצ'יז" (צילום: המועצה האזורית גלבוע)
העכברוש "רטאצ'יז"(צילום: המועצה האזורית גלבוע)
 

יוהן וונדר הבלגי מטיס את בלון "המכשפה מבלגיה" וזהו הפסטיבל הראשון בעולם בו הבלון משתתף. מיד אחרי ישראל יוהן והמכשפה ממשיכים לטייל ולטוס בפסטיבלים ברחבי העולם כולו.

המכשפה מבלגיה (צילום: המועצה האזורית גלבוע)
לא מבלייר: בלון "המכשפה מבלגיה"(צילום: המועצה האזורית גלבוע)
 

כשכדור פורח צורני חדש יוצא לאוויר העולם, השמועה בקרב מארגני פסטיבלי הכדורים הפורחים בעולם פורסת כנפיים והטייס מתחיל לקבל הזמנות מכל העולם.

יוהן, שהוא גם הבעלים של חברה לטיסות חוויה בבלגיה, תמיד חלם להסתובב בעולם עם כדור צורני משלו וכך הוא הגשים את החלום שלו לראשונה בישראל.

 

המוני המבקרים הגיעו אל אירוע השיא של אירועי הקיץ בגלבוע החל מאתמול. הפסטיבל שאירח עשרות כדורים פורחים צבעוניים ומיוחדים, גרם לשמי עמק-חרוד ורמת יששכר להיות צבעוניים ומעוטרים במיוחד.

הכדורים פאפא וז'ולו (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
הכדורים פאפא וז'ולו(צילום: מועצה אזורית גלבוע)
 

"בגלבוע מכוונים גבוה. הפסטיבל מהווה שיא לפעילות האתגרית אותה אנו מקדמים בגלבוע במשך השנה וזאת מתוך קונספט של פיתוח תיירות אקסטרים בישראל. אנחנו שמחים להמשיך את המסורת ולקיים את אחד הפסטיבלים הצבעוניים והמיוחדים המתקיימים בישראל", כך עובד נור, ראש המועצה האזורית גלבוע.

האקרובטית מבצעת תרגילים באוויר (צילום: המועצה האזורית גלבוע)
האקרובטית מבצעת תרגילים באוויר(צילום: המועצה האזורית גלבוע)

פסטיבל כדורים פורחים בלגבוע (צילום: מועצה אזורית גלבוע)
(צילום: מועצה אזורית גלבוע)
 

אם פספסתם את הפסטיבל בצפון, תוכלו לראות את אותם בלונים צורניים מרהיבים ממריאים בשמי דרום הארץ. פסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי ידרים לפארק הבשור שבנגב בעוד שבוע בדיוק ב-9-10.8.18, ימים חמישי ושישי.

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המועצה האזורית גלבוע
ברוכים הבאים לפסטיבל הכדורים הפורחים הבינלאומי בגלבוע
צילום: המועצה האזורית גלבוע
מומלצים