שתף קטע נבחר

דרמה בחקירת רצח איש העסקים: תכשיטיו נמצאו בחניון ליד בית הנאשם

פרסום ראשון: יותר מחודשיים לאחר רצח היהלומן בוריס בוטרשווילי במודיעין, נמצאו תכשיטים ומגבת עם כתמי דם בחניון תת-קרקעי ליד בית הנאשם ברצח, יאיר בנימינוב. לצדם נמצאו כרטיסי אשראי השייכים לנרצח. הפרקליטות ביקשה לתקן את כתב האישום

בוריס בוטרשווילי (באדיבות המשפחה)
תכשיטים השייכים לו נמצאו בחניון צמוד לבית הנאשם. בוריס בוטרשווילי(באדיבות המשפחה)

התפתחות דרמטית בפרשת רצח איש העסקים בוריס בוטרשווילי ז"ל: יותר מחודשיים לאחר רצח היהלומן, נמצאו תכשיטים השייכים לו במתחם נעול בחניון תת קרקעי, צמוד לבית הנאשם יאיר בנימינוב, בן 50 ממודיעין. בעקבות זאת, מבקשת הפרקליטות מבית המשפט לתקן את כתב האישום. באישור הפרקליטות ביצעה המשטרה השלמת חקירה לאחר הגשת כתב האישום והגיעה לראיות החדשות. הפרקליטות מבקשת להוסיף לאישום הרצח עבירת שוד.

 

לפי הבקשה לתיקון כתב האישום, בנימינוב היה חייב כסף לבוטרשווילי. עקב דרישתו של האחרון להשיב את הכסף נוצרה בין השניים מתיחות, והנאשם החליט לשדוד אותו ולהרוג אותו. השניים נפגשו בבוקר הרצח, כשבוטרשווילי החזיק תיק עם תכשיטים וכסף. לאחר שירה בו באקדח, בנימינוב נטל את תכשיטיו של בוטרשוילי והסתיר אותם במתחם נעול בחניון שבביתו. אז התקלח והחליף בגדים. בית המשפט צריך לאשר את הבקשה לתקן את כתב האישום.

 

תיקון הבקשה הגיע בעקבות ראיות חדשות בתיק שכוללות תפיסת תיק עם תכשיטים שהיו שייכים לבוטרשווילי שנרצח, כסף מזומן, דרכון של הנאשם, משקפיים וחולצה כחולה. כל אלו נתפסו במתחם נעול בחניון התת קרקעי בבית הנאשם. בנוסף נתפסה שקית שבה תעודת זהות וכרטיס אשראי של הנרצח, וכן כובע מצחייה ירוק ומגבת ועליה כתם דם בפתח בניין ברחוב, בסמוך למקום מגוריו של הנאשם. בבדיקת כתמי הדם שנמצאו במקום ועל גבי התכשיטים נמצא DNA שיכול להתאים למנוח בהסתברות גבוהה.

 

 

 יאיר בנימינוב (צילום: שאול גולן)
תיק עם מזומן, תכשיטים ודרכונו של הנרצח נמצאו סמוך לביתו. יאיר בנימינוב(צילום: שאול גולן)

בוריס בוטרשוילי ( צילום: באדיבות המשפחה)
( צילום: באדיבות המשפחה)

הלוויה בוריס בוטרשוילי (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

הלוויה בוריס בוטרשוילי (צילום: יאיר שגיא)
(צילום: יאיר שגיא)

חיפושים אחר הנעדר  בוריס בוטרשוילי ()
החיפושים אחר בוטרשוילי בימים שאחרי הרצח
  

בסוף יוני השנה הוגש כתב אישום נגד בנימינוב בגין רצח. בנוסף יוחסו לו הצתה ושיבוש מהלכי משפט. לפי כתב האישום המקורי, שהוגש בידי עו"ד גל רוזנצוויג מפרקליטות מחוז מרכז, בין הנאשם בנימינוב למנוח בוטרשווילי הייתה היכרות ממושכת על רקע עסקי תכשיטנות. הנאשם היה חייב כספים לנרצח ונדרש להחזירם, ועקב כך נוצרה בין השניים מתיחות.

 

לפי כתב האישום המקורי, בשלב מסוים בנימינוב החליט לגרום למותו של המנוח, ולשם כך הצטייד באקדח ובכדורים. ב-30 במאי השנה הוא הגיע לקרבת בית בוטרשווילי ופגש אותו, כשברשותו של בוטרשווילי תיק שבו נהג לשאת כסף, תכשיטים ויהלומים. בנימינוב הסיע את הנאשם לביתו, ובהגיעם לחניון יצא הנאשם מהרכב, נעמד לצד המנוח וירה לעברו מספר פעמים.

 

לאחר מכן העביר הנאשם את גופו של המנוח למושב הנוסע, החביא את הטלפון הנייד שלו בחניון, התקלח, החליף בגדים ונהג ברכב ליער מודיעין. בנימינוב עצר את הרכב וגרר את גופו של המנוח לשוחה טבעית שם הטמין את המנוח וכיסה אותו באבנים. משם נהג לתחנת דלק, מילא מיכל בדלק, נהג ללוד, הצית את הרכב ושב לביתו באוטובוס. הנאשם ברוצח הודה במעשה ושחזר אותו, בגדים מגואלים בדם נמצאו בביתו, גם הרכב נמצא שרוף במבנה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות המשפחה
בוריס בוטרשווילי
באדיבות המשפחה
מומלצים