שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  12 פצועים ממטח לעבר שדרות, שתי רקטות יורטו
  מטח בן שמונה רקטות נורה מרצועת עזה, ארבע התפוצצו בשדרות. 12 נפצעו - אחד בינוני והיתר קל, שתי נשים הרות עם צירים הובהלו לבית החולים ברזילי. נפגעי חרדה טופלו. הערכת מצב בקריה בתל אביב. ב-21:24: התרעת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון

   

   

  מטח רקטות ופגיעה בשדרות: אדם נפצע בינוני ועוד 11 נפצעו קל מרסיסים הערב (יום ד') בעקבות פגיעת רקטות בשדרות. הם פונו לבית החולים ברזילי באשקלון ולמיון טרם בשדרות, לשם הגיע נפגע חרדה. מצה"ל נמסר כי שמונה רקטות שוגרו, שתיים מהן יורטו בידי כיפת  ברזל והיתר התפוצצו בארבע זירות בעיר. צוות מד"א טיפל עוד בשמונה נפגעי חרדה ובשתי נשים הרות שנתקפו צירים. אזעקות נשמעו ביישובי שער הנגב ובהם בשדרות מהשעה 19:36 ותושבים הסתגרו במרחבים המוגנים. צוותי כיבוי הוזעקו לטפל בדליפת גז באחת הדירות בעיר בעקבות הנפילה. שר הביטחון אביגדור ליברמן מקיים הערכת מצב  עם בכירים בצה"ל ובמערכת הביטחון בקריה בתל אביב.

   

  בעקבות הירי, צה"ל תקף יעדים ברצועת עזה. מהמועצה האזורית אשכול נמסר לתושבים כי "יש להימצא בקרבת מרחבים מוגנים או במרחק של 15 שניות ממרחב מוגן, או בהתאם לזמן ההתרעה ביישוב". ב-21:24 נשמעה התרעת צבע אדום במועצה האזורית חוף אשקלון.

  הפצוע מפגיעת הרקטה ()
  הפצוע מפגיעת הרקטה

   

  שניות לאחר ירי הרקטות ()

  פגיעה ישירה בבית בשדרות (צילום: איחוד הצלה)
  (צילום: איחוד הצלה)
   

  פרמדיק מד"א רכוב על אופנוע אלכס שמיס סיפר: "התקבלו במוקד 101 של מד"א קריאות ממספר זירות בעיר. הוזנקתי עם האופנוע לאירוע שבו דווח על גבר שנפצע וכשהגעתי למקום ראיתי בחצר הבית גבר כבן 34 בהכרה כשהוא סובל מפציעות מדממות משברי זכוכיות בגפיים.

   

  "יחד עם צוותים נוספים של מד"א הענקנו לו טיפול רפואי והוא פונה במצב קל-בינוני לבית חולים. נסעתי במהירות לזירה נוספת בעיר שם נפגע צעיר בשנות ה- 20 באורח קל, הוא טופל עי צוות ניידת טיפול נמרץ ופונה גם כן לבית חולים. מספר נפגעי חרדה נבדקו וטופלו בשטח על-ידי צוותי מד"א ופונו להמשך טיפול, בהם שתי נשים הריון שנתקפו צירי לידה".

   

  פגיעה ישירה בבית בשדרות (צילום: דוברות המשטרה)
  אחד הבתים שנפגעו בשדרות(צילום: דוברות המשטרה)
   

    

   

  הפצוע מפגיעת הרקטה ()
  נזקים בשדרות

  הפצוע מפגיעת הרקטה ()

  יירוט מעל שדרות ()
  הנזק מהפגיעה בשדרות

  יירוט מעל שדרות ()

  יירוט מעל שדרות ()

  יירוט מעל שדרות (צילום: זאב טרכטמן)
  יירוט מעל שדרות(צילום: זאב טרכטמן)

  הפגיעה של המחבלים בכלי ההנדסי (צילום: דובר צה
  שמשות הכלי ההנדסי ספגו את הפגיעה (צילום: דובר צה"ל)
    

  טנק יורה על עמדת חמאס (צילום: רועי עידן)
  טנק ירה בעקבות האירוע בגבול הרצועה(צילום: רועי עידן)
   

  הפגיעה של המחבלים בכלי ההנדסי (צילום: דובר צה
  הכלי ההנדסי שנפגע(צילום: דובר צה"ל)

  הפגיעה של המחבלים בכלי ההנדסי (צילום: דובר צה
  (צילום: דובר צה"ל)

  מחבלים בצפון רצועת עזה פגעו מוקדם יותר בכלי הנדסי ליד גבול הרצועה. איש לא נפגע. האש נורתה לעבר כלים הנדסיים אזרחיים המשתתפים בעבודות להקמת המכשול. הירי כוון לעבר תא הנהג ברכב ההנדסי, אך השמשות המחוסמות ספגו את הקליעים והתנפצו. טנק של צה"ל תקף בתגובה עמדת חמאס. הפלסטינים דיווחו מוקדם יותר על ירי פגזי עשן, שנועדו ככל הנראה ליצור מיסוך כדי לפנות את העובדים.  

   

  מוקדם יותר נחסמו כמה כבישים בעוטף עזה עקב הגברת הכוננות. בין היתר נסגר קטע קטן מכביש 25 העובר באזור, וכעת הגישה ליישוב היא דרך כביש פנימי עוקף.

   

  דובר צה"ל הודיע כי "בעקבות הצהרות חמאס וזיהוי פינוי מוצבים של ארגון הטרור חמאס, הוחלט בפיקוד הדרום על הגברת הכוננות וסגירת כמה צירי תנועה במרחב עוטף עזה. מעבר לזה אין הנחיות מיוחדות לעורף. צה"ל פועל להבטחת ביטחון תושבי האזור, לא יאפשר פגיעה באזרחים ובחיילי צה"ל וערוך למגוון תרחישים".

   

  כמה שעות לפני כן נשמעה אזעקת צבע אדום בעיר שדרות ובמועצה האזורית שער הנגב. דובר צה"ל הודיע תוך דקות ספורות כי הייתה זו אזעקת שווא. משעות הבוקר ועד לערב פעלו לוחמי האש לכבות 11 שריפות כתוצאה מבלונים והשתלטו על כל המוקדים. הכבאים פעלו בסיוע של צה"ל, רשות הטבע והגנים ורכזי ביטחון בגזרת עוטף עזה.

   

  סגן מנהיג חמאס, חליל אל-חיה, התייחס אחר הצהריים לתקיפת צה"ל אתמול על מוצב של הארגון בצפון הרצועה שבה חוסלו שני מחבלים שירו אל כוח צה"ל, ואמר כי ישראל אינה מכבדת את ההסכמות וכי היא הפרה את כל הכללים. אל-חיה הדגיש גם כי "ההתנגדות תגיב על פשע זה". בנוסף הוא אמר כי חמאס והפלגים לא ירשו לישראל לקבוע משוואה חדשה.

   

  השר לביטחון פנים גלעד ארדן התייחס למצב המתוח בדרום במשדר ynet: "אנחנו מבינים את מה שהבנו לאורך כל השבועות האחרונים - שחמאס מנסה לחמם את הגזרה מתוך תשומת לב למצב הקשה שלו, מצב שנוצר בעיקר בגלל הרשות הפלסטינית ואבו מאזן. הם בעצם עצרו את המשכורות. כישלון הפיוס בין הפלגים הפלסטינים לא קשור בהכרח לישראל אבל אנחנו לא נעבור לסדר היום".

   

   

  הנהגת חמאס עזה הנהגה ()
  הנהגת חמאס בעזה
   

  חמאס נוטה לקבל את מתווה הרגיעה

  בתוך כך, פרסמה הערב הנהגת חמאס הודעת סיכום למרתון הדיונים שקיימה בארבעת הימים האחרונים בנוגע למתווה המצרי לרגיעה, שממנה עלתה נימה אופטימית מצדה. בכירי ההנהגה טענו כי הם "נוהגים בהיגיון ובלב פתוח עם המאמצים" להשגת פיוס פנים-פלסטיני ולהסרת המצור "לצד הוצאה לפועל של פרויקטים לפיתוח הרצועה והגנה על הפלסטינים מפני ישראל". עם זאת, הנהגת חמאס הבהירה כי שחרור שבויים ייעשה רק בתמורה לשחרור אסירים.

   

  בהודעת הארגון נמסר כי נוסף על האמור, "אין לכך מחירים פוליטיים ואין ויתור על זכותנו להחזיק בנשק ובהתנגדות או על האחדות הגיאוגרפית בין הגדה והרצועה. משלחת בכירי הארגון שיצאה לקהיר נושאת עמה את עמדת הארגון".

   

  בכירי הארגון הוסיפו בנוגע לסוגיית השבויים, כי "הלשכה המדינית דנה בסוגיית שחרור האסירים מבתי הכלא בישראל והוצגה הפעילות בעניין זה לשחרורם, בתמורה לחיילים הישראלים שבידי ההתנגדות. יש לנו נכונות לנהל משא ומתן עקיף שיביא לעסקה מכובדת עבור אסירינו הגיבורים. השבויים הישראלים לא יזכו לטעום את החירות לפני שאסירינו יזכו להיות עם משפחותיהם".

   

  בכתבה זו התפרסם תיעוד מזירות הנפילות שנפוץ ברשת, אם ברשותכם מידע על הצילומים כתבו לנו במייל האדום.


  פורסם לראשונה 08/08/2018 18:20

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים