שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

2,300 דירות ייבנו בר"ג; מחיר למשתכן מגיע לכפר קאסם

הוועדה שנועדה לזרז את הליכי התכנון אישרה את תוכנית גני אז"ר בבקעת אונו, הכוללת בניית 2,300 דירות חדשות בבניינים בני 30-10 קומות. עוד בצנרת התכנון: תוכנית לבניית 1,600 דירות בכפר קאסם - מחציתן במסגרת מחיר למשתכן, ונחנכה שכונה חדשה בקרית ים

הועדה למתחמים מועדפים לדיור (הותמ"ל) החליטה היום (ד') לאשר את תוכנית גני אז"ר בבקעת אונו, בתחום שיפוטה של עירית רמת גן. התוכנית כוללת בניית כ-2,300 דירות.

 

התכנית כוללת כ-1,965 יחידות דיור, מתוכן 393 יחידות דיור קטנות, ועוד כ-300 יחידות דיור המיועדות לטובת דיור מוגן. מבני המגורים ייבנו בחלקם בגובה של 10 קומות ובאזורי הצמתים בגובה של בין 25 ל-30 קומות.

 

כפר אזר רמת גן  (הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)
התוכנית שאושרה(הדמיה: רשות מקרקעי ישראל)

בנוסף כוללת התוכנית 30 אלף מ"ר למבני ציבור בשטח של 70 דונם, 120 אלף מ"ר לתעסוקה, 10,000 מ"ר למסחר ו-85 מ"ר לשטחים פתוחים. כמו כן היא מציעה צירים ירוקים, אורכיים ורוחביים, המאפשרים שהייה בתחומם לצרכי פנאי ונופש וכמערכת חלופית לתנועה עבור רוכבי אופניים והולכי רגל. 

 

התכנית ממוקמת צפונית לציר הקו הסגול של הרכבת הקלה המתוכנן וסמוך לכביש 461. הבנייה המוצעת היא אינטנסיבית, כאשר המגורים מוצעים לאורך השדרה הראשית, העוברת מכיוון צפון לדרום ובמרכזה מוצעת חזית מסחרית.

 

התכנית קודמה על ידי רשות מקרקעי ישראל באמצעות מתכננת מרחב ת"א גילי טסלר. החברה המתכננת היא חברת וקסמן גוברין ואדריכל התכנית - רפי לרמן ז"ל, אשר למרביהת הצער נפטר במהלך קידום התכנית ולא זכה לראות באישורה.

 

ברשות מקרקעי ישראל ציינו כי ההתוכנית מייעדת את השטח להקמת שכונת מגורים הכוללת בתחומה גם שימושים מעורבים. עוד נמסר, כי עירוב השימושים המוצע בתכנית מאפשר חיי רחוב פעילים לאורך שעות היום והערב.

 

טסלר ציינה, כי "התכנית הינה חוליה חשובה ומהווה את השלמת תמונת העתיד באזור בקעת אונו. תכניות בקעת אונו בשטחי מחנות תל השומר ואזור כפר אז"ר קודמו על ידי רשות מקרקעי ישראל ואושרו על ידי הועדה לתכניות מיוחדות למגורים במהלך 5 השנים האחרונות".

 

מחיר למשתכן בכפר קאסם

תוכנית של משרד הבינוי והשיכון לבניית כ-1,600 דירות חדשות בכפר קאסם, אושרה היום (ד') להפקדה בותמ"ל.כמחצית מיחידות הדיור מתוכננות בבנייה רוויה על קרקע מדינה וישווקו במסגרת מחיר למשתכן. 

 

התוכנית משתרעת על שטח של 350 דונם במתחמים 6 ו-7 באזור הצפון מערבי של כפר קאסם. התוכנית כוללת גם שטחי מסחר ותעסוקה בהיקף של 60 אלף מ"ר, עם מוסדות ציבור, פארק עירוני ותשתיות תחבורתיות. אזורי המסחר ישולבו על פי התוכנית עם המגורים. 

 

התוכנית מתאפיינת בטופוגרפיה תלולה, המהווה רקמת פיתוח צמודה לבניה הקיימת. בנוסף היא כוללת נספח סביבתי לפינוי אתר פסולת ושיקום הוואדי, לרבות מיזעור השפעות אזור התעשייה באזור המערבי.

 

התוכנית גובשה במסגרת הסכם פיתוח שנחתם בין המשרד לעירייה ובהמשך להחלטת ממשלה 922 בדבר עידוד בניה רוויה במגזר הערבי. השר גלנט מסר, כי "ב-20 השנים הקרובות מדינת ישראל תידרש למיליון דירות, 200 אלף מתוכן עבור המגזר הערבי, ועל כן אנחנו מגבשים פתרונות ארוכי טווח, שיאפשרו שיפור תנאי דיור משמעותי, על ידי הגדלת מספר יחידות הדיור, תכנון בנייה רוויה ופיתוח מוסדות ציבור חדשים, בהתאם לצורכי היישוב".

 

אריאל יוצר, יו"ר הותמ"ל ציין כי "התכנית קודמה בשיתוף עם הרשות המקומית ובהובלתה, כוללת הגדלת היצע יחידות הדיור בישוב, ונותנת מענה נרחב לצרכי הציבור הקיימים בישוב וכן היצע של דיור בר השגה". 

 

1.5 מיליון שקל לדופלקס 5 חדרים בקרית ים

הערב התקיים טקס הנחת אבן פינה לפרויקט עיבוי מבנים קיימים במתחם ההסתדרות בשכונת ימים, בקריית ים, במעמד שר השיכון והבינוי יואב גלנט וראש העיר דוד אבן צור. בדובר בפרויקט רחב שעתיד לכלול תוספת של מאות יחידות דיור.

 

בשלב הראשון תבנה חברת "צמרות קריית ים התחדשות עירונית" כ-100 יחידות דיור. שלב זה כולל עיבוי של 5 בניינים בני 4 קומות, אליהם יתווספו 18 דירות חדשות ב-4.5 קומות. בנוסף, הדיירים יקבלו תוספת ממ"ד ומרפסת והבניין יעבור שיפוץ חוץ ופנים, כולל הוספת מעלית.

 

פרויקט שכונת ימים קרית ים (הדמיה)
הדמיה של פרויקט שכונת ימים בקרית ים

על תכנון הפרויקט אמון האדריכל דוד לב. המחירים: דירת 4 חדרים בשטח של 100 מ"ר ו-10 מ"ר מרפסת, עם מחסן וחניה, יתחילו ב1.1 מיליון שקל. דירת דופלקס 5 חדרים תתחיל ב-1.5 מיליון שקל.

 

על פי אגף ההנדסה בעירייה, למנהלת ההתחדשות העירונית החדשה, הפועלת בחסות ובשיתוף משרד הבינוי והשיכון הוגדרו מספר יעדים מרכזיים, שבמרכזם מתחם "ההסתדרות" וכן תכנית לבניית כ 1579 יחידות דיור במתחם "אג"ש" הנמצאת לקראת דיון להפקדה בוועדה המחוזית.

 

מנתונים של מנהלת ההתחדשות העירונית עולה כי עד כה הושלמו ואוכלסו שלושה מיזמים במסגרת תמ"א 38. בנוסף, 7 מיזמים נמצאים בשלבי בניה מתקדמים ו-7 נוספים ממתינים לקבלת היתר בנייה. 

 

בהקמה: מרכז עסקים חדש בקרית גת

חברת גת סנטר, בבעלות נדב בלילה ואבישי נריה מקימה מרכז עסקים חדש בלב שכונת כרמי גת בצפון קרית גת. המרכז יבנה על קרקע של ארבעה דונם, אותה רכשו השניים בשווי 30 מיליון שקל לפני כשנה מיבואן הרכב המזרחי.

מרכז עסקים כרמי גת (הדמיה: אדריכל יגאל לוי)
מרכז העסקים המתוכנן בכרמי גת(הדמיה: אדריכל יגאל לוי)

המרכז, שישמש כפארק עסקים, מסחר ומתחם פנאי ובילוי, תוכנן על ידי האדריכל יגאל לוי וצפוי להחנך בעוד כשנה וחצי. הוא יתפרש על 3 קומות, בשטח בנוי של 11,000 מ"ר, כולל 6,900 מ"ר שטחי מסחר לבתי עסק, 2,000 מ"ר משרדים ו100 מקומות חנייה בחניון תת קרקעי של קומה וחצי.

 

רמה"ש: בנין בוטיק חדש במסגרת תמ"א 38

פרויקט הריסה ובנייה במסגרת תמ"א 38 עומד לצאת לדרך ברמת השרון: דיירי בניין ישן ברחוב גולומב 19 בעיר, חתמו לאחרונה על הסכם לביצוע תמ"א 38 מול חברת K.M שבשליטת קרן ואמיר מוכתרי, אותה ייצגו ערכי הדין גלעד ברון ואסף נחמיאס ממשרד ברון ושות'.

 

במסגרת הפרויקט, הבניין הקיים כיום במקום וכולל 12 דירות, ייהרס ובמקומו ייבנה בניין בוטיק מפואר עם 29 דירות חדשות. כיום הדירות בבניין הן בשטח של כ-83 מ"ר ובעקבותה פרויקט הן צפויות לתוספת של 30 מ"ר, חניה ומחסן של 6 מ"ר.

 

בנוסף, הדירות שיקבלו הדיירים בתמורה ימוקמו 3 קומות מעל קומתם הנוכחית ובעלי דירות הגג יקבלו דירת גג חדשה בקומה העליונה של הבניין, אליו יוצמד גג בשטח של 40 מ"ר ומרפסת גג של 35 מ"ר ושתי חניות. את בעלי הדירות יצגו עוה"ד זיו גרומן וליאור פסאי ממשרד גרומן ושות'. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
תוכנית גני אז"ר
הדמיה: רשות מקרקעי ישראל
מומלצים