שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחקר: זה סוג התחתונים שיגרום לגבר להיות פורה יותר
  חוקרים מצאו כי תחתוני בוקסר הם התחתונים שפוגעים הכי פחות בתאי הזרע. בשנים האחרונות חלה ירידה משמעותית באיכות תאי הזרע ובסיכויי הפוריות. מחקרים קודמים כבר אישרו שלחץ על האשכים הוא אחד הגורמים לכך

  חוקרים מצאו עדות נוספת לכך שתחתונים הדוקים עלולים לפגוע בתאי הזרע. מחקרים קודמים כבר מצאו כי לחץ על האשכים עלול לפגוע בתאי הזרע ובפוריות הגבר. המחקר פורסם בגיליון החדש של כתב העת Human Reproduction.

   

  החוקרים ניתחו נתונים מ-656 גברים בני 56-18 שהיו חלק מזוגות שטופלו במרפאת פוריות בבית חולים במסצ'וסטס בין השנים 2000 ו-2017. הגברים, בעלי BMI (מדד מסת גוף) 26, נתנו דגימות דם וזרע והשלימו שאלונים שכללו שאלות על סוג ההלבשה התחתונה שנהגו ללבוש בשלושת החודשים שקדמו למחקר. האפשרויות כללו תחתונים צמודים, בוקסרים, ביקיני או אחרים.

   

   

  גבר (צילום: shutterstock)
  לשמור על אשכים חופשיים וקרירים(צילום: shutterstock)
   

  לאחר שהחוקרים התאימו גורמים שעשויים היו להשפיע על התוצאות, כמו גיל, משקל וזמן איסוף הדגימות, מצאו החוקרים כי גברים שלבשו תחתונים מסוג בוקסר נהנו מריכוז זרע גבוה ב-25% ומספירת זרע גבוהה ב-17% בהשוואה לגברים שהעדיפו הלבשה תחתונה אחרת.

   

  דגימות הדם הראו שגברים שלבשו תחתונים הדוקים יותר היו בסיכון גבוה ב-14% להימצאות רמות גבוהות של ההורמון FSH. הורמון זה מיוצר על ידי המוח ומשדר לאשכים פקודה לייצר יותר זרע. רמות גבוהות של הורמון זה מעיד על קושי ביצירת זרע, כך שהמוח נאלץ להפריש רמות יותר גבוהות שלו כדי לפקוד על האשכים להגביר את ייצור הזרעונים. אבל יש גם בשורות טובות: סוג התחתונים לא השפיע על מבנה הזרעונים או על יכולת התנועה שלהם.

   

  עוד כתבות בנושא:

  בתוך 4 עשורים: איכות הזרע של הגבר ירדה ב-50%

  המזון שעשוי לשפר את איכות הזרע - תוך כמה שבועות

  "נשים מבזבזות שנים על טיפולי פוריות, כשהבעיה היא בגבר"

   

  "אם ספירת הזרע יורדת מ-150 מיליון זרעונים בספירה תקינה, ל-130 מיליון, ככל הנראה שלא תהיה בעיה" ציינו החוקרים, "אבל אם הירידה היא מ-50 מיליון ל-30 מיליון, או מ-30 מיליון ל-10 מיליון, בהחלט צפויה בעיה. הבעיה עם תחתונים צמודים היא שהם גורמים לאשכים להיצמד לגוף. יצירת הזרעונים רגישה מאוד לטמפרטורות גבוהות, וזו הסיבה שהאשכים נמצאים מחוץ לגוף. האשכים של גברים שלובשים בגדים לוחצים, ייחשפו לטמפרטורות גבוהות יותר בהשוואה לאשכים הממוקמים בחופשיות וטבעיות".

   

  "הגברים במערב סובלים מירידה בפוריות" 

  מחקר שנערך אשתקד בביה"ס לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית, גילה ירידה חדה בריכוז וספירת הזרע בקרב גברים ממדינות המערב. בגברים אלה נצפתה ירידה של 52.4% בריכוז הזרע וירידה של 59.3% בספירת הזרע. החוקרים ציינו כי במחקרים קודמים נמצא כי ספירות זרע נמוכות נקשרו לאורח החיים המודרני שכולל עישון, לחץ נפשי, השמנה וחשיפה לזיהומים.

   

  מחקרים קודמים תמכו בירידה בספירות הזרע בעולם המערבי: על פי מחקר שנערך אשתקד באוניברסיטת הרווארד,סיכויי ההצלחה בהפריה פוחתים משמעותית לאחר שהגבר חצה את גיל 40. נתונים נוספים הצביעו על כך שכל גבר חמישי בצפון אירופה סובל מספירת זרע נמוכה.

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  ספירת זרע גבוהה יותר. תחתוני בוקסר
  צילום: shutterstock
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים