שתף קטע נבחר

חמאס מפיץ תוכנת ריגול המתחזה ל"צבע אדום"

חברת מודיעין הסייבר Clearsky חשפה את המזימה של ארגון הטרור לריגול אחר ישראלים. החדשות הרעות: לא ידוע כיצד ניתן למחוק כליל את האפליקציה שמשדרת את נתוני המשתמש

על רקע ההסלמה בגבול עזה , חמאס מממשיך לנסות את כוחו גם בזירת הסייבר: חברת מודיעין הסייבר הישראלית ClearSky הודיעה הערב (יום ה') כי ארגון הטרור מפיץ בשעות האחרונות תוכנת ריגול לסמארטפונים, המתחזה לאפליקציית "צבע אדום" (אפליקציה שמקפיצה התראות צבע אדום בעת שיגור טילים). חמאס מנסה לגרום לישראלים להתקין את התוכנה הזדונית על הסמארטפונים שלהם בניסיון להשתלט על המכשירים ולרגל אחריהם.

 

 

אתר צבע אדום (צילום מסך)
(צילום מסך)

בחברה מעריכים כי המתקפה אמנם הוכנה במשך זמן רב אך תוזמנה לימים אלה, כדי להטעות ישראלים במהלך ירי הרקטות

לדרום. אל האפליקציה הזדונית מגיעים דרך אתר אינטרנט מזוייף המתחזה לאתר "צבע האדום" הישראלי. בחמאס מנסים, לפי ההערכה, לפתות ישראלים להוריד את האפליקציה המזויפת מהאתר הזה באמצעות פרופילים מזוייפים בפייסבוק או בוטים בטוויטר, מיילים ודרכים נוספות.

 

מנכ"ל Clearsky בועז דולב מסר כי "במסגרת פעילות הניטור שלנו גילינו את האתרים המתחזים שמובילים להורדת תוכנה זדונית. כאשר מורידים את האפליקציה, היא משתלטת על הטלפון הסלולרי ומאפשרת למפעיל לעקוב אחר המכשיר, ליטול את מיקומו, לבצע צילומים, הקלטות שמע, ולבצע באמצעותו שיחות, משלוח הודעות וכל פעולה אחרת שהמכשיר יודע לבצע". לדבריו, "על פי סדרה של נתונים שנאספו, ניתן לראות כי חמאס תזמן את המתקפה כזרוע הסייבר של מתקפת הרקטות הנוכחית על ישראל".

 

דולב מזהיר כי מהרגע שהאפליקציה הורדה לטלפון, אין דרך ידועה להסיר אותה כליל מהמכשיר. "יש להוריד אפליקציות אך ורק מחנויות האפליקציות הרשמיות", הוא מסביר, "לצערנו נראה כי אם התוכנה כבר הורדה, מחיקת האפליקציה לא תסייע ולא תסיר את התוכנה הזדונית מהמכשירים והסלולרי ימשיך לשדר למפעיל את כלל נתוניו".

 

החברה איתרה ניסיון נוסף של חמאס לתקוף משתמשים ישראלים ברשת. במקרה זה מדובר בקובץ של תוכנה זדונית שיורד למחשבים ולטלפונים סלולריים בעת הורדת טופס הצטרפות מזוייף לחברת סלקום TV.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום מסך
לא להוריד. אתר האפליקציה המזויפת
צילום מסך
מומלצים