שתף קטע נבחר

החל מהחורף: הלוך-חזור ללונדון ב-626 שקלים, וקו ישיר מאילת לבודפשט וסופיה

איזיג'ט תפעיל החל מנובמבר טיסות מנתב"ג לנמל התעופה סטנסטד ששוכן כ-45 דקות נסיעה ברכבת מלונדון. וויזאייר תחבר את עיר הנופש הדרומית לבולגריה והונגריה. ביולי נרשמו יותר ממיליון טיסות של ישראלים לחו"ל. עובד בנתב"ג: "טירוף שאנחנו לא מכירים"

 

  

חברת התעופה איזיג'ט תתחיל ב-3 בנובמבר להפעיל טיסות בין תל אביב לנמל התעופה סטנסטד שליד לונדון. זה הקו השלישי שהחברה מפעילה מתל אביב ללונדון והוא מצטרף לטיסות ללוטון וגטוויק.

 

לטייל בלונדון – ולקפוץ לאמסטרדם ברכבת

 

החברה תבצע שתי טיסות בשבוע בימים שלישי ושבת. הטיסות מתל אביב ללונדון ביום שלישי ימריאו בשעה 18:25 וינחתו בלונדון בשעה 21:50. הטיסות במוצאי שבת ימריאו מתל אביב בשעה 21:50 וינחתו בלונדון בשעה 1:15 ביום שלמחרת.

 

מחירי הטיסות, יתחילו ב-34.91 אירו (כ-148 שקלים) מתל אביב ומ-112.55 אירו (כ-477 שקלים) בדרך לתל אביב. בעת הבדיקה שעשינו בסוף השבוע מצאנו טיסות במחירים אלה. המחיר הוא לפני מסירת מזוודה ובחירת מושב, אבל כולל מזוודת טרולי תקנית.

 

אנחנו בחרנו להזמין גם מושבים רגילים (תוספת של 4 אירו לכיוון) ומזוודה במשקל של 15 ק"ג (תוספת של 27.94 אירו לכיוון) והגענו למחיר של 211.34 אירו (כ-897 שקלים) לכרטיס הלוך-חזור. בלעדי המושבים והמזוודה המחיר לכרטיס הלוך-חזור היה 147.46 אירו (כ-626 שקלים).

מטוס איזיג'ט (צילום: דני שדה)
מטוס איזיג'ט(צילום: דני שדה)
 

לונדון (צילום: shutterstock)
לונדון(צילום: shutterstock)

איזיג'ט היא חברת הלואו קוסט הראשונה שהחלה לטוס לישראל והיא מפעילה היום לארץ קווים מלונדון (3 נמלי תעופה, כולל החדש), ברלין (שני נמלי תעופה), בורדו, ז'נבה, באזל, ליון, מנצ'סטר, אמסטרדם, מילאנו, נאפולי, פריז וניס.

 

סטנסטד הוא שדה התעופה הבינלאומי השלישי של לונדון ובעבר גם חברת אל על נהגה לטוס אליו, בנוסף להית'רו. מהשדה יש תחבורה ציבורית הכוללת אוטובוסים או את רכבת סטנסטד אקספרס. מחיר הנסיעה ברכבת הוא 8 ליש"ט (כ-38 שקלים) לכיוון וזמן הנסיעה לתחנת ליברפול בלונדון הוא כ-45 דקות.

 

קווים חדשים מאילת למזרח אירופה

כמו כן, בסוף השבוע הודיעה גם חברת וויזאייר כי היא מוסיפה בעונת החורף הקרובה – החל מנובמבר – טיסות לאילת (שדה התעופה בעובדה) מסופיה ובודפשט. מדובר בשתי טיסות שבועיות מכל אחד מהיעדים והן מופעלות בשיתוף עם משרד התיירות.

 

הטיסות להונגריה ייצאו בימים שני ושישי. הטיסות לבולגריה ייצאו בימים שלישי ושבת. המחירים הזולים שמצאנו בחיפוש במוצאי שבת היו 129 שקלים מאילת לבודפשט, ו-109 שקלים לטיסת חזור. מחיר הטיסות מאילת לסופיה מתחיל ב-89 שקלים לכיוון. ללא מסירת מזוודה או בחירת מושב.

 

בודפשט הונגריה (צילום: shutterstock)
בודפשט, הונגריה(צילום: shutterstock)

סופיה בולגריה (צילום: shutterstock)
סופיה, בולגריה(צילום: shutterstock)

שר התיירות יריב לוין אמר: "אני מברך את וויזאייר על החלטתה להעמיק את פעילותה בישראל. החזרנו את אילת למפת התיירות העולמית, כשבעונת החורף הקרובה צפויות להיות כ-60 טיסות שבועיות מעשרות יעדים ברחבי אירופה שיביאו לגידול נוסף בתיירות הנכנסת לישראל".

 

יולי העמוס בנתב"ג 

בתוך כך הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה פרסמה נתונים על מעבר הנוסעים בנתב"ג במהלך חודש יולי. את מה שהיה בחודש הקודם בנמל התעופה כינה בסוף השבוע אחד העובדים כ"טירוף שאנחנו לא מכירים". מעבר לעובדה שמספר הנוסעים בנמל התעופה שובר שוב ושוב שיאים, מתברר שעם ישראל לא מפסיק לצאת לחו"ל.

 

בחודש יולי נרשמו כ-1.086 מיליון יציאות של ישראלים לחו"ל, בהם כ-1.009 מיליון יציאות דרך האוויר. נתון זה משקף עלייה של 14.6 אחוזים בהשוואה לחודש יולי 2017. אולם, מה שמעניין בנתונים הוא לא רק הגידול השנתי והחודשי המתמשך, אלא מה קרה ביציאות של הישראלים לחו"ל ב-5 וב-10 השנים האחרונות.

נתב
 

בדיקת נתוני הלמ"ס מגלה כי בחודש יולי 2018 יצאו לחו"ל בטיסות יותר ישראלים מאשר בחודשים יולי ואוגוסט ביחד בשנת 2008, בהם יצאו 897 אלף ישראלים בטיסות לחו"ל. זאת ועוד, מספר היוצאים ביולי 2018 לחו"ל גבוה ב-124 אחוזים מאשר מספר היוצאים לחו"ל ביולי 2008 וגבוה ב-73 אחוזים ממספר הישראלים שיצאו בטיסות לחו"ל בחודש יולי 2013, השנה שבה נפתחו השמיים וחברות תעופה רבות הגיעו לישראל והציעו עוד ועוד יעדים במחירים שלא הכרנו לפני כן.

 

נתונים נוספים שמפרסמת הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מלמדים כי כחמישה אחוזים מכלל הישראלים שיצאו לחו"ל ביולי עשו זאת יותר מפעם אחת ו-63% מבין אלה שיצאו לחו"ל יותר מפעם אחת הם גברים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דני שדה
מטוס איזיג'ט
צילום: דני שדה
מומלצים