שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  נתניהו: הם רוצים להפוך את ישראל לפלסטין. רגב: רבין מתהפך בקברו
  בפתח ישיבת הממשלה אמר רה"מ כי הקריאות בהפגנת המגזר הערבי בכיכר רבין והנפת דגלי פלסטין הן "עדויות חותכות להתרסה נגד קיום מדינת ישראל ולנחיצות חוק הלאום". שרת המשפטים שקד: "דגלי אש"ף מוכיחים - זה רצון לשוויון לאומי, וזה לא יהיה"

   

   

  אמש הוא שיתף סרטון שבו נשמעות בכיכר רבין קריאות "בדם, ברוח, נפדה את פלסטין", וגם הבוקר (יום א') התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להנפת דגלי פלסטין בהפגנת המגזר הערבי נגד חוק הלאום. "קיבלנו אתמול עדות חותכת להתרסה נגד של מדינת ישראל ולנחיצותו של חוק הלאום", אמר ראש הממשלה בנימין נתניהו בישיבת "שרינו" של שרי הליכוד.

   

  בישיבת הממשלה שנפתחה לאחר מכן הוסיף נתניהו כי "רבים מהמפגינים רוצים לבטל את חוק השבות, את ההמנון, את הדגל, ולהפוך את ישראל - כפי שדובריהם אומרים - 'למדינה ישראלית פלסטינית' או ל'מדינת כל אזרחיה'. בדיוק לשם כך העברנו את חוק הלאום. דגלי אש"ף הונפו בלבה של תל אביב ושמענו את הקריאות 'בדם ואש נפדה את פלסטין'. עכשיו ברור מתמיד שצריך את חוק הלאום כדי להבטיח את עתידה של מדינת ישראל כיהודית".

   

   

  בנימין נתניהו ישיבת ממשלה (צילום: רוני כנפו)
  נתניהו בישיבת הממשלה, היום(צילום: רוני כנפו)

   

  בנימין נתניהו על רקע דגל פלסטין (צילום: רויטרס)
  (צילום: רויטרס)

  הפגנה נגד חוק הלאום (צילום: טל שחר)
  ההפגנה אתמול נגד חוק הלאום(צילום: טל שחר)

  הפגנה בכיכר רבין נגד חוק הלאום (צילום: קובי ריכטר/TPS)
  הפגנה בכיכר רבין נגד חוק הלאום (קובי ריכטר/TPS)

  לפני פתיחת ישיבת הממשלה דיברה גם חברת מפלגתו, שרת התרבות מירי רגב: "רבין מתהפך בקברו על כך שהשמאל תמך בערבים שהניפו דגלי אש"ף בכיכר רבין. המחזה אתמול היה חמור בעיני. אני מתכוונת לפנות ליועץ המשפטי לממשלה כי לא ייתכן שבמרכז תל אביב מונפים דגלי פלסטין".

   

  שרת המשפטים איילת שקד (הבית היהודי) אמרה כי "חוק הלאום הוא חוק נכון והשמאל הציוני היה צריך לתמוך בו בנוסח שבו הוא אושר. דגלי אש"ף בכיכר רבין אמש מוכיחים שלא מדובר ברצון לשוויון אזרחי כי זה בוודאי שיש. מדובר ברצון לשוויון לאומי וזה לא יהיה".

   

  מירי רגב (צילום: EPA)
  "רבין מתהפך בקברו". מירי רגב(צילום: EPA)

   

  גם השר אלי כהן (כולנו) בכניסה לישיבת הממשלה אמר דברים דומים: "מה שראינו אתמול בהפגנה בתל אביב זה הגיס החמישי שנמצא במדינת ישראל. המחנה הציוני ויש עתיד צריכים לעשות חשבון נפש למה בדיוק הם התנגדו בחוק הלאום - לאיזה סעיף? מי שהיה אתמול בהפגנה ללא ספק לא מקבל את מדינת ישראל. חבר הכנסת זוהיר בהלול שבדרכו להתפטר אמר שמדינת ישראל היא לא מדינתו. אני מצפה מבני המיעוטים להכיר במדינת ישראל".

   

  מנגד, יו"ר ועדת המעקב העליונה של ערביי ישראל, חבר הכנסת לשעבר מוחמד ברכה, אמר בעצרת כי דגל פלסטין שהונף הוא הדגל של העם הפלסטיני המדוכא. "הוא הדגל שמנסים דרך חוק הלאום להוציא אותו מההיסטוריה, אבל הוא דגלו של עם גאה", אמר ברכה.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים