שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  התאגיד: החלטת הממשלה - ויתור על אירוח האירוויזיון

  בעקבות מכתבו של יו"ר תאגיד השידור הציבורי שנחשף ב-ynet ובו הזהיר מפני ביטול התחרות בישראל, מסרו גורמים בסביבת נתניהו כי רה"מ ושר האוצר סבורים שהתאגיד יכול למצוא את המקור התקציבי: "מתנהלים בבזבזנות". תאגיד "כאן" מגיב: "המשמעות - ויתור על הזכות לארח את התחרות"

   

  נתניהו וכחלון. "התאגיד מנסה להכשיל את האירוויזיון" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  נתניהו וכחלון. "התאגיד מנסה להכשיל את האירוויזיון"(צילום: אלכס קולומויסקי)
   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר משה כחלון הגיבו אמש (יום א') בחריפות לאזהרה של יו"ר תאגיד השידור הציבורי גיל עומר, שנחשפה ב-ynet בדבר ויתור אפשרי על קיום האירוויזיון בישראל. גורמים בסביבת ראש הממשלה אמרו כי השניים "החליטו שגוף המתוקצב בסכום עתק של 750 מיליון שקלים על חשבון הציבור, יכול למצוא את המקור התקציבי עבור ערבות לאירוויזיון. התאגיד מתנהל בבזבזנות ומנסה להכשיל את האירוויזיון". בתאגיד השידור כאן אומרים בתגובה כי "משמעות החלטת הממשלה חד-משמעית - ויתור על הזכות לארח את התחרות".

   

  מתאגיד "כאן" נמסר: "התאגיד לא יכול לממן את הפקת תחרות האירוויזיון מתקציבו, שהוא שקוף לחלוטין ומכסה על-פי חוק פעילות ענפה בשלושה ערוצי טלוויזיה, תשע תחנות רדיו ופעילות דיגיטל. התאגיד מחויב על פי חוק בהשקעה בתוכן והפקות מקור לאורך כל השנה והמשמעות של הסטת הכספים הללו היא ביטול הפקות ופיטורי עובדים לטובת שלושה ימי שידור של הפקת האירוויזיון. כמעט כל מדינה שקיבלה את הזכות לארח את האירוויזיון השתתפה בתקציבו והרוויחה לקופת המדינה כסף רב מתיירות של אלפי מבקרים ומחשיפה עולמית. כל ניסיונותינו למצוא פיתרון משותף נתקלו בהתעלמות ומשמעותה של החלטת הממשלה היא חד-משמעית - ויתור על הזכות לארח את התחרות".

   

  רגעי הניצחון באירוויזיון 2018    (קרדיט: באדיבות כאן 11)

  רגעי הניצחון באירוויזיון 2018    (קרדיט: באדיבות כאן 11)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  תאגיד השידור הישראלי אמור להפקיד עד מחר ערבות בסך 12 מיליון אירו (כ-50 מיליון שקלים) בבנק בשווייץ על מנת להבטיח את קיום התחרות בישראל. התאריך המיועד להפקדת הערבות פג, אולם ה-EBU נתן ארכה שצפויה להסתיים ב-14 באוגוסט - בעוד יומיים.

   

  במשרד האוצר מסרבים לפי שעה לערוב לתאגיד השידור הישראלי כי יעמידו לידיו את סכום הערבות, במקרה שיידרשו לשלמו לאירופים אם התחרות לא תתקיים בסופו של דבר בישראל. בתאגיד השידור קובעים כי התוצאה מבחינתם היא שגם במקרה חירום, כולל מבצע צבאי, מלחמה או חרם של תנועת BDS - ייאלצו להוציא מכיסם את הכספים.

   

  יו"ר מועצת התאגיד, גיל עומר, פנה אתמול לנתניהו והזהיר כי התאגיד עלול להודיע מחרתיים לאיגוד השידור האירופי (EBU) שהוא נאלץ לוותר על הזכות לארח את האירוויזיון בישראל. במכתב פירט עומר את הבעיות שבפניהן עומד התאגיד בהעמדת ערבות לטובת תאגיד השידור האירופי.

  גיל עומר. "אם לא תועמד הערבות, התחרות לא תוכל להתקיים בישראל" (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
  גיל עומר. "אם לא תועמד הערבות, התחרות לא תוכל להתקיים בישראל"(צילום: אלכס קולומויסקי)

  במכתב ששלח עומר לנתניהו נכתב כי "בעוד יומיים נדרש תאגיד השידור הישראלי להעמיד ערבות בסך 12 מיליון אירו להבטחת קיומה של תחרות אירוויזיון 2019 בישראל. מדובר בנקודת אל-חזור, שלאחריה, במידה ולא תועמד הערבות כנדרש ע"י איגוד השידור האירופי, לא ניתן יהיה לשנות את המצב שיתהווה ותחרות האירוויזיון 2019 לא תוכל להתקיים בישראל".

   

  עומר הוסיף כי "מזה כשבועיים אני עושה מאמצים מרובים, על מנת ליידע את מקבלי ההחלטות בדבר המכשולים שעומדים בפנינו על מנת לעשות כל מאמץ לפותרם.

   במכתבים שונים ששלחתי בתקופה זו, ציינתי שאנו רואים חשיבות רבה מאד בקיום התחרות בישראל ומשוכנעים כי יש בכך תרומה משמעותית למדינה הן מבחינה תדמיתית והן מבחינה כלכלית. לצערי, בקשותינו החוזרות ונשנות לעבודה אינטנסיבית שתפתור את הבעיות המהותיות הניצבות כמכשול בפני קיום התחרות בישראל - לא נענו".

   

  התאגיד טוען כי לא יוכל לעמוד בתשלום, אלא אם יפטר 200 עובדים או לחלופין יקצץ בהפקות מקור בטלוויזיה, שלשמן הוקם. מועצת התאגיד החליטה שהיא לא מוכנה להכניס את התאגיד לגירעון בעקבות לחצים פוליטיים.


  פורסם לראשונה 12/08/2018 20:57

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים