שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הכפר שמצליח להעניק לילדים חולים חוויות של שמחה

  כבר 7 שנים שכפר הנופש "נהר הירדן" מארח ילדים חולים ובעלי מוגבלויות לבילוי שישכיח מהם ולו במעט את המחלות. מדובר בכפר מרשת 'סירייס פאן צ'ילדרן נטוורק', שהקים פול ניומן. בראש העמותה המנהלת את הכפר, השחקן הוותיק, חיים טופול. מנכ"ל הכפר, יובל חלמיש: "אנחנו מנסים לתת לילדים לחוות ילדות"

   

   

  שבע שנים ועשרת אלפים ילדים עברו בכפר הנופש "נהר הירדן". מנכ"ל הכפר, יובל חלמיש, מספר: "זה כפר יחסית חדש, שבע שנים, הוא כפר הנופש היחיד במדינת ישראל ובמזה"ת, יחיד וייחודי, שנבנה באופן מותאם לאוכלוסיות של ילדים חולים במחלות כרוניות, גנטיות, מסכנות חיים ועם מוגבלויות, במטרה להביא אותם ולחגוג את החיים ולהנות ולהרגיש שהם יכולים להיות ילדים למרות המחלה שלהם.

   

  "אנחנו חלק מרשת עולמית שנקראת 'סירייס פאן צ'ילדרן נטוורק', שהתחילה בארה"ב ב-1988 ביוזמתו של פול ניומן. הרשת היום מונה 16 כפרים, תשעה בארה"ב, חמישה באירופה, אחד ביפן ואחד בישראל. 

   

  "בשנת 2000 הוקמה במדינת ישראל עמותת כפר נהר הירדן, בראש העמותה עומד חיים טופול וחברי הוועד המנהל הם כולם אנשים שבאים בהתנדבות למען המטרה הנעלה לעזור ולנסות לעשות כיף לאותם ילדים".

   

  כפר נופש ( )
  להשכיח מהילדים את המחלות. כפר הנופש נהר הירדן

   

  "המטרה היא שישכחו לרגע מבתי החולים ומהצרות ולחוות חוויית ילדות, לקבל חוויה אחרת, של מסוגלות, של יכולת, שלמרות שאני עם מגבלות, אני מסוגל לעשות דברים וכמו שאתם רואים בסרט הם מטפסים על סולמות חבלים וילד עם כיסא גלגלים עולה על מתקן אומגה בגובה של שלוש קומות וגולש כ-150 מ', ורוכבים על סוסים ובריכה וחדרי פעילות ואמנות וכל זה הם עושים הם עוד חבורה של עוד כ-64-65 ילדים שמרגישים כולם שווים בין שווים וכולם מסוגלים לעשות את זה בכיף ובהנאה", מספר חלמיש בגאווה.

   

  הוא מוסיף ומספר: "יש לנו צוות קטן של עובדים שעושים את עבודתם במסירות, בנאמנות, עם הרבה אהבה ונתינה למען אותם ילדים. יש לנו צוות ענק של מתנדבים, רואים את ארץ ישראל היפה במלוא מובן המילה, כאלף מתנדבים בשנה, למעלה מ-1,800 התנדבויות, מגיעים אלינו מתנדבים מגיל 18 ועד גיל 83, מכל הארץ, מכל המגזרים.

   

  "כשמדברים היום על הנושא של חוק הלאום אצלנו מתקיים דו קיום מלא, אנחנו מקבלים ילדים מכל המגזרים. יהודים חילונים דתיים וחרדים, דרוזים צ'רקסים מוסלמים בדואים נוצרים, כולל ילדים מהרשות הפלסטינית והכל ללא עלות לילד ולמשפחתו".

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים