שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפתרון לאלימות? לחצן מצוקה בדש החולצה לרופאים

  הלחצן מופעל בטכנולוגיה ייחודית העושה שימוש בכרטיס זיהוי חכם ואישי הכולל לחצן המשדר אות מצוקה, את זהות המותקף ואת מיקומו המדויק. פיילוט ראשוני יתחיל בקרוב בבית־החולים באר־יעקב - שם נדקרה לפני חודש וחצי האחות רחל קובו ונפצעה קשה

  חברת "שראל" החלה להפיץ בבתי־החולים טכנולוגיה חדשה אשר תספק הגנה לצוות הרפואי מפני מקרים של תקיפות על ידי מטופלים או קרוביהם.

    

  הטכנולוגיה הייחודית עושה שימוש בכרטיס זיהוי חכם ואישי הכולל לחצן המשדר אות מצוקה, את זהות המותקף ואת מיקומו המדויק. פיילוט ראשוני יתחיל בקרוב בבית־החולים באר־יעקב - שם נדקרה לפני חודש וחצי האחות רחל קובו ונפצעה קשה.

    

  כל שנדרש מאיש צוות רפואי שמרגיש מאוים הוא ללחוץ על כפתור המצוקה בגוף הכרטיס החכם. לחיצה שכזו תיצור קריאה לעזרה במחלקת הביטחון של בית־החולים, שתשלח עזרה.

    

  "אנו פועלים לחדשנות ומקדמים פתרונות וטכנולוגיות חדשות על מנת לאפשר לבתי־החולים ולצוות הרפואי להתנהל ביעילות ולהתמקד בטיפול בחולים תוך תחושת ביטחון אישי", הסביר אבי בוסקילה, מנכ"ל חברת שראל, המשמשת כזרוע הרכש של תרופות וציוד רפואי עבור בתי־חולים ממשלתיים. "יש משמעות לזמן התגובה המיידי, וזה מתאפשר על ידי לחיצה על כפתור המצוקה שבתג העובד".

   

  לחצן ( )
  לחצן המצוקה לרופאים. צילום: יח"צ

   

  בקרה ומעקב על הרופאים בכל התחומים

  הפתרון החדשני הוא חלק מפרויקט טכנולוגי מתקדם של "בית־חולים חכם", המקודם בימים אלה בשיתוף פעולה של שראל וחברת BluVision האמריקאית. המערכת הוטמעה לאחרונה ברשת בתי־החולים הגדולה בארה"ב - מאיו קליניק, המונה כ־78 בתי־חולים. היא משמשת לא רק לקריאת מצוקה ואיתור איש הצוות הרפואי המותקף, אלא גם לבקרה וניהול בשעת חירום כמו פינוי המוני או אירוע רב־נפגעים.

    

  המערכת החדשה יכולה גם לבצע בקרה ומעקב אחר ביצוע חיטוי ידיים על ידי הצוות הרפואי, בקרה על הטמפרטורה, מיקום של ציוד ומכשור רפואי בתוך בית־החולים ואחזקה חזויה של ציוד קריטי.

    

  בנוסף, שראל מתחילה להחדיר לבתי־החולים חידושים נוספים לניטור דיגיטלי של מאושפזים. בדומה לשעוני דופק וצמידי מדדים הנפוצים בספורט, חולים יענדו צמידים פעילים אשר יהיו מחוברים למערכת הבניין, יספקו את מיקום החולה בזמן אמת ויאפשרו התחברות לסמארטפון ולטאבלט. הצמידים גם ינטרו את המצב הסניטרי והאספקה הנדרשת לחולה, יהיו בתוכם טלפונים של אנשי הקשר ובני המשפחה, ויצוין מלאי הציוד הרפואי הנדרש לחולה הספציפי.

    

  עוד פיתוח שיתחיל בקרוב להיכנס לשימוש הוא מערכת ניווט לבתי־חולים, אשר מהווים לפעמים מבוכים ענקיים, ששמה WAY־FIND. המערכת מתחברת למחשב נייד או למכשיר סלולרי ותראה און־ליין היכן אתם והיכן החדר שאתם מחפשים.

   

  צפו בבתה של האחות שנדקרה מדברת:

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  הגנה לרופאים מפני מטופלים
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים