שתף קטע נבחר

מלך השכונה / על ההופעה של משה חוגג באימון בית"ר

אתם יכולים לדמיין לעצמכם את אלונה ברקת, יעקב שחר או מיץ' גולדהאר נישאים על כתפי האוהדים ומחזיקים אבוקה ביד? נראה שמשה חוגג מתאים לבית"ר כמו כפפה ליד

 

17 ביולי 2011 - בית"ר ירושלים נכנסת לעידן חדש. ארקדי גאידמק אאוט, דן אדלר ואדם לוין אין. שני אנשי העסקים היהודים-אמריקאים סיכמו על רכישתה של הקבוצה, והאוהדים נכנסו לאופוריה. השניים הגיעו לאימון בבית וגן ואמרו לשחקנים: "אנחנו כאן להרבה זמן ולא לשנה אחת. אנחנו ציונים ומרגישים שהעבודה בבית"ר תהיה חלק מהבשורה שנפיץ לרחבי העולם".

 


 

אחרי השיחה הרוכשים לחצו את ידי השחקנים ואנשי הקבוצה, ואז הגיעה ההפתעה האמיתית כשהשניים הצטרפו לשחקנים שרצו מסביב למגרש. השחקנים הגבירו מהירות וצחקו, אבל השניים עמדו יפה במשימה והשלימו סיבוב ריצה.

 

משה חוגג באימון הבכורה של בית
משה חוגג באימון הבכורה של בית"ר(צילום: אוהד צויגנברג)

 

משה חוגג בית
נראה בן אדם רציני שבא לעשות רק טוב לבית"ר. חוגג(צילום: אוהד צויגנברג)

 

בסיום האימון לרוכשים הייתה רק בקשה אחת: לקחת כמה חולצות, כובעים וצעיפים כדי להראות בבית מזכרות מהרכישה החדשה. השניים פשטו על חדר ההלבשה של הקבוצה ולקחו מכל הבא ליד. למחרת הם המריאו לארה"ב, ומאז לא נודעו עקבותיהם. הם ניתקו מגע ונעלמו. כך הסתיימה אחת הפארסות הגדולות בתולדות בית"ר ירושלים.

 

אני בטוח שמשה חוגג הוא לא דן אדלר וגם לא אדם לוין. הוא נראה בן אדם רציני שבא לעשות רק טוב לבית"ר, אבל החגיגה אתמול בבית וגן, בהשתתפותו הפעילה והנלהבת של חוגג, הזכירה לי את השואו ההוא. רק שזה לא ייגמר בצורה דומה.

 

אלי אוחנה התאחדות לכדורגל (צילום: אורן אהרוני)
אתם יכולים לראות אותה מדליקה אבוקה? ברקת(צילום: אורן אהרוני)

 

אתם יכולים לדמיין לעצמכם את אלונה ברקת, יעקב שחר או מיץ' גולדהאר נישאים על כתפי האוהדים ומחזיקים אבוקה ביד? נכון שאין חוק נגד החזקת אבוקה, אלא רק אירוניה. אחרי מופע האבוקות בשרלרואה לפני שלוש שנים אלי טביב אמר בפעם הראשונה שהוא עוזב את בית"ר. ואקדח שמופיע במערכה הראשונה חייב לירות באחרונה.

 

מצד שני, נראה שחוגג מתאים לבית"ר כמו כפפה ליד. הוא לא יכול היה לקבל את זה בהפועל באר־שבע, הקבוצה שהוא אוהד. בית"ר, למרות שהיא אחת הקבוצות הגדולות בארץ, עדיין נתפסת כשכונה - והיא צריכה בעלים שכונה. גד זאבי וגאידמק היו שם נטע זר. טביב הרגיש בבית, עד ש"האישה והילדים" (אלי אוחנה והאוהדים) התהפכו עליו והוא נכנס להליך גירושים מכוער.

 

ואם כבר שכונה ומשפחה, אז עד הסוף. אחד השושבינים בעסקת העברת הבעלות בין טביב לחוגג היה אבי לוזון, שהוא במקרה הדוד של מאמן הקבוצה גיא. ואיזה שם עלה בין הראשונים להגיע לבית"ר? מנור סולומון, שחקן מכבי פ"ת, ששייכת ל... אבי לוזון. המעגל נסגר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
משה חוגג
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים