שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מטופלים מופנים לשירותים ציבוריים לצורך מתן זרע

  מטופלים המגיעים למרפאת הזרע "אלה סגל" ביגאל אלון בתל אביב מופנים לשירותים הציבוריים של המבנה לצורך מתן הזרע. "חשתי השפלה שקשה לתאר. אם מישהו היה מאונן בתא שירותים לידי הייתי מתקשר למשטרה", מתאר מטופל

  האזינו לשיחה עם הפקידה שמנחה לתת זרע בשירותים הציבוריים: 

   

   

  מטופלים המגיעים לתת דגימת זרע במעבדת הזרע "אלה סגל" שברחוב יגאל אלון בתל אביב מתלוננים כי הם מתבקשים לתת את הדגימה בשירותים הציבוריים של המבנה. גברים שלא מגיעים עם דגימה מהבית מופנים על ידי אנשי המרפאה לשירותים המשרתים את באי הקומה השלישית לצורך מתן הזרע.

   

  המרפאה, אשר ממוקמת בסניף "השלום" של מכבי שירותי בריאות, מעניקה שירותים לחברי כל קופות החולים לאחר קבלת טופס 17, ולמבוטחי קופת חולים מכבי בהפניית רופא.

   

  מרפאת זרע מכבי ( )
  תא השירותים שאליו מופנים המטופלים

   

  ג', מבוטח של קופת חולים מכבי, מתאר כי רעייתו והוא הגיעו למרפאת הזרע כחלק מטיפולי פוריות שהם עוברים. "ניגשתי לפקידה ואמרתי לה שהגעתי לצורך השבחת זרע. היא הגישה לי כוס לבדיקה. שאלתי אותה איפה אני אמור לתת את הדגימה, והיא אמרה 'בשירותים הציבוריים'", מגולל ג'.

   

  ג' מוסיף ומספר כי "חשבתי שאני הולך לשירותים עם תא מיוחד, אבל לא. שירותים ציבוריים לחלוטין. כאלה שמשרתים את כל העובדים והמבקרים של הקומה. אפילו הדלת של התא לא נסגרת עד הסוף, והרגליים של האדם שנמצא שם מבצבצות מלמטה. לא האמנתי".

   

  מרפאת זרע מכבי ( )
  השירותים משרתים את באי הקומה השלישית

   

  "מטונף ומגעיל"

  המטופל מתאר כי ההנחיה לתת את הדגימה בתא השירותים גרמה לו לתחושת השפלה צורבת. "שאלתי את הפקידה אם זה נשמע לה הגיוני לשלוח אנשים לאונן בשירותים ציבוריים. בנוסף לעובדה שזה מטונף ומגעיל, אני חושב שאם אני הייתי נכנס לתא שירותים ומבין שמישהו בתא לידי מאונן, הייתי מתקשר למשטרה. יש ליד גם תאים של שירותים לנשים. זו בקשה הזויה".

   

  ג' העלה את הטענות גם בפני אחראית במרפאה. "היא אמרה שהם כבר מבקשים שיקצו להם חדר ייעודי כבר זמן מה. היא הסבירה שאני יכול לקחת את הכוס ולחזור עם הדגימה. אמרתי לה שאני מעדיף לשלם למרפאה פרטית מאשר לחזור לכאן. הרגשתי מושפל ברמה שקשה לי לתאר".

   

   

  דגימת זרע בשירותים לכתבה בלבד ( )
  "בצמוד לתאים יש שירותים לנשים"

  בבדיקת ynet שעשינו השבוע, גם אנחנו הופנינו לשירותים הציבוריים של הקומה השלישית. הפקידה טענה כי הם מבקשים מגברים להגיע עם דגימה מהבית, אך לא מצאנו באתר האינטרנט של המרפאה או באתר של מכבי שירותי בריאות הנחיה שכזו. במענה הטלפוני האוטומטי של המרפאה נאמר כי מומלץ להגיע עם דגימה מהבית.

   

  כך התנהלה השיחה בין כתב ynet לפקידה במקום:

  פקידה: "מה חשבת שעושים?".

  כתב: "שיש חדר כמו באיכילוב. לבקש מבנאדם לאונן בשירותים?".

  פקידה: "לא. נכון. אתה צודק. תראה, אנחנו כבר כמה פעמים אנשים הלכו והתלוננו. אנחנו גם בעדכם. פשוט זה המצב".

  כתב: "מה זה זה המצב?".

  פקידה: "אין מה לעשות לגבי זה".

  כתב: "אתם פונים למכבי, אומרים להם שמבקשים מאנשים...".

  פקידה: "פניתי. ברור. יהיה פה עוד חדר. זה בסדר".

  כתב: "מתי?".

  פקידה: "זה בתהליכים".

  כתב: "כמה זמן זה בתהליכים?".

  פקידה: "עכשיו התחלנו".

  כתב: "כמה זמן אתם פה?"

  פקידה: "שנתיים".

  כתב: "שנתיים אתם מבקשים מאנשים..."

  פקידה: "רק לאחרונה יש תלונות".

   

  תגובות

  ממרפאת אלה סגל נמסר בתגובה: "אנחנו מנחים את הגברים להביא דגימת זרע מהבית".


  מקופת חולים מכבי נמסר בתגובה: "במכבי סניף השלום פועלת מרפאת זרע פרטית המעניקה שירות לחברי כל הקופות. למעבדה זו אין חדר נפרד לאיסוף הדגימה. לכן חברי מכבי שמתקשרים מראש לברר אודות הבדיקה מתבקשים להגיע עם הדגימה בתוך שעה וחצי מאיסופה. את הכוסות הסטריליות לאיסוף הדגימה ניתן לקבל בכל אחד מסניפי מכבי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: shutterstock
  "הרגשתי מושפל"
  צילום: shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים