שתף קטע נבחר

גורמים באוצר: הגרלת מחיר למשתכן נוספת בדצמבר, תכלול גם את ירושלים

הבחירות המוניציפליות והאפשרות להקדמת הבחירות לכנסת מעלות חשש להפסקת הגרלות מחיר למשתכן, לאחר ההגרלה שתיפתח ב-20 בספטמבר. אך גורמים באוצר מסרו ל-ynet: עובדים על הגרלת דצמבר, שתכלול את שכונת מורדות ארנונה. הכללת השכונה בתוכנית התעכבה עד כה בשל מחלוקות עם העירייה

בחודש דצמבר מתוכננת הגרלה נוספת בפרויקט מחיר למשתכן שתכלול אלפי יחידות דיור - כך מסרו ל-ynet גורמים במשרד האוצר.

 

לידיעות נוספות בנושא תוכנית מחיר למשתכן

 

על רקע הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו ב-30 באוקטובר, ועצירת הדיונים בוועדות התכנון המקומיות בסמוך לבחירות, עולה חשש כי פרויקטים לא יקודמו ולא יתאפשר לקיים עוד הגרלות. זאת לאחר ההגרלה הקרובה, אשר ל-ynet נודע כי היא תיפתח להרשמה ב-20 בספטמבר.

 

גם האפשרות של הקדמת הבחירות לכנסת לתחילת 2019, במקום נובמבר 2019 כמתוכנן, עלולה להקשות על המשך הגרלות מחיר למשתכן.

 

עם זאת, באוצר טוענים כי פעילות ועדות התכנון לא תשפיע על ההגרלות - כיוון שיש מספיק פרויקטים שכבר ניתן להוציא לשיווק ולהגרלות.

אולפן אלי כחלון שר האוצר אוצר (צילום: אבי מועלם)
שר האוצר משה כחלון(צילום: אבי מועלם)
 

באוצר טוענים כי במטה הדיור ובמשרד הבינוי והשיכון כבר עובדים בימים אלה על הפרויקטים שישתתפו בהגרלת דצמבר. ככל הנראה פרויקט "מורדות ארנונה" בירושלים יהיה הפרויקט המרכזי. הפרויקט מונה כ-1,700 יחידות דיור, והכללתו בתוכנית מחיר למשתכן התעכבה בשל מחלוקות בין האוצר לעיריית ירושלים.

 

 

אפשרויות מוגבלות למחיר למשתכן בירושלים

עד כה ירושלים קופחה בהגרלות מחיר למשתכן. למעט הגרלה שנערכה בשכונת רמת שלמה החרדית, בה הושם דגש על כך שכביש הגישה לשכונה יהיה סגור בשבת, הוגרלו עשרות יחידות דיור בלבד לציבור הכללי.

 

יש לציין כי בירושלים מלכתחילה כמעט ואין קרקעות לשיווק, ולכן האפשרויות למחיר למשתכן הן מוגבלות. אחת התקוות הגדולות של תושבי ירושלים היתה תוכנית מורדות ארנונה. השכונה היתה אמורה להיכלל בהגרלת יולי האחרונה, אך בשל מחלוקת בין משרד האוצר ועיריית ירושלים בנוגע לעלויות הפיתוח של הקרקעות גרמה להוצאת התוכנית מההגרלה.

תוכניות הבנייה במורדות ארנונה (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים) (הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים)
תוכניות הבנייה במורדות ארנונה(הדמיה: פרחי צפריר אדריכלים)

בשבוע שעבר נחתם הסכם גג שכולל כ-20 אלף יחידות דיור בעשור הקרוב בירושלים, וכן השקעה של 1.4 מיליארד שקל בפיתוח תשתיות בשכונות הוותיקות, וכעת נראה שנסללה הדרך של מורדות ארנונה להגרלת מחיר למשתכן. באוצר טוענים כי הליכי תכנון פרויקט מורדות ארנונה נמצאים בשלבים מתקדמים, ולאחר חתימת ההסכם לפיתוח העיר ירושלים - הפרויקט יהיה מוכן להגרלה בדצמבר.

  

ההגרלה הקרובה המתוכננת בספטמבר תכלול לראשונה את תל אביב (מתחם מגרש מכבי יפו), וכן בין השאר את אשקלון, פרדס חנה, רמלה, נתניה, יקנעם, בית"ר עלית, בית שמש ובאר יעקב. בהגרלת ספטמבר צפויות להיכלל למעלה מ-5,000 יחידות דיור.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
שר האוצר משה כחלון
צילום: עמית שאבי
מומלצים