שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  חשיפה: הפלסטינים סיכלו פיגוע גדול שנועד להכשיל את המו"מ לרגיעה בעזה

  ל-ynet נודע כי כוחות הרשות הפלסטינית איתרו מטען שהורכב מבלוני גז, חומר נפץ ומסמרים ליד כביש 443 - על ציר שבו עוברים כוחות צה"ל. המטרה: נפגעים רבים, כדי לעצור את המגעים העקיפים בין ישראל לחמאס. שיטת הפעולה דומה לזו של הג'יהאד האיסלאמי וחיזבאללה

  מנגנוני הביטחון הפלסטיניים סיכלו בימים האחרונים פיגוע גדול ליד כביש 443. על פי החשד, מטען רב עוצמה היה אמור לפגוע בשיירה של צה"ל כדי להכשיל את המאמצים להשיג רגיעה בין ישראל לחמאס. שני מקורות שונים שביקשו לשמור על חשאיות מוחלטת בשל רגישות הנושא אישרו את הפרטים המובאים לראשונה הבוקר (יום ו') ב-ynet וב"ידיעות אחרונות".

   

  מפה סיכול פיגוע של מטען חבלה רב עוצמה שהוטמן על ציר שמחבר בין הכפרים הפלסטינים בית ליקיא ובית ענאן דרומית לכביש 443 ()
  מפת האזור

   

  המטען נמצא על ציר שמחבר בין הכפרים הפלסטיניים בית ליקיא ובית ענאן, מדרום לכביש 443, בצד הציר שנמצא בשטח C שבשליטה ישראלית מלאה. בציר זה נוסעות דרך קבע שיירות של צה"ל בדרכן לפעילות מבצעית בכפרים הפלסטיניים, לשם מעצרים ליליים וכדומה.

   

  המטען הורכב משני בלוני גז שהוצמדו למטען נפץ ולכלי שהכיל כמות גדולה של מסמרים. הוא נחשף על ידי המנגנונים הפלסטיניים ופורק בידי יחידת הנדסה של כוחות הביטחון הלאומי הפלסטיני. על פי המקורות, מערכת הביטחון הישראלית עודכנה בזמן אמת על האירוע.

   

  שוטרים פלסטיניים מנגנוני הביטחון הפלסטיניים (צילום: gettyimages)
  שוטרים פלסטינים בפעולה(צילום: gettyimages)

  שוטרים פלסטיניים מנגנוני הביטחון הפלסטיניים (צילום: gettyimages)
  (צילום: gettyimages)

  חקירת האירוע עדיין נמצאת בעיצומה, אולם על פי החשד מדובר בשיטת פעולה שבה משתמשים חיזבאללה והג'יהאד האיסלאמי. בבית לקיא קיים גרעין פעילים המזוהה עם הג'יהאד האיסלאמי אך נבדקת גם האפשרות שגורמים המזוהים או מופעלים על ידי חיזבאללה הם אלו שאחראים להנחת המטען.

   

  אחד המקורות מסר כי הנחת העבודה היא שמניחי המטען ביקשו לבצע את הפיגוע בטווח הזמן המיידי, בימים שבהם הגיע המשא ומתן לרגיעה בין ישראל לחמאס לשיאו - וזאת כדי להכשילו. גודל המטען הצביע על כוונה לפגיעה משמעותית בכוח, עם נפגעים רבים.

   

  מטען התגלה במשאית פלסטינית במעבר ריחן    (צילום: דוברות משרד הביטחון )

  מטען התגלה במשאית פלסטינית במעבר ריחן    (צילום: דוברות משרד הביטחון )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ככל הידוע, זו הפעם השנייה שבה המנגנונים הפלסטיניים חושפים מטעני חבלה שהוטמנו על ציר והיו אמורים לפגוע בכוחות צה"ל. בתחילת השנה חשפו המנגנונים זירת מטענים מורכבת שהוטמנה סמוך לטול כרם במקום שבו נוסעים כוחות צה"ל. המטענים התגלו בשטח A, שבשליטה מלאה של הרשות הפלסטינית, בכביש המחבר בין הכפרים עתיל ועלאר.

   

  גורם במנגנוני הביטחון הפלסטיניים אמר אז ל-ynet כי תושב פלסטיני הבחין בחפצים חשודים מבצבצים מהאדמה בצד הכביש בשל הגשמים העזים. לפי הגורם הפלסטיני, התושב הזעיק למקום את המשטרה הפלסטינית, וכוח הנדסה פלסטיני חשף 12 מטעני חבית שהוטמנו באדמה. על סמך הממצאים נראה שהמטענים הוטמנו במקום זמן רב לפני שהתגלו. גם אז היה מדובר במטענים רבי עוצמה, אולם החשיפה הנוכחית סיכלה ניסיון פיגוע שעל פי החשד הייתה לו מטרה אסטרטגית בעלת השלכות מרחיקות לכת.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים