שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  עם כיפה ותנ"ך: הכירו את סגן ראש ממשלת אוסטרליה
  הוא מקפיד לבקר בבית כנסת בשבת, למד בבית ספר ביאליק ובן לניצולת שואה: הקהילה היהודית באוסטרליה חוגגת את מינויו של ג'וש פריידנברג כסגן ראש הממשלה

  ג'וש פריידנברג (צילום: רויטרס)
  עם ספר תנ"ך וכיפה(צילום: רויטרס)

   

  הקהילה היהודית באוסטרליה חוגגת: ג'וש (יהושע) פריידנברג (47), בן לניצולת שואה, מקורב לחב"ד ומקפיד לבקר בבית הכנסת בשבת, הוא סגן ראש ממשלת אוסטרליה וגזבר הממשלה החדש החל מסוף השבוע האחרון. פריידנברג הושבע כשכיפה לראשו וספר תנ"ך בעברית (לא הברית החדשה) תחת ידו.

   

  << הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >> 

   

  סקוט מוריסון, ראש ממשלת אוסטרליה, הודיע על מינוי סגנו - ג'וש (יהושע) פריידנברג. הוא בנה של פרופ' אריקה שטראוס, מרצה באוניברסיטת מלבורן, שנולדה בהונגריה ב-1943, ולאחר מלחמת העולם השנייה, בשנת 1950, היגרה לאוסטרליה. היא נישאה לד"ר הארי פריידנברג, העובד כמנתח. בראיונות לתקשורת המקומית, סיפר בין היתר כי על זרועה של דודתו, ניצולת אושוויץ, היה מקועקע מספר.

   

  קראו עוד בערוץ היהדות :

 1. ההפסד כולו שלנו: החרדים נאבקים על השבת בשבילכם/ אריה ארליך

   

  בני הזוג העניקו לילדם חינוך יהודי בבתי הספר ביאליק והר הצופים. כנער היה פריידנברג שחקן טניס מחונן, אבל אחרי שנה באקדמיה לטניס בקווינסלנד, עבר ללמוד משפטים. לאחר כמן התמחה בבית המשפט העליון של מדינת ויקטוריה שבאוסטרליה.

   

  ג'וש פריידנברג (צילום: רויטרס)
  טקס ההשבעה של ג'וש פריידנברג(צילום: רויטרס)

   

  בין היתר, השלים מספר תארים אקדמיים, ובהם תואר שני ביחסים בינלאומיים באוקספורד, ותואר שני במינהל ציבורי מבית הספר לממשל של ג'ון קנדי באוניברסיטת הרווארד.

   

  "ידיד חב"ד"

  פריידנברג נשוי לאיימי סונדרס ואב לשני ילדים. את פעילותו הפוליטית החל לפני שמונה שנים בלבד, כאשר נבחר לבית הנבחרים האוסטרלי, מטעם אזור קויונג, באוגוסט 2010. מה שהוביל לבחירה המפתיעה שלו לתפקיד סגן ראש הממשלה, הוא חוסר היציבות הפוליטי ביבשת. לאחרונה הודח מתפקיד ראש הממשלה, מלקולם טרנבול, ובמקומו יכהן סקוט מוריסון (51), ראש הממשלה השישי בתוך עשור, שגם בחר בפריידנברג כסגנו.

   

  ג'וש פריידנברג (צילום: רויטרס)
  ג'וש פריידנברג עם ראש הממשלה,סקוט מוריסון(צילום: רויטרס)

   

  פריידנברג, מעורה היטב בחיים היהודיים במדינה ונחשב ידיד של תנועת חב"ד. הוא השתתף באירועים רבים שלהם, ובכלל זה הכנסת ספר תורה. הוא גם קרא ליהודים להשתתף ב"שבת העולמית" שבה שומרים יהודי העולם שבת אחת ביחד. כשמונה רשמית לתפקיד סגן ראש הממשלה, ביום שישי האחרון, חבש כיפה שחורה וגדלה ונישבע אמונים על ספר תנ"ך בעברית.

   

  בשנה שעברה ביקר בישראל בתוקף תפקידו כשר הסביבה והאנרגיה באוסטרליה. הוא קיים בארץ מספר פגישות, בין היתר עם השר זאב אלקין, וחתם על הצהרת כוונות לשיתוף פעולה בתחום הסביבה בין אוסטרליה לישראל.

   

  הרב שמשון יורקוביץ, המשמש כשליח חב"ד במלבורן, זה יותר מ-30 שנה מספר כי פריידנברג הוא "יהודי גאה והקהילה היהודית גאה בו מאוד. הוא אמנם לא מתפלל אצלנו, אלא בבית הכנסת קופילד, אבל הוא השתתף באירועים שונים של חב"ד, כמו למשל בהכנסת ספר תורה שלנו בקנברה, שם הוא כתב אות בספר התורה יחד עם השליח, הרב שמולי פלדמן".
 2.  

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים