שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרב הראשי נגד חולדאי: "אכל כלב - ולבו נהיה מטומטם"
  כוונת ראש העיר ת"א לעתור לבג"ץ נגד ביטול העבודות בשבת להקמת גשר יהודית הובילו את הרב יצחק יוסף לתקוף אותו בשיעור השבועי שלו: "הוא אכל כלב, מה נהיה מהלב שלו"

   

   

  הרב הראשי לישראל תוקף את ראש העיר תל אביב בעקבות פרשת גשר יהודית: הרב יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה, אמר כי "אדם שאכל כלב - הלב שלו נהיה מטומטם".

   

  מבלי להזכיר במפורש את שמו של ראש העיר תל אביב רון חולדאי, אמר יוסף: "כשאדם שמצהיר ברבים אכלתי כלב, איזו חוצפה צריכה להיות לו? לא לחינם אחר כך הוא מגיש בג"ץ שיעשו את העבודות בשבת, למה? הוא אכל כלב, מה הלב שלו נהיה". ב"כיכר השבת" נכתב כי הרב יוסף אמר את הדברים בשיעור השבועי שלו המתקיים מדי מוצאי שבת.

   

  בתחילת השנה פורסם כי במהלך ביקור בווייטנאם חולדאי ביקר במסעדה מקומית ואכל בשר כלב. "יש לזה טעם של בשר. זה טעים מאוד", אמר על החוויה וסיפק הסבר: "למה, לאכול תרנגולות ופירות ים זה בסדר?". 

   

  ביום רביעי ביטל שר התחבורה ישראל כץ את העבודות להקמת גשר יהודית שתוכננו להתקיים בשישה סופי שבוע בעקבות מחאת החרדים. כץ הגדיר את ההודעה על העבודות בשבת "מקוממת ומיותרת" והורה לנתיבי איילון להקפיא לאלתר את העבודות ולהגיש לו בהקדם תוכנית לביצוע העבודות בדרכים אחרות, כולל בשעות הלילה המאוחרות, "כפי שנעשה במקרים דומים בעבר וכמקובל בארץ ובעולם", לדברי השר.

  ביג הרב יצחק יוסף רב ו רון חולדאי (צילום: כיכר השבת ,ענת מוסברג)
  "אדם שאכל כלב - הלב שלו נהיה מטומטם". הרב יוסף וחולדאי(צילום: כיכר השבת ,ענת מוסברג)

  ישראל כץ (צילום: רפי קוץ)
  ביטל את העבודות בלחץ החרדים. שר התחבורה ישראל כץ(צילום: רפי קוץ)


  השלטים הבוקר בנתיבי איילון (צילום: ניר לוי)
  (צילום: ניר לוי)

  השלטים הבוקר בנתיבי איילון (צילום: ניר לוי)
  (צילום: ניר לוי)

  ראש העיר תל אביב-יפו רון חולדאי תקף את החלטתו של כץ וקבע כי "לא ניתן להקים את גשר יהודית בעבודת לילה". חולדאי הזהיר מהשבתת הרכבת בשעות העבודות ומאיים לעתור לבג"ץ אם לא תשתנה ההחלטה, שהתקבלה בלחץ המפלגות החרדיות. לדברי חולדאי, ההחלטה המקצועית לבצע את העבודות בשבתות "נעשתה לאחר בדיקה מעמיקה ויסודית של חברת נתיבי איילון, חברה ממשלתית השייכת במלואה למשרד התחבורה".

   

  לדברי ראש העיר, נתיבי איילון בדקה את כל האפשרויות והגיעה למסקנה כי "עבודה מסוג זו בלילות לא רק שתשבית את נתיבי איילון, אלא גם את רכבת ישראל ולמעשה תביא לקטסטרופה תחבורתית. יתרה מכך, לא ניתן לבצע את העבודה בטווח שעות של עבודת לילה. העמדת שלושת המנופים בפני עצמה היא פעולה שלוקחת שעות ארוכות. מאחר שמדובר בהחלטה שנלקחה באופן מקצועי ואושרה על ידי משטרת ישראל, משרד התחבורה ושר העבודה והרווחה חיים כץ, אין מנוס מלהבין שההחלטה של השר כץ היא פוליטית גרידא ותוצאותיה הן נזק אדיר לאזרחי המדינה בכלל, ולתושבי תל אביב יפו בפרט. אם ההחלטה לא תשתנה נגיש בג"ץ".

   

  בעקבות ההודעה על ביטול העבודות, עיריית תל אביב הזהירה את נתיבי איילון לבל תציית לשר התחבורה כץ. מנכ"ל עיריית תל אביב מנחם לייבה כתב למנכ"ל נתיבי איילון איתמר בן מאיר: "כידוע לך, לשר התחבורה אין כל סמכות לצוות על החברה כיצד לפעול בעניין עבודה בשבת, והוא אינו רשאי להורות לחברה להימנע מעבודה ביום זה. לא רק שאינכם חייבים להיענות לרצונותיו, אלא שהדבר אף אסור עליכם לפי דין".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: כיכר השבת ,ענת מוסברג
  הרב יצחק יוסף וראש העיר חולדאי
  צילום: כיכר השבת ,ענת מוסברג
  מומלצים