שתף קטע נבחר

גילוי מצבה לנער שנדרס למוות: "הנהג רכש בקבוקי אלכוהול כמו שרוצח רוכש כלי נשק"

הוריו של אילון שלו-אמסלם, שנדרס למוות בחודש שעבר בתל אביב, הקדישו חלק ניכר מדבריהם בטקס במלאות חודש למות בנם לנהג המואשם בהריגתו. "סרט האימה שמתואר באישום הפך למציאות חיינו", אמרה האם דקלה

 

בבית העלמין קרית שאול בתל אביב נערך אחר הצהריים (יום ב') טקס גילוי מצבה במלאות חודש למותו של הנער אילון שלו-אמסלם ז"ל, שנדרס למוות בגיל 13. עשרות מכרים ובני משפחה השתתפו בטקס שבו הוריו של אילון הביעו שוב תרעומת על הנהג הדורס אליהו בר זכאי, המואשם בהריגת בנם.

 

"המהלכים של הבן בליעל החלו שעות לפני התאונה", אמרה בטקס האם דקלה. "הוא הלך ורכש משקאות אלכוהוליים בדיוק כמו רוצח שרוכש מראש כלי נשק. הוא המשיך ותדלק את עצמו בוודקה, בדיוק כמו רוצח שבודק את כלי הנשק ולומד לירות בו. הוא המשיך לחבר שם, שם שתה וכעס שאלה שנמצאים שם לא מספיק שיכורים כמותו, בדיוק כמו הרוצח שמחפש תגבור מקרב חבריו ולא שמע לאזהרת חבריו שלא יעלה על הרכב, בדיוק כמו רוצח שלא מוכן לשנות את צעדיו המתוכננים".

 

האם אמרה עוד כי "בשעה 1:08 הוא לחץ ההדק, שיכור כלוט, התעסק במקביל בטלפון ודהר על אילון ודניאל (החבר שנפצע בתאונה. ר"ר), שני נערים טהורים שחזרו מגלידרייה בנמל בחופש הגדול וחיכו במדרכה לאור הירוק. סרט האימה הזה שמתואר בכתב האישום הפך למציאות חיינו. איך ייתכן שהתת-אנוש הצליח, בקור רוח מקפיא, להתקשר לחבר ולומר לו 'אני מסטול מת, תביא לי מים, הבן אדם פה גוסס'. אי אפשר לקלוט".

גילוי מצבה של אילון שלו אמסלם (צילום: משי בן עמי)
המצבה על קברו של אילון(צילום: משי בן עמי)

אליה, אחותו של אילון (צילום: צביקה טישלר)
בני המשפחה ליד המצבה(צילום: צביקה טישלר)

 

אילון שלו אמסלם ז
אילון שלו-אמסלם ז"ל

קובי, אביו של הנער, אמר: "בן העוולה שנטל את חייך המיט עלינו חורבן ויישא לדיראון עולם את עול מותך. אות אילון תהיה חקוקה לחרפתו הנפשעת. מה לרשע זה ולך?! מה לעבריין שיכור ופושע זה ולך נסיך שלי?! הפחת רוח חיים בכולם, ועכשיו זו נלקחה ממך, מאיתנו".

 

האישום החמור נגד הדורס

בר זכאי, תושב ירושלים בן 23, מואשם כאמור בהריגה. הנהג, שדרס למוות את אילון ופצע את חברו בחודש שעבר, מואשם גם בנהיגה בשכרות, הדחה בחקירה, שיבוש מהלכי משפט וניסיון להשמדת ראיה.

 

לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ארז ריכטנברג מפרקליטות מחוז תל אביב, ב-26 ביולי סיכמו בר זכאי וחברו שייסעו מירושלים לבילוי באזור המרכז. הם נסעו ברכב פורד של אחיו של הנאשם לדירת חבר בפתח תקווה ובדרך רכשו בקבוק וודקה "בלוגה" ומשקאות אנרגיה. בדירת החבר שתה בר זכאי לפחות כוס וחצי מהמשקה, ולאחר מכן תכנן להיפגש עם חבריו במועדון שלוותה בתל אביב.

 

אחד החברים הבחין שבר זכאי שתוי וסיכם איתו שיהיה נהג תורן כי לא שתה. "אתה לא תצא לשלוותה, אתה תגיע לשלוותה עם שלילה לכל החיים כפרה עליך", אמר לו. בר זכאי ענה לו: "אחי, אני אחרי בקבוק בלוגה לבד".

אלי בר זכאי (צילום: שאול גולן)
הדורס בר זכאי(צילום: שאול גולן)

בסופו של דבר, נטען, עזב הנאשם את המקום שיכור ונהג למועדון. בשעה 1:08 הוא עבר ברחוב ש"י עגנון וחייג בטלפון הנייד. באותו עת חיכו שלו-אמסלם וחברו בצומת עם אבן גבירול על המדרכה לאחר שחזרו מבילוי בנמל. הם המתינו שהרמזור יתחלף, ובזמן שהמתינו התקרב אליהם בר זכאי במהירות גבוהה, תוך חריקת צמיגים וכשהוא מזגזג מצד לצד. במקום להאט הוא עלה על המדרכה ופגע בהם חזיתית.

 

לפי כתב האישום, כבר לאחר התאונה ניסה בר זכאי לשבש את החקירה. הוא התקשר מזירת התאונה לחברו ואמר בלחש: "תקשיב, אני מסטול מת, תביא לי מים, הבן אדם פה גוסס. תבוא לפה מהר". נטען שהוא עשה כן כדי להעביר את סימני האלכוהול בגופו טרם בדיקת הינשוף.

 

לאחר מכן הוא קיבל מפקח עירייה בקבוק מים של ליטר וחצי לבקשתו, שתה את תכולתו וביקש עוד. לאחר מכן התקשר שוב לחבר ואמר: "תקשיב לי שנייה, לא שתינו, אף אחד לא שתה, הכל בסדר, תבוא לפה. פינו שני אנשים לבית החולים".

 

מבדיקת כמות האלכוהול בדמו של בר-זכאי נמצא כי הוא היה שיכור: מחקירת המשטרה עלה כי בגופו נמצאה כמות של 600 מיקרוגרם אלכוהול בליטר אוויר נשוף - יותר מפי שניים מהמותר. הבדיקה בוצעה באמצעות "נשיפון", אך כשהתבקש לעבור בדיקת "ינשוף" - סירב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: באדיבות המשפחה
אילון שלו-אמסלם ז"ל
צילום: באדיבות המשפחה
מומלצים