שתף קטע נבחר

החופש הגדול מסתיים? נדידת החגים מתחילה

התכוננו לימי השיא בספטמבר בהם תהיה בין היתר, רכבת אווירית לאומן. וגם - מהם הקווים הכי עמוסים אל היעדים הפופולריים עבור הישראלים בחגים וכמה שעות לפני הטיסה צריך להגיע הפעם לנתב"ג? רמז - יותר משלוש

תארזו הרבה סבלנות לתורים (צילום: שירי הדר)
ארזו הרבה סבלנות לתורים(צילום: שירי הדר)

כ-800 אלף ישראלים צפויים לבלות את חגי תשרי מעבר לים, עוד רבבות יבלו אותו בחופי סיני. רבים מהיוצאים לחו"ל ינצלו את הגשרים של ראש השנה וסוכות וייצאו לחופשה כבר בימים חמישי ושישי (6-7 ספטמבר) ובימים חמישי ושישי שלפני חג הסוכות, מה שייצור ימי שיא ב-6 וב-20 בספטמבר.

כ-800 אלף ישראלים יעזבו את הארץ לחו"ל בחגים (צילום: שירי הדר)
כ-800 אלף ישראלים יעזבו את הארץ לחו"ל בחגים(צילום: שירי הדר)
על פי רשות שדות התעופה במהלך חודש ספטמבר, שכל החגים חלים בו השנה, יעברו בנתב"ג מעל 2.2 מיליון נוסעים, ישראלים ותיירים בטיסות ממריאות ונוחתות.

ממתינים גם בטרמינל של טיסות הלואו קוסט (צילום: שירי הדר)
ממתינים גם בטרמינל טיסות הלואו קוסט(צילום: שירי הדר)
 

ברשות שדות התעופה כבר נערכים לנדידה הגדולה ולימי השיא עם תגבורת של עובדים כדי למנוע עיכובים בהוצאת המטוסים. זאת בין אם מדובר בתגבור של עובדי בידוק ביטחוני, כמו גם העובדים שעוסקים בטיפול במזוודות. לנוסעים לחו"ל כדאי להצטייד, בעיקר בימי השיא, בהרבה סבלנות, לעשות בבית את הרישום לטיסה ולהגיע לנמל התעופה מוקדם, הרבה יותר מוקדם. ההמלצה החדשה לפי רשות שדות התעופה היא ארבע שעות לפני הטיסה.

 

 

ישנו לילה שלם על רצפת נתב"ג - קיבלו פיצוי של עשרות אלפי שקלים

צפויים לעמוד בתורים בנתב"ג? כך תעבירו את הזמן

הקיץ הכי עמוס בנתב"ג אי פעם

 

על פי נתונים שאספנו אתמול מסוכני נסיעות, יום חמישי 6 בספטמבר וגם מוצאי שבת 8 בספטמבר יהיו ימים שבהם תצא רכבת אווירית לאומן, שם מתקיימת מדי שנה ההילולה המסורתית על קברו של הרב נחמן מברסלב.

השתדלו להגיע כ-4 שעות לפני הטיסה (צילום: שירי הדר)
השתדלו להגיע כ-4 שעות לפני הטיסה(צילום: שירי הדר)
 

ביי ביי חופש גדול. שלום חגים (צילום: שירי הדר)
ביי ביי חופש גדול. שלום חגים(צילום: שירי הדר)

על פי הערכת סוכני נסיעות כ-30 אלף איש צפויים לצאת מישראל להילולה ב-133 טיסות וכן בטיסות דרך יעדי ביניים. על פי התחזית הקווים העמוסים במיוחד במהלך החגים יהיו יוון, טורקיה (בעיקר כיעד ביניים), וכן אוקראינה, רוסיה, ארצות הברית, איטליה וגרמניה.

מיקונוס (צילום: שירי הדר)
איך אומרים חג שמח ביוונית? היעד המוביל בחגים

הרבה קונקשנים בטורקיה עם טורקיש איירווייז (צילום: שירי הדר)
הרבה קונקשנים בטורקיה(צילום: שירי הדר)
 

 

 

בנוסף, ליוצאים בדרך האוויר - רבבות ישראלים יעברו במהלך החג את מעבר הגבול בטאבה. אחרי קיץ שבו עברו מעל מאה אלף ישראלים את הגבול לסיני (יהודים וערבים), הצפי הוא לרבבות שיעברו את הגבול גם במהלך חגי תשרי ובמעבר הגבול כבר נערכים לקראתם. ליוצאים לסיני כדאי לדעת שמעבר הגבול אמור להיסגר, לשני הכיוונים בערב יום כיפור בשעה 14:00 והוא ייפתח במוצאי יום הכיפורים.

נתב
עליית הנוסעים בנתב"ג בחודש יולי בשנים האחרונות
  

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שירי הדר
חגים ותורים שמחים לכולם
צילום: שירי הדר
מומלצים