שתף קטע נבחר

דירה בליסינג: הפרויקט שמציע לשכור עם אופציה לרכישה

המבצע של קבוצת לוינשטיין בפרויקט שהקימה בעפולה: מציעה אפשרות לשכור דירות חדשות של 4 ו-5 חדרים לתקופה של עד 22 חודשים, במהלכה יוכלו השוכרים להחליט האם לרכוש אותן - ולקבל קיזוז עבור שכר הדירה ששולם. למי זה טוב? צפו בריאיון באולפן ynet

 

 

המבצעים שמציעות חברות הנדל"ן בעת קניית דירה נעים בדרך כלל בין ריהוט בחינם לבין הנחות של כמה עשרות אלפי שקלים - צנועות למדי כשלוקחים בחשבון את סכום הרכישה הכולל. אבל הקיפאון בשוק הנדל"ן מייצר גם מבצעים פחות שגרתיים, ואולי גם קצת יותר אטרקרטיביים, כמו זה של פרויקט מגורים חדש בעפולה: אפשרות לשכור דירה לתקופה, במהלכה יכולים הדיירים להחליט האם לרכוש אותה - ולהינות מקיזוז מהמחיר של שכר הדירה ששילמו עד לרכישה.

 

מדובר בפרויקט נוף בראשית, המוקם בשכונת רובע יזרעאל על ידי חברת משולם לוינשטיין בשיתוף עם חברת אגדים, וכולל 5 בניינים עם כ-225 דירות. במסגרת המבצע, כ-30 מהדירות, בנות 4 ו-5 חדרים, מוצעות להשכרה במחירים שינועו בין כ-2,500 שקלים לדירות 4 חדרים, לבין כ-4,000 שקלים לדירות גן ופנטהאוזים.

 

חיפה: 74 דיירי שיכונים יקבלו דירות חדשות

גילה שהשוכר ערבי - והקפיץ את שכר הדירה ב-1,300 שקל

 

 

נוף בראשית משולם לוינשטיין (צילום: יח
פרויקט נוף בראשית(צילום: יח"צ)

במסגרת המבצע יכולים הרוכשים הפוטנציאליים לשכור דירה לתקופה של עד 22 חודשים, ובמהלכה להודיע לחברה על כוונתם לרכוש אותה. שכר הדירה שישולם עד מועד הרכישה יקוזז ממחיר הדירה, שיהיה המחיר נכון למועד החתימה על הסכם השכירות - ולא מחיר השוק נכון למועד הרכישה. הדירות כוללות מזגנים ומטבח מאובזר.

נוף בראשית משולם לוינשטיין (צילום: יח
הנוף הנשקף מהדירות(צילום: יח"צ)

שרון בן צבי, סמנכ"לית השיווק בקבוצת לוינשטיין, טענה בריאיון למשדר ynet כי הסיבה שבגללה פתחו במבצע היא לאו דווקא קושי במכירת הדירות בעיר, שמוצפת בדירות חדשות. "מכרנו כבר כמעט 90% מהפרויקט ואנשים התחילו לעבור ולגור בדירות. אנחנו לקראת סיום הבניין החמישי והאחרון כרגע", אמרה.  "נשארנו עם איזשהו מלאי, ואנחנו שומעים את רחשי השוק ואת האנשים שמתעניינים אצלנו".

 

שווה? תלוי

המבצע עשוי להיות אטרקטיבי לזוגות שאין בידם כרגע את ההון העצמי הנדרש לקניית הדירה, ולכאלו שרוצים להתנסות במגורים בה ולהכיר את הסביבה לפני שיחתמו על חוזה מחייב לשנים ארוכות, הכרוך בנטילת משכנתא. בנוסף, דירות מקבלן נוטות לסבול מליקויי בנייה רבים, כך שתקופה זו עשויה לחשוף האם הדירה ראויה למגורים כמות שהיא.

 

נוף בראשית משולם לוינשטיין (צילום: יח
הצצה לדירה מעוצבת בפרויקט(צילום: יח"צ)

נוף בראשית משולם לוינשטיין (צילום: יח
(צילום: יח"צ)

מצד שני, במובנים מסוימים מדובר בדחייה, שאינה תמיד מוצדקת, של החלטת הרכישה הגדולה ביותר שרובנו מקבלים במהלך חיינו. בנוסף, אי אפשר לדעת אילו ריביות יידרשו הדיירים לשלם בעבור המשכנתא, אם וכאשר יחליטו באמת לרכוש את הדירה. כמו כן, במידה ומחירי הדירות יירדו, לא בטוח שהעסקה תשתלם לדיירים.

 

 

ימית ובן גדז', זוג טרי, שוחחו עם ynet בעת מועד החתימה על הסכם השכירות לאחת הדירות בפרויקט. השניים סיפרו כי הם בחרו באפשרות הזו מאחר שאין בידם את הסכום הנדרש לרכישה כעת, אבל שהם שוקלים לרכוש את הדירה בעתיד. "היינו שוכרים גם ככה דירה, אז ברור שזה הרבה יותר שווה", אמרה ימית.

 

בן צבי הוסיפה כי המבצע נועד לאפשר לרוכשים להתנסגות במגורים בדירה.  "מאחר שאת רוב הפרויקט כבר מכרנו, אנו יכולים להרשות לעצמנו לתת אפשרות לרוכשים החדשים ללכת על מנגנון בחינה של שכירות התחלתית", אמרה.

 

"כפי שלא נשקול לרכוש רכב חדש מבלי לקחת אותו לנסיעת מבחן לפני", הוסיפה, "השכרת הדירה לפני רכישתה מאפשרת לדיירים לגלות את כל היתרונות בסביבה, דברים שאי אפשר, לפעמים, להכיר טוב מספיק מרכישה על הנייר".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים