שתף קטע נבחר

החוקרים הטיחו בביטן: "שוחד של 55 אלף דולר בתמורה לקידום פרויקט והרחקת פקחים"

חוקרי יחידת להב 433 הטיחו בח"כ דוד ביטן את גרסת עד המדינה דרור גלזר, שטען: "העברתי לביטן 55 אלף דולר שוחד, תמורת קידום פרויקטים בתל אביב". ביטן שנחקר במשך חמש שעות שבר שתיקה והכחיש את הטענות: "הוא עדיין חייב לי את הכסף"

 

דוד ביטן (צילום: צביקה טישלר)
דוד ביטן ליד משרדי להב 433, הבוקר(צילום: צביקה טישלר)

 

ח"כ דוד ביטן (הליכוד) שנחקר היום (ג') במשך חמש שעות ביחידת להב 433, שמע לראשונה מפי החוקרים את גרסאותיהם של עד המדינה דרור גלזר ושל מקורבו של ביטן, משה יוסף. גלזר סיפר ששילם לביטן שוחד של 55 אלף דולר במזומן תמורת עזרתו בקידום פרויקטים בתל אביב. ביטן, ששתק בחקירתו במשך תקופה ארוכה, הגיע עם גרסה סדורה וטען הפעם בתגובה כי מה שסוכם היה במסגרת שכר טרחה.

 

ביטן ביקש בחקירתו להתעמת עם יוסף וגם עם גלזר, אך החוקרים העדיפו בשלב זה שלא לבצע את העימות. החוקרים הפתיעו את ביטן כשהציגו לו את עדותו של גלזר. עדות זו הייתה מגובה בגרסתו של יוסף.

"תשובותיו טובות ומניחות את הדעת". עו"ד אפי דמרי (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
"תשובותיו טובות ומניחות את הדעת". עו"ד אפי דמרי(צילום: שאול גולן)
 

מפקד יאח"ה, תת-ניצב כורש ברנור, המופקד על החקירה ()
מפקד יאח"ה, תת-ניצב כורש ברנור, המופקד על החקירה

 

בחודשים האחרונים פורסם כי על פי החשד החברות "דניה סיבוס" ו"חצי חינם" העבירו לביטן כספי שוחד דרך מקורבו משה יוסף - וגורמים בעיריית ראשון לציון, יחד עם קבלנים ואנשי עסקים - עוכבו לחקירה.

 

לפי המשטרה, "דניה סיבוס" חשודה כי העבירה 300 אלף שקל ליוסף בתמורה לחשבונית פיקטיבית, וכסף זה לכאורה הועבר לחשבונו של ביטן. במשטרה חושדים שהכסף נועד לקדם פרויקט של החברה בראשון לציון. בנוסף חושדים שיוסף מחזיק במידע על עסקאות שוחד נוספות, כאלה שלא בוצעו במשרדו אל מול המצלמות. 

 

יוסף מסר בעבר לחוקרים עדות מפורטת בדבר מעורבותו לכאורה בפרשה. הוא הטיח באחד הקבלנים המעורבים כי הוא סייע לו בעבודות עפר בתמורה לעשרות אלפי שקלים - וכי מקבלן נוסף היה אמור לקבל דירות במגדל מגורים בראשון לציון.  

גלזר סיפר כי אחד מתפקידיו של ביטן היה להרחיק פקחי בנייה שהגיעו לאתר שלו. את הכסף, טען גלזר, העביר במזומן באמצעות יוסף. ביטן, ששבר הפעם שתיקה, השיב לחוקרים: "אכן נתתי שירותים לגלזר וזה היה במסגרת ייעוץ משפטי. היה לי אישור לעסוק בכך".

 

לגבי סכום הכסף שקיבל מגלזר טען ביטן: "משה יוסף עשה עליי סיבוב. לא קיבלתי מגלזר את כסף שסוכם והוא עדיין חייב לי את הכסף". ביטן אף הכחיש את טענות גלזר לגבי סיפור הפקחים "מאיפה יש לי קשרים בעיריית תל אביב לעצור פקחים?".

 

לפניית ynet לגבי הפרטים הללו מחקירת המשטרה, הכחיש עו"ד אפי דמרי, סנגורו של ביטן, את הנאמר בחקירה: "ביטן מסר גרסה מלאה לחוקרים וענה לכל שאלה שהתבקש. תשובותיו טובות ומניחות את הדעת. אני לא מתכוון להתייחס לתוכן החקירה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
דוד ביטן הבוקר ליד משרדי להב 433
צילום: צביקה טישלר
מומלצים