שתף קטע נבחר

"זמרת התועבה": פשקווילים בקריית ארבע נגד שרית חדד

הכוכבת תופיע סמוך למערת המכפלה במופע המיועד לנשים בלבד, ובהתנדבות - אבל היום הופצו ברחבי קריית ארבע מודעות הקוראות להחרים את האירוע בשל השתתפותה של הזמרת "המשוררת שירי עגבים" ו"שהביאה פרי בטן שלא כדת משה וישראל". לא ברור אם מדובר במחאה אמיתית, או בהטרלה בטעם רע במיוחד

"תזעק שמים וארץ נגד מופע התועבה": פשקווילים נתלו בקריית ארבע וביישוב היהודי בחברון נגד הופעתה הצפויה של שרית חדד בערב יום כיפור. לא ברור מי עומד מאחורי הניסוח העילג, ויש מי שטוענים כי ייתכן ומדובר בהטרלה (פרודיה, מעשה קונדס או ניסיון לא מוצלח להפיץ את קיום האירוע) – אך המודעה שנתלתה במספר מקומות בקריית ארבע הצליחה לחולל דיון ביישוב ומחוצה לו, כמו גם ברשת ומחוצה לה.

 

<< הכול על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

הפשקוויל הפוגעני, תחת הכותרת "על אלה חשכו עינינו", קורא להחרים את ההופעה המסורתית של חדד לקראת יום הכיפורים, "הכי קרובות לאמא", זו כבר השנה השלישית ברציפות. המופע בסמוך למערת המכפלה נערך מצדה של הזמרת בהתנדבות ומיועד לנשים בלבד, תחת הכותרת "הכי קרובות לאמא". הוא מלווה בהרצאה של הרבנית ימימה מזרחי, וטקס אמירת סליחות על ידי המקובל הרב יעקב עדס.

 

קראו עוד בערוץ היהדות :

נטע, לידיעתך: משפחת כפרה עלתה לישראל

 

אבל יש מי שגם מופע לנשים הוא אולי עילה למחאה עבורם, או לחוש הומור רע במיוחד. בין היתר מכונה חדד במודעה: "זמרת התועבה", "המשוררת שירי עגבים" - והופנתה ביקורת נגד "כל החרדים לדבר ה' שנאבקו בגזירת פתיחת הבריכה המעורבת, רחמנא ליצלן, בקרית ארבע" ש"נאלמו דום וקולם לא יישמע".

 

"עלינו להתעשת בעוד מועד"

המודעה שפורסמה בחשבון הטוויטר של העיתונאי רועי שרון ובקבוצת "פמיניסטיות דתיות ללא חוש הומור", מלאה בארס נגד הזמרת "שקולה קול ערווה", ומפרטת את "עוונותיה" שבגינם הופעתה ביישוב, לכאורה, פסולה: היותה אם חד הורית ("הביאה לעולם פרי בטן שלא כדת משה וישראל") וכן "נוהגת להופיע בזמרת תועבה בחתונות מוחצנות של בעלי הנטיות ההפוכות".

 

הטרלה בטעם רע - או פשקוויל נגד שרית חדד? המודעות בקריית ארבע (צילום: הרצל יוסף)
הטרלה בטעם רע - או פשקוויל נגד שרית חדד? המודעות בקריית ארבע(צילום: הרצל יוסף)

 

"עלינו להתעשת כעת, בעוד מועד (כך במקור)..." נכתב עוד, "כעת בזמן שהחרב החדה של התועבה מונפת ומונחת על הצוואר".

 

מלאכי לוינגר, ראש מועצת קרייית ארבע, בחר שלא להגיב. נועם ארנון, דובר היישוב היהודי בחברון, אמר כי "אני לא יכול להיות ערב לאותנטיות של הדבר הזה. יכול להיות שמישהו יכול לטעון שזה תרגיל ביחסי ציבור. לגופם של דברים, הפרסום כלל שמועות שאנחנו לא רוצים להגיב עליהן, ואנחנו לא נכנסים בכלל לדיון על אורח החיים הפרטי של אדם כזה או אחר".

 

הפשקוויל נגד שרית חדד בקריית ארבע
הפשקוויל נגד שרית חדד בקריית ארבע

 

הוא הוסיף כי "האירוע, שבו מופיעה גם הרבנית ימימה מזרחי המאוד מוכרת בציבור, ונואמת בחסד, קיבל את אישורו של הרב יעקב עדס. מדובר באירוע לנשים שכולו מוקדש לרוח ולערכים. לכן מי שמוכנה ומעוניינת לחוות, שתבוא ותחווה. ומי שלא רוצה, מסיבות השמורות עימה, זו זכותה".

 

ארנון הדגיש כי "שרית חדד מופיעה באירוע בהתנדבות זו השנה השלישית. אני מכבד כל אדם, אבל אני לא יכול לכבד שלילה של אנשים מסויימים כלפי אנשים אחרים".

 

מעבר לסגנון הבעייתי, המודעה מתפרסמת ביישוב שבו שורר מדי פעם מתח בין חילונים, דתיים-לאומיים ואנשים מהזרם החרדי-לאומי. לפני כחודש פורסם כי הבריכה בקריית ארבע תיסגר בגלל ויכוח על רחצה נפרדת לנשים ולגברים.

 

לדברי ארנון, "זה מה שיוצר את האיזון בציבור, בסופו של דבר. שתי הדעות מאתגרות האחת את השנייה. האמת לא נמצאת באף צד בצורה מוחלטת, וזה מה שיפה בציבור שלנו - הדואליות בין הדעות וההשקפות שיוצרת את המכנה המשותף ואת האיזון בין הגורמים. אני לא רואה זה כבעיה אלא כיתרון".

 

"די למכתבים ההזויים"

ביישוב עצמו התחולל דיון באשר לאותנטיות של המכתב. כנרת ארנון עמר, תושבת קריית ארבע, פרסמה פוסט גינוי, ובו כיתה את המכתב "הזוי ובזוי שמבזה את הכותבים ומעמיד את כולנו, כל תושבי הקריה באור בזוי".

 

"מעבר לשם הרע והנורא שזה עושה לנו, האם כותב המכתב (שאולי חושב שהוא מצחיק - אבל הוא ממש אבל ממש לא) חשב לרגע מה מכתב כזה עושה לזמרת המדוברת? מה מכתב כזה עושה לאדם שמאחורי השם המפורסם? כמה רוע וטיפשות וליצנות וחוסר התחשבות ואכפתיות יש במכתב הזה". כתבה. "אני מתביישת שמכתב שכזה יצא מאחד השכנים שלי. אין סיבה בעולם שמצדיקה כזה דבר. הגיע הזמן לומר די. די למכתבים ההזויים, די למלחמות, די להתלהמות, די לקיצוניות, פשוט די".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: הרצל יוסף
עילג וקלוקל. הפשקוויל נגד חדד
צילום: הרצל יוסף
מומלצים