שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המשטרה על תיק 4000: שרה נתניהו חשודה בקבלת שוחד
  בדיון על חילוט הרכוש של שאול אלוביץ', אמר נציג המשטרה כי רעיית ראש הממשלה חשודה בקבלת שוחד וכי בני הזוג נתניהו ואלוביץ' ידעו מה המשמעות הכלכלית של פעולותיהם. פרקליטיה: "אז המשטרה אמרה; לא היו דברים מעולם"

   

  שרה נתניהו (צילום: יאיר שגיא)
  שרה נתניהו(צילום: יאיר שגיא)

  רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, חשודה בקבלת שוחד בתיק 4000 (בזק-וואלה). כך דווח הערב (ה') ב"הארץ". נציג המשטרה בדיון, רב-פקד אורי קנר, אמר כי בני הזוג נתניהו ואלוביץ' ידעו מה המשמעות הכלכלית של פעולותיהם. הדיון נסוב סביב שאלת חילוט הרכוש של בעלי השליטה בבזק שאול אלוביץ'.

   

  קנר הסביר זאת בתשובה לשאלתה של הסנגורית של איריס אלוביץ', מיכל רוזן עוזר. היא שאלה אם שרה נתניהו ידעה כי בתמורה לסיקור אוהד יינתנו לבזק הטבות שלטוניות. רוזן עוזר טענה שהמדינה מפלה בין איריס אלוביץ', שרכושה נתפס בידי המשטרה, לבין רעיית ראש הממשלה. כך דווח ב"הארץ". לדבריה, "אף אחד מנכסיה של הגברת נתניהו לא נתפס".

   

  לקריאת הפרוטוקול המלא מהדיון - לחצו כאן

   

  נציג המשטרה הוסיף כי יש עדיין מי שלא נחקרו בתיק, אך לא ברור אם התכוון לחשודים או לעדים. נציגת הפרקליטות, עורכת הדין ניצן וולקן, אמרה כי החקירה מתבצעת לשביעות רצונם. היא העריכה כי התיק יועבר לפרקליטות תוך חצי שנה.

  אינפו גרפיקה חשודים ב תיק 4000 פרשת בזק פרשה 1270 שוחד מרמה בנימין נתניהו ()
   

  פרקליטיה של שרה נתניהו מסרו בתגובה: "מה חדש ב'חשד' האבסורדי הזה? אז המשטרה אמרה. לא היו דברים מעולם".

   

  לפני כשבוע הגיעו חוקרי רשות ניירות ערך והמשטרה למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לחקור אותו בפרשת בזק-וואלה, המכונה תיק 4000. החקירה נמשכה כארבע שעות. ככל הנראה זו הפעם האחרונה שהחוקרים מגיעים לראש הממשלה על-מנת לסגור את הקצוות האחרונים בחקירה. בזמן שהחוקרים נכנסו למעון, הפגינו מחוץ לשער אזרחים שקראו לראש הממשלה להתפטר מתפקידו - בשל החשדות נגדו. פרט לנתניהו, גם אלוביץ', בעלי בזק לשעבר, נחקר באותו יום.

  חוקרי להב 433 מגיעים לביתו של נתניהו (צילום: עמית שאבי)
  חוקרי להב 433 מגיעים לביתו של נתניהו(צילום: עמית שאבי)
   

  בהמשך נמסר מטעמו של ראש הממשלה כי "אחרי החקירה הוא בטוח שתיק 4000 קרס סופית. הנתונים מוכיחים באופן חד משמעי שהסיקור על נתניהו ב'וואלה' בתקופת אלוביץ' נותר שלילי כפי שהיה כש'וואלה' היה בבעלותו של עמוס שוקן, ולא השתנה כהוא זה כשנתניהו נהיה שר תקשורת. לעומת זאת, דווקא שרי תקשורת אחרים, לאחר כניסתם לתפקיד, הם שזכו לזינוק אדיר בסיקור חיובי - לא רק ב'וואלה', אלא גם בכלי תקשורת מרכזיים בישראל. איש אינו טוען, ובצדק, שיש בכך פסול מסוים. אבל דווקא אצל נתניהו שיפור כזה לא היה, ולכן גם מן הטעם הזה תיק 4000 מתפורר".

   

  באותו יום התברר כי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן מסר השבוע עדות בתיק, ברשות ניירות ערך. החוקרים רצו לדעת כיצד ארדן פעל כשר התקשורת לעומת נתניהו ומה הייתה המדיניות שלו כלפי בזק, וארדן העיד על הרפורמות שקידם. נתניהו עומת בחקירתו עם עדות זו של ארדן.

   

  תיק 4000 עוסק במערכת היחסים שבין נתניהו לאיש העסקים ובעלי בזק שאול אלוביץ'. על פי החשד, הפכו קשרי החברות בין נתניהו לאלוביץ' למערכת יחסים של "תן וקח", וסחפו איתם שורה של מקורבים ובכירים לשורה של חשדות בעבירות שוחד וקבלת דבר מרמה.

   

  על פי החשד, ה"דיל" שבו מעורבים החשודים בפרשה כלל מתן הטבות מפליגות לחברת בזק, שהניבו הון רב לבעל השליטה בחברה. זאת נעשה בתמורת לסיקור מחמיא לבני הזוג נתניהו באתר "וואלה", שבשליטתו של אלוביץ'.

   

  כפי שנחשף ב-ynet וב"ידיעות אחרונות", במרכז הפרשה ניצבת פגישה שהתקיימה לבקשתו של אלוביץ' במעון ראש הממשלה, בסמוך להחלטת מועצת הכבלים והלוויין בעניין מיזוג החברות בזק ויס. למרות ששני הצדדים מכחישים בתוקף את קיומה של הפגישה, בידי החוקרים ראיות כי היא אכן עסקה בנושא זה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים