שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  דיווח: יאיר נתניהו חשוד בשוחד בתיק 4000

  בנו של ראש הממשלה חשוד בפרשת בזק-וואלה - זאת לאחר שדווח כי גם רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, חשודה אף היא במתן שוחד. כך דווח בחברת החדשות. הערכה: "התיק יועבר לפרקליטות תוך חצי שנה". פרקליטי נתניהו: "מזלה של הכלבה קאיה שהלכה מהעולם לפני שהספיקו לצרף גם אותה למעגל החשודים בשוחד. אין גבול לאבסורד"

   

  יאיר נתניהו ושרה נתניהו (צילום: מוטי קמחי, MCT)
  יאיר נתניהו ושרה נתניהו(צילום: מוטי קמחי, MCT)
   

  בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יאיר, חשוד בקבלת שוחד בתיק 4000 (פרשת בזק-וואלה). כך פורסם הערב (ה') בחברת החדשות. מוקדם יותר דווח כי רעיית ראש הממשלה, שרה נתניהו, חשודה בקבלת שוחד בתיק 4000 (בזק-וואלה). נציג המשטרה בדיון, רב-פקד אורי קנר, אמר כי בני הזוג נתניהו ואלוביץ' ידעו מה המשמעות הכלכלית של פעולותיהם. הדיון נסוב סביב שאלת חילוט הרכוש של בעלי השליטה בבזק שאול אלוביץ'.

   

  על פי הדיווח, במשטרה חושדים כי בנו ורעייתו של ראש הממשלה ביצעו את העבירות יחד עמו. "למה הדבר דומה?", הקבילו בחברת החדשות. "לשני שודדים שנוסעים לבצע שוד בבנק. אחד מהם נשאר בחוץ, האחר יורה לכל עבר בתוך הסניף לוקח את הכסף. שניהם בסופו של יום אם ייתפסו - חשודים יחד בביצוע שוד, אף שאחד ישב בחוץ, לא נגע בכסף, לא אחז באקדח. לכן גם שרה נתניהו וגם בנה יאיר נתניהו חשודים יחד עם ראש הממשלה בתיק שוחד. הם היו הזרוע שלו - כשהפעילו לחץ לטענת המשטרה על איריס אלוביץ' ועל אילן ישועה כדי שבעצם יהפכו את אתר האינטרנט וואלה לאתר מטעם משפחת נתניהו".

   

  מטעמה של משפחת נתניהו נמסר: "גם על הכלבה קאיה מצאנו כתבה חיובית בוואלה. מזלה של קאיה שהלכה מהעולם לפני שהספיקו לצרף גם אותה למעגל החשודים בשוחד. אין גבול לאבסורד, ובכל מקרה, הסיקור לראש הממשלה נתניהו בוואלה היה ונשאר שלילי באופן קבוע".

   

  חוקרי המשטרה מגיעים למעון ראש הממשלה (צילום: אורית נרדי)
  חוקרי המשטרה מגיעים למעון ראש הממשלה(צילום: אורית נרדי)

  חוקרי המשטרה מגיעים לחקירת ראש הממשלה נתניהו במעונו שבירושלים (צילום: אוהד צויגנברג )
  חוקרי המשטרה מגיעים לחקירת ראש הממשלה נתניהו במעונו שבירושלים(צילום: אוהד צויגנברג )

  בהתייחס לחשדות נגד שרה נתניהו הסביר נציג המשטרה קנר את הדברים בתשובה לשאלתה של הסנגורית של איריס אלוביץ', מיכל רוזן עוזר. היא שאלה אם שרה נתניהו ידעה כי בתמורה לסיקור אוהד, יינתנו לבזק הטבות שלטוניות. רוזן עוזר טענה שהמדינה מפלה בין איריס אלוביץ', שרכושה נתפס בידי המשטרה, לבין רעיית ראש הממשלה. כך דווח ב"הארץ". לדבריה, "אף אחד מנכסיה של הגברת נתניהו לא נתפס".

   

  נציג המשטרה הוסיף כי יש עדיין מי שלא נחקרו בתיק, אך לא ברור אם התכוון לחשודים או לעדים. נציגת הפרקליטות, עורכת הדין ניצן וולקן, אמרה כי החקירה מתבצעת לשביעות רצונם. היא העריכה כי התיק יועבר לפרקליטות תוך חצי שנה. לדבריה, "החקירה מצויה בשלבים מתקדמים. ישנן פעולות חקירה נוספות שנדרשות ולפי ההערכה, התיק יועבר לפרקליטות בחצי השנה הקרובה".

   

  פרקליטיה של שרה נתניהו מסרו בתגובה: "מה חדש ב'חשד' האבסורדי הזה? אז המשטרה אמרה. לא היו דברים מעולם".

   

  לפני כשבוע הגיעו חוקרי רשות ניירות ערך והמשטרה למעונו של ראש הממשלה בנימין נתניהו כדי לחקור אותו בפרשת בזק-וואלה, המכונה תיק 4000. החקירה נמשכה כארבע שעות. ככל הנראה זו הפעם האחרונה שהחוקרים מגיעים לראש הממשלה על-מנת לסגור את הקצוות האחרונים בחקירה. בזמן שהחוקרים נכנסו למעון, הפגינו מחוץ לשער אזרחים שקראו לראש הממשלה להתפטר מתפקידו - בשל החשדות נגדו. פרט לנתניהו, גם אלוביץ', בעלי בזק לשעבר, נחקר באותו יום.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים