שתף קטע נבחר

לצד אישה אלמונית, עם עודף משקל: תמונת מובארק מעוררת סערה

מצרים כמרקחה בעקבות תצלום של הנשיא לשעבר (90) שפורסם באחד העיתונים, ובו הוא נראה ישוב על כורסא לבנה כשלצידו צעירה שזהותה לא ידועה. מראהו החולני של מובארק הצית גל שמועות לגבי מצבו הבריאותי. בנו הכחיש: "אבא בסדר גמור"

תמונה של חוסני מובארק, נשיאה לשעבר של מצרים בן ה-90, עוררה במהלך סוף השבוע הדים במצרים ובעולם הערבי, לאחר שאחד העיתונים בארץ הנילוס פרסם תצלום שבו נראה מובארק כשהוא יושב על כורסא לבנה כשלצידו אישה צעירה ואלמונית. בתמונה נראה הנשיא לשעבר עם עודף משקל ובעל מראה מעט חולני.

 

התמונה של מובראכ שחוללה סערה ברשת ()
התמונה שחוללה סערה

"מובארק יושב על כורסא ששוויה 23 אלף לירות מצריות" (שווה ערך לכ-5,000 ש"ח - ד.ס)":, נכתב בעיתון. בנו של הנשיא לשעבר, עלאא, תקף בתגובה את העיתון וטען כי הוא "זנח את בעיות העם ובחר להשקיע במחיר של כורסא שעליה יושב מובארק. המצב לא ישתפר כל עוד יש עיתונות שאינה מכבדת את האינטליגנציה של העם".

 

התמונה, כאמור, עוררה שאלות סביב סוגיית בריאותו של המנהיג המצרי הקשיש. אלא שבנו מיהר להכחיש את השמועות, לדבריו: "תודה לאל, אבא בסדר גמור".

 

בחודש מרץ בשנה שעברה השתחרר מובארק מבית החולים הצבאי בקהיר שבו הוחזק בשנים האחרונות, זאת לאחר שהפרקליטות במצרים אישרה באופן סופי את שחרורו.

 

נשיא מצרים חוסני מובארק צופה ב משחק כדורגל (צילום: AP)
מובארק צופה במשחק כדורגל. ארכיון(צילום: AP)

אנגלה מרקל וחוסני מובארק (צילום: gettyimages)
אנגלה מרקל וחוסני מובארק(צילום: gettyimages)

מוקדם יותר באותו חודש זוכה מובארק, אז בן 89, ממעורבות בהרג מאות מפגינים במהלך ההתקוממות העממית נגדו במהפכת 25 בינואר בשנת 2011.

 

ביוני 2012 גזר עליו בית המשפט בקהיר מאסר עולם בגין הרג 239 מפגינים בימי המהפכה. מובארק ערער - ובית משפט לערעורים הורה לקיים משפט חוזר. בנובמבר 2014 החליטה הערכאה האחרת שאין לה את הסמכות לטפל בתיק - ומובארק זוכה למעשה, אך התביעה ערערה שוב – ושוב נקבע משפט חוזר. הזיכוי בבית המשפט לערעורים היה סוף פסוק בפרשה.

 

מובארק עזב את בית החולים הצבאי לאחר שריצה את מלוא תקופת המאסר שלו בת שלוש השנים – בפרשה אחרת: המעילה בתקציב של ארמונות הנשיאות שבה הורשע עם שניו בניו גמאל ועלאא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים