שתף קטע נבחר

הזוג שהותקף בביה"ח נחשף: "המאבטח בעט לאישה בצלעות והטיח ראשה בקיר"

טטיאנה ויורי לויתן, תושבי חולון כבני 50, הם בני הזוג שהותקפו בבית החולים וולפסון בסוף השבוע. סרטון חדש שהגיע לידי ynet תיעד את השניות שאחרי האירוע מזווית נוספת. עדת ראייה: "אחרי האירוע המאבטח ניסה לתאם גרסאות עם מאבטח אחר"

 

 

 

טטיאנה ויורי לויתן, תושבי חולון בשנות ה-50 לחייהם, הם בני הזוג שהותקפו בליל שישי האחרון על ידי מאבטחי בית החולים וולפסון בעיר. כפי שפורסם לראשונה ב-ynet, יורי, שהגיע לחדר המיון מלווה ברעייתו, ביקש לקבל טיפול רפואי בחדר המיון לאחר שחש כאבים בחזה - אולם הביקור הסתיים בחבלות קשות שספגו בני הזוג בכל חלקי גופם לאחר שהוקפו על ידי המאבטחים. עו"ד בועז קניג, שמייצג את בני הזוג: "מדובר באנשים עדינים ונורמטיביים". לאחר תלונה שהגישו בני הזוג - פתחה המשטרה בחקירה. התיעוד החדש - בפתח הכתבה.

 

תקיפת בני זוג ב בית חולים וולפסון ()
בני הזוג שהותקפו

בין בני הזוג לבית החולים קיימת מחלוקת בנוגע לנסיבות שגרמו לאירוע החריג, אך יחד עם זאת המשטרה פתחה בחקירת האירוע וחקרה את המאבטחים באזהרה בחשד שהשתמשו בכוח מופרז שלא כדין.

 

עדי, עדת ראייה, טענה כי המאבטח לא הכה באגרוף את טטיאנה, אלא "לפת אותה וגרר אותה החוצה ואחר כך בעט בה פעמיים בצלעות והטיח את ראשה בקיר". לפי גרסתה, "טטיאנה היא שדחפה את המאבטח ראשונה לאחר שהוא התקרב עם ידו לחזהּ". עוד סיפרה, כי שמעה מעדי ראייה נוספים כי המאבטחים תיאמו ביניהם גרסאות וכי היא ניסתה לסייע לפצועה ששכבה שרועה על הרצפה.

 

"פתאום הגיעה פקידה ואמרה לנו לזוז אחורה ושאנחנו מפריעים", אמרה. "הזוג נשאר בדלפק ואחרי דקה הגיע המאבטח, שהיה ממש 'עמלק'. הוא שם יד על הדלפק, נצמד לטטיאנה בצורה תוקפנית ואמר: 'אמרו לך לזוז'".

 

היא הוסיפה כי "בגלל שהיא הייתה חסרת סבלנות אמרתי לו שאני אדבר איתה, אבל הוא התקרב אליה בצורה מאיימת ושם את היד שלו על הדלפק - ממש קרוב אל החזה שלה. ככה גבר לא עומד ליד אישה. בשלב מסוים היא הזיזה את היד שלו מהמקום שהוא הניח אותה, ותוך שתיים-שלוש שניות הוא התהפך עליה - תפס אותה בצוואר וגרר אותה כשהיא על עקבים אל מחוץ למיון.

 

מאבטח תקף אישה בבית החולים וולפסון ()

מאבטח תקף אישה בבית החולים וולפסון ()

"בשלב הזה עדיין עמדתי", מספרת עדי. "היא צרחה עליו שהוא מכאיב לה, ואז הגיע מאבטח נוסף שהרביץ גם לבעלה. הוא בעט לה בצלעות, הטיח לה את הראש בקיר והיא התעלפה. צעקתי לו שיעזוב אותה, ירדתי לרצפה וניסיתי לעזור לה. הבעל קם מהרצפה כשהוא מדמם. מאז התקרית אני רק חושבת כמה הם מסכנים".

  

סוזי, עדת ראייה נוספת שביקרה בבית החולים בליל שישי, סיפרה בשיחה עם ynet כי בני הזוג הותקפו ללא כל פרופורציות: "ביקשו מהם לזוז מהדלפק, וכשהם אמרו שהם צריכים לקבל טיפול המאבטחים פשוט תקפו אותם ופוצצו אותם במכות", סיפרה. "אני הייתי בהלם, וגם שאר האנשים שהיו לידי בבית החולים. המאבטחים ממש הגזימו בתגובה שלהם ואיבדו את העשתונות. מי מתנהג ככה? למה לתקוף אנשים בצורה כזאת?".

 

סנגורם של בני הזוג, עו"ד בועז קניג, אמר כי "מרשי ומרשתי הגיעו לבית החולים בשל כאבים בליבו של הבעל, ושם נתנו להם פתק של רפואה דחופה. מדובר באנשים עדינים ונורמטיביים. אחד המאבטחים במקום הרים באלימות את מרשתי באוויר למרחק של 7-6 מטרים ולאחר מכן הטיח אותה ברצפה. גם בעלה ספג מכות מהמאבטחים. מרגע זה האירוע צולם. יש לנו עדים שהיו בבית החולים שמאשרים את גרסת מרשיי שהועברה לידי משטרת ישראל".

 

מאבטח תקף אישה בבית החולים וולפסון ()

מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה כי "הסרטון אינו מתאר את האירוע כולו", וכי בני הזוג תקפו את המאבטחים לפני כן: "בליל שישי האחרון הותקף צוות חדר המיון במרכז הרפואי וולפסון על ידי בני זוג שתועדו בסרטון המופץ כעת ברשתות החברתיות. בני הזוג התבקשו להתפנות מחדר המיון מאחר והפעילו כוח בלתי סביר ומתמשך נגד מאבטחינו. לצערנו, המידע המופץ ברשתות החברתיות מתבסס על סרטונים שצולמו בידי אזרחים בסוף האירוע, והם אינם מתעדים את האירוע כולו. המרכז הרפואי וולפסון מגנה גילויי אלימות מכל סוג שהוא, ויפעל למיגורה בכל האמצעים העומדים לרשותו. אנו מנועים מלהוסיף, היות והנושא נמצא כעת בחקירה משטרתית".

 

עו
עו"ד בועז קניג

 

מהמשטרה נמסר כי "צוות השוטרים שהגיע למקום ביום שישי פגש בבני הזוג המעורבים ובצוות המאבטחים. בבירור שנעשה במקום עלה כי הצוות הרפואי במיון ביקש מהאישה לעזוב את הדלפק, ומשזו סירבה הוזעקו מאבטחים למקום. מנגד טענו בני הזוג כי המאבטחים תקפו אותם וגרמו להם לחבלות. אתמול הוגשה תלונה במשטרה על ידי בני הזוג כנגד המאבטחים, והבוקר נחקרו המאבטחים באזהרה בגין חשד לשימוש בכוח שלא כדין. החקירה נמשכת".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים