שתף קטע נבחר

8 ילדים, בתנאים מחפירים: זו דירת "נשות הטליבאן"

מטבח מטונף וערימות בגדים בבית: לאחר שהוארך מעצר של שתי נשים מכת השאלים, שחשודות בחטיפת ילדיהן ממשמורת חוקית ובניסיון לחתנם, פורסמו תמונות מהדירה במרכז ירושלים. במקום התגוררו שמונה ילדים בתנאים מחפירים, ביחד עם אישה נוספת. הילדים הועברו לרשויות הרווחה

 

 

 

דירה מוזנחת בה ירושלים בה נחטפו והוחזקו קטינים  (צילום: דוברות המשטרה)
הדירה המוזנחת במרכז ירושלים(צילום: דוברות המשטרה)

שמונה ילדים בדירה מוזנחת, בתנאים שאינם ראויים למגורי אדם: המשטרה הודיעה הבוקר (יום ג') לאחר מעצרן של שתי נשים מכת השאלים ("נשות טליבאן") שפורסם לראשונה ב-ynet, כי בדירה נמצאו ילדים שהתגוררו בתנאים מחפירים. החשד הוא שהנשים חטפו ממשמורת חוקית את ילדיהן.

 

פעילות המשטרה החלה לאחר שהוצא צו בית משפט, בעקבות תלונה של גבר על אודות חטיפת ילדיו על ידי אשתו, כבת 45. במשטרה אמרו כי הופעלו אמצעים טכנולוגיים מתקדמים. אתמול בלילה אותרה דירה במרכז ירושלים, שם הסתתרו שלוש נשים ושמונה ילדים. הילדים שהתגוררו במקום הוחזקו בדירה מוזנחת בתנאי מחייה ירודים, שאינם ראויים למגורי אדם בכלל ולילד בפרט.

 

דירה מוזנחת בה ירושלים בה נחטפו והוחזקו קטינים  (צילום: דוברות המשטרה)
הדירה שבה התגוררו הילדים(צילום: דוברות המשטרה)

החשודה (צילום: דוברות המשטרה)
אחת העצורות, בבית המשפט(צילום: דוברות המשטרה)

החוקרים החלו בפעולות חקירה וזיהוי הילדים, ואיתרו רק שניים מאלו שנחטפו. מהחקירה עלה עוד כי בדירה נמצאת אישה נוספת, כבת 35, שגם נגדה קיים צו בגין חטיפת הילדים וחיתונם כשהם עדיין קטינים, בניגוד לחוק. בדירה אותרה אישה שלישית עם ילדיה.

 

החשודות והילדים הועברו לחקירה בתחנה. במהלך הלילה רשויות הרווחה העבירו את הילדים לטיפולם. שתי הנשים שנגדן הוצא צו בית משפט, נחקרו בגין הפרתו וכן בגין חטיפה והזנחת קטין. אתמול האריך בית המשפט את מעצרן והאישה השלישית שוחררה לאחר חקירה. במשטרה ציינו כי החקירה נמשכת לאיתור ילדים ומקרים נוספים.

 

 

במהלך הדיון בהארכת מעצר של אחת מהן, אמר נציג המשטרה כי "החשודה הצטרפה לכת 'השאלים' והחלה ללבוש בגדים הרמטיים ולהקצין בעניינים שפוגעים בילדים ומזניחים אותם". עוד אמר כי "עולה החשד כי חיתנה ילדה בת 15 ויש לה רצון לחתן ילד אחר - גם הוא בן 15 - וגם ילדה בת 13. אין אינדיקציה כי הילדים נמצאים במסגרות חינוכיות. יש לה ילדה בת 13 שאנו לא יודעים היכן היא נמצאת".

 

במהלך הדיון שאלה פרקליטתה של החשודה, לורה בר אלון מהסנגוריה הציבורית, את נציג המשטרה כיצד מתבטאת הזנחת הילדים. האחרון השיב: "האם לא מטפלת בהם, הילדים מקבצים נדבות, לא אוכלים מסודר והרשימה עוד ארוכה".

 

עו"ד חן הולנדר ()
עו"ד חן הולנדר

עורך דין חן הולנדר, המייצג את אחת החשודות, אמר: "המדובר בניסיון משטרת ישראל לייצר 'פרשה' יש מאין. מרשתי דוחה מכל וכל את החשדות כלפיה ואנו תקווה כי בקרוב גם משטרת ישראל תיווכח שכך ותפעל לשחרורה בהתאם".

 

על פי החשד, עצורה נוספת אם לארבעה, גידלה אותם בתנאי הזנחה קשים, בין היתר גילחה את שערות ראשן של בנותיה. עורכת הדין טענה כי לדברי החשודה ילדיה לא נחטפו והיא לא ידעה על צו כלשהו שאוסר על החזקתם בידיה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
הדירה ואחת הנשים שנעצרו
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים