שתף קטע נבחר

"פיצ'רים חדשים יגיעו קודם למכשירי הביניים"

הכרזה מפתיעה של סמסונג: הטכנולוגיות החדשות יגיעו לסמארטפונים זולים לפני שישולבו בגלקסי S או בנוט. "אנחנו ממוקדים בבני דור המילניום שלא יכולים להרשות לעצמם מכשיר דגל". ומה עם הסמארטפון המתקפל?

סמסונג מכריזה על שינוי אסטרטגיה משמעותי בשוק הסמארטפונים, בניסיון לפנות לקהלים רחבים אפילו יותר, ובמיוחד למשתמשים צעירים: ראש חטיבת המובייל של סמסונג, די.ג'יי קו, סיפר בריאיון ל-CNBC כי החידושים הטכנולוגיים העדכניים יגיעו קודם כל למכשירים זולים יותר, ולא בהכרח לסמארטפוני הדגל הכי יקרים. הוא גם אישר כי החברה תחשוף בהמשך השנה את הסמארטפון המתקפל והמצופה שלה, אך לא מסר מתי הוא יושק.

 

לדברי קו, המכשירים של סדרת גלקסי A, לצד מכשירי ביניים נוספים, הם אלו שיזכו לקבל קודם כל את הפיצ'רים והטכנולוגיות הכי חדשים. המכשירים של גלקסי A הם מוצרי ביניים (לא מכשירי פרימיום יקרים, אך גם לא מכשירים פשוטים וזולים) שנמכרים בישראל בדרך כלל תמורת 1,000 עד 2,000 שקל.


עד כה, מכשירי הדגל היוקרתיים של סמסונג - גלקסי S או גלקסי נוט - היו הראשונים להציג את החידושים הטכנולוגיים הכי עדכניים, למשל קורא טביעות אצבע, מסך ללא שוליים, סורקי עיניים, מצלמות כפולות ועוד.

 

אירוע השקת הגלקסי נוט 9 בישראל (צילום: מוטי קמחי)
מכשירי נוט 9. כבר לא יהיו הכי חדשניים?(צילום: מוטי קמחי)

 

"בעבר הבאנו טכנולוגיות חדשות כדי לבדל את דגמי הדגל ולאחר מכן שילבנו אותן במכשירי

הביניים", אמר ראש חטיבת המובייל, "אך שיניתי את האסטרטגיה שלי השנה כדי להביא את הטכנולוגיות והבידול החל ממכשירי הביניים".

מדובר בהצהרה תמוהה מעט, מכיוון שהיא מסמנת אסטרטגיה שונה לחלוטין מזו הנפוצה כיום בכל שוק הסמארטפונים – הפיצ'רים הכי חדשניים מגיעים קודם כל למכשירים הכי מתקדמים ויקרים. לכן, יש להמתין כדי לראות כיצד היא תתבטא בפועל.

 

נראה שבסמסונג מאמינים שזו הדרך להתמודד עם ההאטה הגלובלית בשוק הסמארטפונים והירידה במכירות שממנה סבלה החברה ברבעון החולף. אחת הסיבות העיקריות היא שחברות סיניות מציעות סמארטפונים במחירים זולים וכך מצליחות להשתלט על נתח השוק של סמסונג.

 

לפיכך, היצרנית הקוריאנית רוצה שמכשירי הביניים הזולים יותר שלה יהיו אטרקטיביים יותר. "אנחנו ממוקדים בבני דור המילניום שאינם יכולים להרשות לעצמם לרכוש מכשיר דגל. אבל כיצד אפשר לספק חדשנות משמעותית עבורם? זו הסיבה שאני מנסה לבדל את דגמי טווח הביניים שלנו", הסביר קו.

 

בנוגע לסמארטפון המתקפל, אישר קו כי הפרטים על המכשיר ייחשפו בהמשך השנה, אבל לא חשף מתי הוא יושק. עם זאת, לפי ההערכות זה יקרה במהלך 2019. קו סירב לפרט כיצד המכשיר ייראה ויפעל, אבל אמר: "לכל מכשיר, לכל פיצ'ר, לכל חידוש צריך להיות מסר משמעותי למשתמש הקצה שלנו. כך שכשהוא מקבל אותו הוא יחשוב, 'וואו, זאת הסיבה שסמסונג עשו את זה'".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיא לוי
סמסונג גלקסי נוט 9
צילום: גיא לוי
מומלצים