שתף קטע נבחר

שני ילדים התאבדו בגלל אתגר בוואטסאפ

"אתגר המומו" שמופץ באפליקציה בחודשים האחרונים גבה לפי החשד את חייהם של נער ונערה בקולומביה. הדמות שנקראת "מומו" שולחת לכאורה איומים לילדים - ודורשת מהם להתאבד או שיוטל עליהם כישוף

אתגר רצחני שרץ בוואטסאפ גובה קורבנות בנפש: שני ילדים קולומביאנים, בת 12 ובן 16, התאבדו בתוך 48 שעות, כך לפי דיווחים בכלי תקשורת מקומיים, לאחר שהשתתפו ב"אתגר המומו" שמופץ באמצעות אפליקציית המסרים המיידיים.

 

אתגר ה
הכלאה מבעיתה בין אישה לציפור(צילום: אינסטגרם)

 

ה"משחק", המכונה "אתגר המומו", מופץ בחודשים האחרונים באמצעות מסרי וואטסאפ ברחבי העולם. על מנת להשתתף באתגר יש צורך להוסיף מספר טלפון סודי ששייך לכאורה לאותה "מומו", דמות מפחידה ומעוותת המבוססת על פסל של אמן יפני ונראית כמו הכלאה מבעיתה בין אישה לציפור.

 

אחרי שמצרפים את המספר בוואטסאפ, הדמות שולחת לכאורה איומים, תמונות אלימות

ואתגרים המסתיימים בדרישה שהמשתתף באתגר ישים קץ לחייו. אם המשתתף לא יציית להוראה, מאיימת הדמות, הוא עלול להיות מקולל בכישוף מרושע.

 

המשחק הופץ במדינות רבות, בעיקר דוברות ספרדית, ועד כה נטען שהוא כבר גבה את חייה של ילדה בת 12 מארגנטינה בחודש יולי האחרון, אף שטרם הוכח קשר ברור בין המשחק לבין ההתאבדות שלה.

 

לפי הדיווחים, המשטרה בקולומביה בדקה את הטלפונים של הילדים שהתאבדו וקישרה את מקרי המוות למשחק. על פי הדיווחים, שני הילדים הכירו זה את זה, וככל הנראה הילד העביר את המספר לילדה לפני שהתאבד.

 

כוחות אכיפת החוק במדינות השונות שבהן הופץ המשחק טרם הצליחו לאתר מי מפיץ את ההודעות, אך פורסמו כבר מספר אזהרות לציבור.

 

וואטסאפ הייתה מעורבת בחודשים האחרונים גם במקרי מוות בהודו, שם הואשמה האפליקציה בכך שהיא מאפשרת הפצת שמועות לא מבוססות המזהירות לכאורה מנשים וגברים שחוטפים ילדים. כתוצאה מכך בוצעו מעשי לינץ' שגבו את חייהם של עשרות חפים מפשע בתת היבשת.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אינסטגרם
"אתגר המומו"
צילום: אינסטגרם
מומלצים