שתף קטע נבחר

התרמיל "המרחף" שיהפוך את הטרקים לקלילים יותר

חברה אמריקנית ייצרה תרמיל ש"צף" על הגב בעזרת מנגנון שכולל חבלי בנג'י. "בכל צעד המשא מרגיש קל יותר בכמעט שליש". צפו בסרטון ההדגמה

 

תרמיל חדש עשוי להקל בעתיד על הגב של מטיילים, ילדים, אנשי צבא ולמעשה כל מי שצריך לסחוב משא כבד על הגב. הכירו את ההוברגלייד (HoverGlide). החידוש: מנגנון בגב התיק, שכולל חבלי בנג'י, מסייע לרכך את הטלטולים ולהפחית את העומס.

 

התרמיל עדיין לא יצא אל השוק. היצרנית, חברת לייטינג פקס (Lightning Packs), פתחה בקמפיין קיקסטארטר לגיוס הון, אך ההמצאה כבר מעוררת עניין רב וזכתה לסיקור בכלי תקשורת רבים בעולם.

 

ברשת CNN דווח כי ממציא התרמיל הוא לורנס רום, פיזיולוג באונוברסיטת פנסילוויניה שמתמחה בתנועה של דגים. תחילה הוא עבד על המצאה שניסתה לרתום את תנועת התרמיל ליצירת חשמל, אך במהלך העבודה הוא שינה את הכיוון עד שיצר את התרמיל "המרחף".

תרמיל מרחף (צילום: Lightning Packs)
התרמיל "המרחף" בפעולה(צילום: Lightning Packs)
 

לדבריו, התרמיל החדש יכול לצמצם את הסיכויים לפציעות בעמוד השדרה על ידי הפחתה משמעותית של הכוח שמושך למטה את נושא התרמיל. בכל צעד, כך טוען הממציא, המשא מרגיש קל יותר בכשליש, והזעזועים בגב, בצוואר, בברכיים ובקרסוליים מופחתים ב-86 אחוזים.

 

"קשה להסביר את זה עד שאתה מנסה את זה", הוא אמר בראיון ל-CNN. כשנשאל איך אף אחד לא חשב על זה קודם, הוא השיב שדווקא כן חשבו על משהו עם עקרון דומה. באסיה, כך הסביר רום, אנשים באופן מסורתי משתמשים במוטות במבוק ארוכים כדי לשאת משקלים כבדים, והגמישות של הבמבוק סופגת את הטלטולים בזמן שהמטען נשאר יציב.

 

מי שלא השתכנע יכול לנעול את מנגנון הריחוף ואז התרמיל הופך לתרמיל רגיל, רק כבד בכקילוגרם אחד, בשל משקל מערכת ההצפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Lightning Packs
התרמיל "המרחף" בפעולה
צילום: Lightning Packs
מומלצים