שתף קטע נבחר

בדיקות הפוליגרף של המועמדים לתפקיד המפכ"ל נחשפו

אחרי חשיפת ynet של זהות המועמדים לתפקיד המפכ"ל, פורסמו הערב הדלפות מבדיקות הפוליגרף שנערכו להם. מפקדי המחוזות תל אביב והדרום יצאו ללא רבב. הבדיקה של ניצב יורם הלוי העלתה חששות להתנהגות אישית בעייתית, מלפני זמן רב כנראה

אחרי שהבוקר (ד') נחשפו ב-ynet וב"ידיעות אחרונות" זהות המועמדים המובילים לתפקיד מפכ"ל המשטרה, הערב פורסמו הדלפות ממסקנות בדיקות הפוליגרף שנערכו להם במהלך שירותם.

מפכ
המועמדים המובילים(צילום: שאול גולן, אוהד צויגנברג)

מדובר בבדיקות שעליהן הורה המפכ"ל הנוכחי, רב-ניצב רוני אלשיך, כדי למנוע בעתיד פרשות מביכות בצמרת המשטרה. לפי הדיווח בחדשות עשר, מפקד מחוז תל אביב ניצב דוד ביתן ומפקד מחוז הדרום ניצב מוטי כהן יצאו ללא רבב מהבדיקה. ניצב בדימוס משה צ'יקו אדרי, שמכהן כמנכ"ל המשרד לביטחון פנים, לא עבר את הבדיקה לאחר שהבין שפניו אל מחוץ הארגון.

 

הבדיקה הבעייתית יותר לפי ההדלפה היא זו של מפקד מחוז ירושלים, ניצב יורם הלוי. לפי הדיווח, היא העלתה לכאורה חששות להתנהגות אישית בעייתית. אתמול פורסם בחברת החדשות שמדובר בעניין שאינו פלילי ושאירע לפני זמן רב.

 

למרות הממצאים בעניין הלוי, המועמדות שלו לא טורפדה. השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, העביר את הממצאים בעניינו לגורמים הממונים במשרד המשפטים ובעתיד הם יועברו גם לבחינת הוועדה למינויים בכירים.

ניצב הלוי. עלו חששות להתנהגות אישית בעייתית (צילום: דניאל אליאור) (צילום: דניאל אליאור)
ניצב הלוי. עלו חששות להתנהגות אישית בעייתית(צילום: דניאל אליאור)

ארדן צפוי להעביר לוועדה שמות של שלושה קציני משטרה, כשבמקביל הוא גם ייפגש עם שלושתם בנפרד. לפי הדיווח בחברת החדשות, לאחר שימנה את המפכ"ל, הוא צפוי להציע לאחד משני המועמדים הנותרים את משרת נציב שירות בתי הסוהר.

 

ארדן אמר שעד סוף החודש ימסור את החלטתו, ובשלב זה מתחזקות ההערכות כי כהונת אלשיך תסתיים בתום שלוש שנים. את ההחלטה להגיש שלושה שמות הסבירו גורמים במשרד לביטחון פנים כך: "במועמד אחד יותר קל לפגוע וללכלך. אם יהיו שלושה שיעברו את ועדת גולדברג זה יהיה קשה הרבה יותר".

 

"מקרה גל הירש לא יחזור שנית", אמרו גורמים במערכת אכיפת החוק כשהם מתכוונים לסחבת שהייתה במינוי המפכ"ל בפעם הקודמת. לפני כשלוש שנים, לאחר שארדן החליט לבחור את גל הירש למפכ"ל, צצו שמועות על בדיקה אפשרית בנוגע לעסקיו של הירש, שלאחר מכן הפכה לחקירה שנמשכת עד היום. גם לאחר שהירש הסיר את מועמדותו, נאלצה המשטרה להתנהל ללא שוטר מספר 1 לאחר שלא היה לשר מועמד אחר במקום הירש, ומכיוון שהוועדה לאישור בכירים לשירות הציבורי הייתה צריכה לאשר את מינויו של רוני אלשיך – תהליך שלקח זמן רב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן, אוהד צויגנברג
אדרי, הלוי וביתן
צילום: שאול גולן, אוהד צויגנברג
מומלצים