שתף קטע נבחר

ארה"ב: "חל איסור" לאכול דגני בוקר של קלוגס

בשל חשש מסלמונלה: המרכז לבקרה ומניעת מחלות בארה"ב (CDC) הודיע על האיסור לאכול דגני בוקר מסוג Honey Smacks של קלוגס, לאחר ש-30 אנשים נוספים חלו בעקבות צריכתו. בחודש יוני האחרון הודיע ה-CDC על ריקול למוצר

"חל איסור" לאכול דגני בוקר מסוג Honey Smacks של קלוגס, לאחר שהתגלו 30 צרכנים נוספים שחלו בעקבות אכילת המוצר. כך הודיע היום (ד') המרכז לבקרה ומניעת מחלות בארה"ב (CDC).

 

דגני הבוקר, להם בוצע ריקול כבר באמצע חודש יוני האחרון, הם לפי ה-CDC "קרוב לוודאי המקור של התפרצות במספר מדינות" של סלמונלה. 30 המקרים החדשים שהתגלו כעת מצטרפים ל-100 חולים נוספים ב-36 מדינות בארה"ב. 34 איש אושפזו בעקבות המחלה, לא דווח על מקרי מוות.

 

בעקבות תביעה בארה"ב: יוסר הכיתוב "100% טבעי" מחטיפי הגרנולה של נייצ'ר ואלי

 

דגני בוקר של קלוגס (צילום מסך מאתר www.kelloggs.com)
(צילום מסך מאתר www.kelloggs.com)

 

בעדכון שפרסם ה-CDC נכתב פעם נוספת כי על הקמעונאיות להוריד את המוצר מהמדפים ולא למכור אותו ללקוחות, וכי על הלקוחות להימנע מקנייה ומאכילה של המוצר. לפני כחודשיים כבר המליץ ה-CDC שלא לאכול את דגני הבוקר הללו.

 

דיווחים על מחלות הקשורות ל-Honey Smacks, החל מילדים בני שנה ועד מבוגרים בני 95, החלו כבר בחודש מרס. צריכת דגני הבוקר, במידה ונמדד בהם שיעור מסוכן של סלמונלה, עשויה לגרום למחלות חמורות, לרבות זיהומים קטלניים, חום, שלשול, בחילה, הקאה וכאבי בטן. זאת, במיוחד בקרב צעירים וקשישים, כך על פי ה-CDC.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים