שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  המשלוח מעלי אקספרס יתקצר לפחות משבוע - לגבי חלק מהפריטים

  חברת אקסלוט החלה להפעיל מחסנים בקפריסין עבור עלי אקספרס, כך שהפריטים יאוחסנו קרוב לארץ ויגיעו תוך 5-2 ימים. בינתיים מדובר ב-3 מותגים בלבד, אבל המגוון יתרחב לקראת 11 בנובמבר. עם זאת, יאוחסנו שם רק מותגים פופולריים מחנויות רשמיות. אקסלוט: "לא סביר שיגיעו מוצרים של 2-3 דולרים"

  כמה ממוצרי עלי אקספרס (Aliexpress) יישלחו תוך זמן קצר במשלוח מהיר עד הבית חינם מקפריסין לישראל, במקום מסין לישראל.

   

  חברת השילוח אקסלוט (Exelot) פתחה מחסנים בקפריסין, לבקשת חברת עליבאבא, הבעלים של עלי אקספרס. האתר הסיני נחשב לפופולרי ביותר בקרב ישראלים שקונים אונליין מאתרים בינלאומיים, לצד אמזון, איביי, נקסט ואסוס. משמעות הדבר היא, כך נראה, קיצור משך ההמתנה לחבילה מחודש-חודשיים לימים ספורים. יש ישראלים שכבר קיבלו את המשלוח שלהם מקפריסין בזמן קצר ולא דרך דואר ישראל (אם כי בימים הקרובים, זמני השילוח יתארכו בגלל החגים).

   

  ישראלים הצליחו לשלם בפייפאל בעלי אקספרס

  הסינים נלחצים מאמזון: אתר גירבסט ביטל לישראלים דמי משלוח על עשרות מוצרים

  להגיע ל-75 דולר בדיוק: כך לא תשלמו מע"מ ותזכו במשלוח חינם עד הבית מאמזון

   

  יש לכם תלונה או הצעה לכתבה? כיתבו לנו >>

   

  עלי אקספרס משלוח לישראל מקפריסין ()
  הגולש יכול לבחור מאיפה המוצר יגיע אליו. נוספה אופציה: "ישראל", שהיא למעשה: קפריסין

   

  לא מדובר בבשורה לכלל מכורי האתר. כרגע נשלחים מקפריסין מספר מצומצם ביותר של פריטים. בעיקר מוצרים מהחנות הרִשמית של DEKO, שואבי אבק של המותג ILIFE, שקיות ואקום ומכשיר ליצירת ואקום של חברה בשם טינטון, אך המגוון יתרחב לקראת יום הרווקים הסיני שחל ב-11 בנובמבר.

    

  יניב פורת, הבעלים של קבוצת הפייסבוק ואתר האינטרנט AliBuy, פרסם הבוקר שצרכנים ישראלים שקונים בעלי אקספרס, שמו לב שבאתר החלה להופיע אפשרות משלוח מ"ישראל", אך מדובר למעשה במשלוח מקפריסין.

   

  "המהלך נועד לקצר מהותית את זמן המשלוח לארץ", כתב. "חברי קבוצת הפייסבוק שלנו, AliBuy, שכבר התנסו במשלוח, מדברים על זמני שילוח של 2-5 ימי עבודה בלבד. המשלוחים כוללים גם אפשרות לשליח עד הבית".

   

  הוא מדגיש כי "המשלוח אינו מישראל אלא מחו"ל (קפריסין), כלומר יחולו עליו מיסים בהזמנות מעל 75 דולר. מאתר עלי אקספרס נמסר שבעתיד ככל הנראה הכיתוב ישתנה לקפריסין, כדי לשקף באופן מדויק יותר את תהליך השילוח".

   

  השירות מיועד למוכרים שמבקשים להתקרב לצרכן הישראלי

  עלי אקספרס היא פלטפורמה של מוכרים שמפעילים בו "חנויות". שירות האחסון הקפריסאי מיועד למוכרים ספציפיים ששולחים מכולות דרך הים כדי להתקרב ללקוח הישראלי, כיוון שהם מזהים ביקוש קבוע למוצרים שלהם בקרב צרכנים מישראל, וגם במטרה להוריד עלויות שילוח.

   

  החברה הסינית מחזיקה מחסנים מסוג זה גם ברוסיה ובספרד. במקביל, מוכרים שפועלים באתר, מאתרים פתרונות דומים עם או בלי שיתוף פעולה של עלי אקספרס, במקומות כמו ברזיל וארה"ב.

   

  סביר להניח שהמלאי בקפריסין אמנם יתרחב, אך לעומת כלל המלאי באתר - יישאר מצומצם. לא יאוחסנו בקפריסין כל מוצרי האתר הסיני, שמחזיק מגוון אדיר, אלא רק מותגים או מוצרים שיש להם ביקוש בארץ וכאלה של מוכרים רשמיים וחנויות רשמיות, ובטח לא כל מיני זיופים שגם הם חביבים על חלק מהישראלים.

   

  למשל, עלי אקספרס מוכר בין היתר, מיליוני מוצרים קטנים שנשלחים בדואר ישראל לארץ בעלות שילוח של אפס שקלים, או דולרים בודדים, באופן שלא ברור כיצד הוא משתלם למוכר הסיני. אין סיכויים רבים שמוצרים מהסוג הזה יאוחסנו בקפריסין.

   

  בעלי אקספרס אפשר למצוא ולקנות כמעט הכל - מסיכה בודדת לשיער ועד שואב אבק ציקלוני. לעיתים קרובות, ישראלים מתלוננים שפריטים שהזמינו מגיעים ארצה אחרי זמן רב או נעלמים בדואר. המצב הזה לא צפוי להשתנות לגבי פריטים רנדומליים בעלות נמוכה.

   

  אקסלוט: "לא סביר שיגיעו מוצרים של 2-3 דולרים"

  הקשר עם אקסלוט הישראלית, נוצר דרך הזרוע הלוגיסטית של עליבאבא, שפנתה לחברה בהצעה להפעיל "מחסן קדמי" לישראל. "הציגו לנו כמה מוכרים, למשל DEKO, בין השאר כי המוצרים שלו כבדים", אמר ל-ynet אלי קורצקי, מנהל פיתוח עסקי באקסלוט.

   

  "אקסלוט היא סטארטאפ לוגיסטי בתחומי האי קומרס, ששולח חבילות יותר משנה ואנחנו עובדים מול כל מיני אתרים סיניים, בין השאר מול מוכרי עלי, כשחלק ניכר מהעבודה נעשה פיזית דרך גופי צד שלישי, אבל 100% מהנתונים עוברים דרך המערכת שמפתחת אקסלוט.

   

  "ביקרנו בקפריסין מספר פעמים ובחרנו מחסן לוגיסטי של חברה קפריסאית. אנחנו מתממשקים מדי יום עם המחסן ואנחנו בקשר עם מוכרים כדי שההזמנות יצאו אוטומטית ממנו אלינו והלאה והלקוחות מקבלים סמסים אוטומטיים לגביית המע"מ לפני הגעת החבילות לארץ.

   

  "המטרה שלנו היא להוסיף מוכרים לשירות ועלי אקספרס ממליצה לנו על מוכרים רלוונטיים. אנחנו לא עובדים מול דואר ישראל אלא מול מספר חברות שילוח שמספקות את המוצרים בארץ ללקוחות חינם עד הבית וגם לנקודות איסוף".

   

  עם כמה מוכרים אתם מצפים לעבוד?

  "במחסן בספרד יש כ-300 מוכרים ובהתאם יש מגוון מוצרים ומגוון סחורות. המטרה היא שבישראל המספר יעלה, אבל תהליכים שדורשים הרבה תשומת לב גם טכנולוגית וגם עסקית. לקראת 11 בנובמבר יתווספו עוד 5 מותגים אולי 6. הם צריכים לשנע את המכולות כבר עכשיו. היכולת שלנו למכור את זה מהר ולשלוח מהר לצרכן הישראלי ב-11 בנובמבר, רק תעודד מותגים נוספים להיכנס לתהליך הזה. אנחנו מוכיחים להם שזה רלוונטי".

   

  השילוח לצרכן מקפריסין במקום מסין מוריד את המחירים של המוצרים?

  "כן. זה מוזיל את העלויות למוכר, מאפשר לו לשמור על אותו המחיר ללא תוספות שילוח. לפעמים זה אפילו מאפשר לו להרוויח מעט יותר, לשלוח יותר רכיבים. המשלוח הרבה יותר זול מקפריסין, אבל המוכרים לוקחים סיכון שלא יצליחו למכור את כל הסחורה. מי שיודע שהמוצרים שלו פופולריים בקרב צרכנים מישראל, שולח מכולה של 500 ק"ג דרך הים לקפריסין ומשם השילוח לארץ הרבה יותר זול מאשר שילוח אווירי לארץ מסין.

   

  "ברור לכולם שיש אינפלציה בסין ובארץ כך שמחירי המוצרים האלה תמיד עולים משנה לשנה. לכן תמיד נלחמים לשפר ולייעל תהליכי ייצור ותהליכים לוגיסטיים, כדי להימנע מהעלייה הטבעית של מחירים לאורך זמן".

   

  למה בעלי אקספרס כתוב "ישראל" כשהמשלוח מקפריסין?

  "כי בתחילה חיפשנו מחסנים בישראל. זה ישתנה בקרוב ולא שונה עדיין בגלל עניינים פנימיים בעלי אקספרס".

   

  ישראלים אוהבים לקנות הכל מהכל בעלי אקספרס. זה לא יגיע מקפריסין.

  "נכון. בעלי אקספרס יש יותר פריטים מאשר תושבים במדינת ישראל. כדי שמוכר ישלח פריטים למחסן קדמי, הוא חייב לדעת בוודאות שהוא מוכר אותם. לכן למשל, בגדים פחות יגיעו לשם. זה נכון שמוצרים קטנים מהווים את רוב הנפח של החבילות הקטנות, אך הם לא יגיעו לקפריסין. ועם זאת, לדוגמה, מדבר איתנו מוכר של מוצרים להיגיינת הפה לא ממותגים. אם הוא מוכר כמה מאות כאלה בחודש פה, אז ישתלם לו לשנע אותם לקפריסין".

   

  יהיו מטענים, כבלי USB?

  "המוכרים בוחרים להביא מוצרים של 200-10 דולר למחסן בקפריסין. לא סביר שיגיעו מוצרים של 2-3 דולרים. זה לא משתלם".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המקצוענים
  עלי אקספרס מפעילה מחסן בקפריסין: המשלוח לארץ יתקצר לגבי חלק מהפריטים
  מומלצים