שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  קרובי שני האזרחים הישראלים שנמצאים בשבי חמאס: "שחררו אותם, הם לוקים בנפשם"

  משפחותיהם של אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד השיקו קמפיין בינלאומי, שבו הם דורשים כי היחס לשבויים עם צרכים מיוחדים לא יושפע משיקולים פוליטיים. אחיו של אברה פנה ליחיא סינוואר: "תנהג כבן אנוש, שחרר אותם"

   

  מסיבת עיתונאים של משפחות השבויים    (צילום: אלי מנדלבאום)

  מסיבת עיתונאים של משפחות השבויים    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  תפילה וקריאה משותפת למען הקרובים שמוחזקים ברצועת עזה: בני משפחותיהם של אברה מנגיסטו והישאם אל-סייד, שני הישראלים שמוחזקים בשבי חמאס ברצועת עזה, דורשים מארגון הטרור לשחרר את יקיריהם מכיוון שהם לוקים במחלות נפשיות. אנשי דת מוסלמים ובני העדה האתיופית ערכו בצהריים (יום ה') תפילה משותפת להחזרת השניים באמהרית, ערבית ועברית.

   

  המשפחות השיקו קמפיין בינלאומי, שבמסגרתו הן דורשות שהיחס לשבויים עם צרכים מיוחדים לא יושפע משיקולים פוליטיים. קרוביהם של אברה והישאם הניפו את תמונותיהם לצד הכיתוב #spacialneedscaptives.

   

  אילן מנגיסטו (צילום: אלי מנדלבאום)
  השקת הקמפיין הבינלאומי למען שחרור האזרחים שמוחזקים בעזה(צילום: אלי מנדלבאום)

  שעבאן, אביו של הישאם, אמר: "הבן שלי חולה נפש, הוא עבר את הגבול ללא ידיעתו. אני פונה לחמאס: תתעשתו. הישאם נכנס בעבר לעזה פעמיים - וחמאס החזיר אותו אחרי שראו שהוא חולה. הם קושרים את הישאם ואת אברה לקונפליקט הישראלי-פלסטיני וזה לא נכון. אם המוסדות הבינלאומיים היו פועלים נכון - לא היינו נמצאים בכל הקונפליקטים האלה.

   

  האב אמר עוד: "אנחנו בעצמנו שייכים לעם הפלסטיני, יש קשרים משפחתיים בינינו לבינם. אנחנו עושים את ההפרדה בין הפלסטינים לבין חמאס. להישאם אין קשר, וגם לא לאברה. יש תעודות רפואיות שמוכיחות שהם אנשים חולים בלי שום קשר לפוליטיקה, לצבא או לחיילים. לא הגיוני שארגון חמאס משתמש בהם כקלף מיקוח".

  אילן מנגיסטו (באדיבות מושיק גולסט)
  (באדיבות מושיק גולסט)

  אילן, אחיו של אברה, אמר: "היום לפני ארבע שנים, אחי הקטן והאהוב חצה את הגבול לעזה בשעה שלא היה מודע למעשיו. הוא עבר משבר נפשי קשה בעקבות פטירתו בטרם עת של אחינו מיכאל. הוא אובחן ואושפז כמה פעמים בבתי חולים פסיכיאטריים. לצערנו, הוא שוחרר בטרם קבלת הטיפול הראוי. אברה חצה את הגבול לעזה כאדם חסר ישע הלוקה בנפשו, הטרגדיה שלו היא אנושית וחוצה גבולות".

   

  האח הוסיף: "חמאס, במקום לשחרר אותו באופן מיידי כנדרש לפי החוק הבינלאומי, מחזיק אותו כקלף פוליטי לצורכי משא ומתן פוליטי מול ישראל. אדם עם צרכים מיוחדים מוחזק בשבי, כמה אכזרי. אני רוצה לפנות למנהיג חמאס יחיא סינוואר: תנהג כבן אנוש ותתחשב במצבו הנפשי של אחי ובסבל המשפחה. שחרר את אברה ואת הישאם עוד היום".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות מושיק גולסט
  קריאה משותפת לשחרור מנגיסטו ואל-סייד
  באדיבות מושיק גולסט
  מומלצים