שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "על המשטרה והפרקליטות לעשות חשבון נפש"

  יו"ר ועדת הכלכלה ח"כ איתן כבל התייחס לפסיקת בית המשפט שזיכה 21 נהגים וקבע כי לא הוכחה אמינות מצלמות המהירות הדיגיטליות. "האם המצלמות לא אמינות רק בבית משפט בעכו? אם משמעות הפסיקה היא שהן אינן אמינות, יש כאן השלכות דרמטיות

  יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, הגיב היום לפסק הדין שניתן בבית המשפט בעכו בעניין מצלמות המהירות, ובו זיכה לחלוטין 21 נהגים שצולמו ונגדם נטען כי נהגו במהירות גבוהה מהמותר: ״האם מצלמות המהירות אינן אמינות רק בבית המשפט בעכו? השאלה היא האם הן אמינות או לא. יש כאן השלכות רוחב כלפי כל מי שקיבל קנס מאותן המצלמות ולכן המשטרה והפרקליטות חייבים להוציא הבהרה בעניין".

   

  יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל בתגובה ראשונה: 

   

  כבל, אשר גם בעבר דחק במשטרה לגלות לא רק פתיחות יתר בנושא אמינות מצלמות המהירות אלא דרש ממנה להבהיר את עמדתה כלפי הנהגים, אמר עוד כי ״לצערי, נכון לרגע זה ההחלטה של בית המשפט איננה ברורה דיה עבור אזרחים רבים. אומנם התובעים זוכו, אך טרם נקבע באופן חלוט אם המצלמות אמינות. עקב כך נותרו עדיין שאלות מהותיות שאינן פתורות: האם המצלמות אמינות, כן או לא? והאם המקרים בפסק הדין הם אירועים נקודתיים או שהם מעידים על הכלל".

   

  מצלמות המהירות עורכי הדין ()
  עורכי הדין שניהלו את המשפטו בעכו

   

  לדברי כבל, יש לבדוק את הנושא באופן רחב בהרבה מהמשפט שהתנהל בעכו. "האם המצלמות אינן אמינות רק בבית המשפט בעכו? במידה ומשמעות הפסיקה היא שהמצלמות אינן אמינות, יש כאן השלכות דרמטיות לא רק על אלו שהגישו את התביעה, אלא היא חייבת להיות משורשרת כלפי כל מי שצולם באמצעות אותן מצלמות. ויש מי שיטען שהדין צריך להיות מוחל גם על מי ששילם את הקנס".

   

  כבל פנה שוב למשטרה וביקש הבהרות בנושא. "יש כאן כאוס גדול שמחייב את הפרקליטות והמשטרה להוציא הודעה מסודרת שתבהיר את התמונה, ועוד היום אוציא פנייה לפרקליט המדינה שיוציא הבהרה בעניין. בכל מקרה, עם חזרתנו למושב החורף נכנס את ועדת הכלכלה לדיון מיוחד בנושא".

   

  לסיום אמר יו"ר ועדת הכלכלה כי "ברוח הימים האלה אפשר לקרוא למשטרה ולפרקליטות לעשות חשבון נפש אמיתי ולבדוק את עצמם ברצינות בכל הנוגע למצלמות המהירות״.

   

  כדאי להזכיר כי רק לפני כשבוע ימים שלח כבל מכתב לשרית פיליפסון, ראש מחלקת התביעות באגף התנועה במשטרה, ובו הזכיר לה כי למרות הזמן שעבר ומספר ימים לפני פקיעת הארכה לתשלום קנסות על עבירות מהירות אותו קבעה (2.9), לא התפרסמה כל התייחסות מצד המשטרה, שלא התייחסה או הודיעה במשך שבועות מה אמורים לעשות נהגים שקיבלו הארכה. כבל כתב כי העובדה שהמשטרה בוחרת שלא להתייחס לכך, מותיר רבים במצב של חוסר אונים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יואב דודקביץ'
  איתן כבל - דוחק במשטרה ובפרקליטות
  צילום: יואב דודקביץ'
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים