שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מעצבת הפילה את המאמן הפדופיל - אבל התיק נסגר
  ילדות סיפרו לשירן סבוראי לפני שנה על סוכנת דוגמניות שפנתה אליהן באינסטגרם. היא חשדה, התחזתה לבת 11 ושוחחה עם "הסוכנת" בנו ריינהורן. "ידעתי שזה פדופיל, העליתי אזהרה בסטורי ופניתי למשטרה", סיפרה ל-ynet - אך התיק נסגר בתחילה. המשטרה: חומר הראיות לא הספיק לזיהויו

   

  הגשת כתב האישום נגד בנו ריינהורן    (צילום: משי בן-עמי)

  הגשת כתב האישום נגד בנו ריינהורן    (צילום: משי בן-עמי)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  היא חשדה שמשהו אינו כשורה - וגם בעזרתה מסע הציד של המאמן הפדופיל בהרצליה בנו ריינהורן הגיע לקצו: שירן סבוראי, צלמת ומעצבת שמלות בת מצווה ממרכז הארץ, התחזתה לילדה בת 11 לאחר שילדות ונערות שנמצאות איתה בקשר עקב עבודתה סיפרו לה כי מעצבת בגדי ים וסוכנת דוגמניות פנתה אליהן באינסטגרם והציעה להן לדגמן עבורה.

   

  בשיחה עם ynet היא שחזרה את ההצעות המיניות שהעביר לה ריינהורן, שאתמול התברר כי התחזה גם לכוכבת הילדים נועה קירל - ואת פעולותיה בעת שהבינה שפדופיל משוחח איתה. היא פנתה למשטרה לפני יותר משנה, אבל התיק בעניינה נסגר, לאחר שהמשטרה לא הצליחה לזהות מי האיש שאיתו דיברה. בסופו של דבר היא צורפה לכתב האישום נגד ריינהורן. 

   

  לאחר שהתעורר בה החשד הראשוני, בדקה סבוראי את התכנים שהועלו במסגרת פרופיל האינסטגרם הפיקטיבי של ריינהורן בשם kira new, אשר את פרטיו קיבלה מהקטינות. היא כתבה ל"סוכנת" כי היא בת 11, וריינהורן כתב לה בתגובה שהוא מחפש פרזנטורית לקולקציה וביקש ממנה לעבור אודישן מצולם. בין היתר ביקש כי תשלח לו תמונות שלה בתחתוני חוטיני וחזייה. בהמשך ניסה ריינהורן להטריד מינית את סבוראי, בכך ששאל אותה שאלות בקשר למיניותה, והכול בעודו סבור כי מדובר בקטינה בת 11.

   

   
  שירן סבוראי ()
  שירן סבוראי. התחזתה לילדה ושוחחה עם ריינהורן
   

  "אני מאוד שמחה ממעצרו ומהגשת כתב האישום כי הוא היה מאוד פעיל והתפיסה שלו הביאה להפסקת הפגיעה שלו בילדות נוספות ברשת", אמרה אמש (יום ה') ל-ynet סבוראי, תושבת טל שחר. היא סיפרה כי נחשפה לריינהורן ומעשיו כאשר כמה בנות שנהגה לצלם פנו אליה ושאלו אותה בקשר לסוכנת חדשה שפנתה אליהם במטרה לצלמן. "היו שתי בנות שפנו אליי די במקביל. נכנסתי לפרופיל של הסוכנת ומשהו צרם לי מבחינת התמונות שהיו בו".

   

  שיחות אל תוך הלילה עם "ילדה בת 11"

  לדבריה, בשלב ראשוני זה החליטה סבוראי לא לשתף איש עם חששותיה, אלא לבדוק מיהי אותה סוכנת שעומדת מאחורי הפרופיל שנראה לה מזויף. היא פתחה פרופיל בדוי ברשת אינסטגרם, העלתה אליו תמונות של ילדה בת עשר ופנתה אל אותה "סוכנת", שהייתה למעשה ריינהורן.

   

  "ניצלתי את העובדה שאני מכירה את סגנון הדיבור של ילדות ונערות ופניתי אליו", היא משחזרת. "כבר בשיחה הראשונה הוא שאל אותי על הנתונים שלי וביקש שאצלם את עצמי. שלחתי לו תמונה, לא שלי מן הסתם. הוא הראה התלהבות ושאל אותי אם יש לי בעיה להצטלם עם חזייה ותחתונים? עניתי לו שאני מתביישת, כי אני עדיין לא לובשת חזיות. הוא אמר שזה בסדר גם בלי חזייה והדריך אותי בתור הסוכנת איך לסדר את התחתונים כך שהם ייראו כמו חוטיני. כששאלתי אותו בתמימות שמתאימה לילדה בת עשר מה זה חוטיני, הוא לא היסס והסביר לי".

  בהגשת כתב אישום נגד בנו ריינהורן (צילום: מוטי קמחי)
  ריינהורן בבית המשפט, היום(צילום: מוטי קמחי)

  השיחה הזו, הראשונה בין סבוראי ל"סוכנת", נערכה לדברי מעצבת השמלות בשעות הקטנות של הלילה, ובה הפליג ריינהורן בהרחבה על עולם הדוגמנות והפשרות שיש לפעמים לעשות בכדי להתקדם בו."״כבר בשיחה ההיא הוא לחץ שאשלח לו תמונה בתחתונים וחזייה. כשאמרתי לו שאני לא יכולה ואני מפחדת שאימא שלי תראה, הוא הציע שאכנס לשירותים ואצטלם שם", היא נזכרת.

   

  הסטורי הוביל לפניות מילדות נוספות

  באותה שיחה אמר ריינהורן, שהתחזה כאמור למעצבת בגדי ים, על כך שישלח אליה צלם שיצלם אותה בתחתונים וחזייה. "הוא גם אמר שאם אני רוצה להתקדם בתחום הזה צריך לעשות דברים שהיא הייתה צריכה לעשות כמו לשכב עם צלם בכדי להתקדם. כשאמרתי לו שלא עשיתי את זה אף פעם, אז הוא ענה בתור הסוכנת שהוא ילמד אותי".

   

  לדבריה, במשך תקופה קצרה המשיכו השניים לשוחח והצעותיו שבו וחזרו. "הבנתי מי עומד מולי, ידעתי שזה פדופיל והעליתי אזהרה בסטורי שלי עם הפרופיל שלו, כדי להזהיר בנות. במקביל פניתי למשטרה". לדבריה, לתדהמתה המשטרה סגרה את התיק, אך היא לא הסתפקה בכך.

  אינפו גרפיק המאמן פדופיל כדור יד בנו ריינהורן כינויים הרצליה עבירות מין הטרדה כינויים ()
  בשיחה עם סבוראי הוא השתמש בפרופיל kira.new
    

  בעקבות הסטורי שפרסמה פנו אליה עוד ילדות שנפגעו מריינהורן. היא אספה את עדויותיהן ועודדה את הבנות לספר להוריהם ויחד עימם להגיש תלונה במשטרה. לאחר שנפתחה החקירה פנתה המשטרה לסבוראי בשנית והכניסה את עדותה לחומר החקירה. "חשוב לי מאוד שיעשה פה משפט שיוביל לכך שפדופילים יורתעו מלפנות לבנות ברשת בעקבות תוצאותיו. במקביל, אני גם מביעה תקווה שילדות ונערות כן ייחשפו למשפט וזה ייפתח את עיניהן לגבי הסכנות שקיימות ברשת", אמרה.

   

  המשטרה: "לא ניתן היה אז לאתר את זהותו"

  ממשטרת ישראל נמסר בעניין התלונה שנסגרה כי "עם קבלת התלונה במשטרה אשתקד, נפתחה חקירה במהלכה בוצעו מגוון פעולות חקירה במטרה להתחקות אחר זהותו של החשוד, הכול אל מול חומר הראיות שהיה קיים באותה העת במאמצי המשטרה לאיתור העבריין. התיק נסגר תחילה בעילה של עבריין לא נודע לאחר שלא ניתן היה לאתר את זהותו אל מול חומר הראיות דאז.

   

  "ואולם כפי שדיווחנו לאחרונה, במסגרת מאמצי משטרת ישראל להגנה מפני פגיעות ברשת, נעצר החשוד לאחרונה בחשד לעבירות מין בעשרות קטינות ברשת, לרבות אינוס, הטרדה מינית, מעשה סדום, מעשה מגונה, עבירות מחשב ועבירות נוספות והוא נחקר גם בגין מקרה זה.

   

  מדובר באחת מפרשיות הפדופיליה החמורות והקשות ביותר, הן מבחינת חומרת העבירות והן מבחינת היקף הפעילות, שנחשפו במשטרת ישראל בהקשר של עבירות מין נגד קטינות ברשת האינטרנט. מקרה זה מהווה הוכחה שגם חקירות שנסגרות תחילה בהיעדר יכולת פענוח מכורח המסיבות, יכולות להבשיל מאוחר יותר לפענוח במצב שבו מתקבלות תלונות נוספות, נכנס מידע מודיעיני או מתגבשת תשתית ראייתית מתאימה, ואף להבשיל לכתבי אישום חמורים ולהעמדה לדין".


  פורסם לראשונה 06/09/2018 21:56

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יריב כץ
  בנו ריינהורן ושירן סבוראי
  צילום: יריב כץ
  מומלצים