שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  שלטי הסתה של מתנגדי חיסונים נגד הגן המחוסן ברמה"ש

  מתנגדי חיסונים תלו הבוקר שלטי הסתה בסמוך למחלקה האונקולוגית של בית חולים לילדים שניידר וברמת השרון, שם החלה יוזמת "הגן המחוסן". בשילוט שובצו תמונות ילדים שאין להם קשר לנאמר, והוצגו כ"נפגעי חיסונים". חלק מהילדים הם דוגמנים מחו"ל

  מתנגדי החיסונים ממשיכים בהסתה לאור יוזמת חיסוני גני הילדים: הבוקר (ו') נתלו בסמוך למחלקה האונקולוגית של בית חולים לילדים שניידר וברמת השרון, שם החלה יוזמת "הגן המחוסן", שלטים שכותרתם "הגן המחוסל", ובהם תמונות ילדים שלכאורה נפגעו מחיסונים. התמונות נלקחו מאתרי ויזואליה, כשהילדים הם בכלל דוגמנים.

   

  כרזות חולי סרטן ( )
  תמונות ילדים שלכאורה נפגעו מחיסונים

  השלטים תחת הכותרת "הגן המחוסל" (שיבוש של הגן המחוסן) נתלו כאמור בקמפוס בית חולים לילדים שניידר, לא רחוק מהמחלקה האונקולוגית. השילוט כולל תמונות ילדים שלכאורה נפגעו מחיסונים. תמונות הילדים, שאין להם קשר כלל לנושא, נלקחו ממאגרי תמונות של ילדים דוגמנים, אלא שהם הוצגו כאילו לקו במחלות בעקבות ההתחסנות.

   

  אחת הילדות מוצגת בשם אדמית, עיניה מוסתרות על ידי הכיתוב: "אדמית ז"ל, גיל 8 סרטן". אלא שחיפוש זריז במאגר תמונות האילוסטרציה "שאטרסטוק" מגלה כי מדובר בילדה דוגמנית, שתמונתה לצד ילד אחר, אוחזים בדגם לב מפלסטיק, נחתכה. לילדה כמובן שאין כל קשר לנאמר. גם שאר הילדים המופיעים לכאורה תחת שמות ישראלים אמיתיים שנפטרו - אינם קשורים כלל לנאמר.

   

  ילדים (צילום: shutterstock)
  הילדה שמופיעה בכרזה היא בכלל מחו"ל(צילום: shutterstock)
   

  תחת התמונות השקריות כתבו המסיתים: "דוקטור! תסתכל לנו בעינים, אל תשכח! נשבעת! ידעת! שתקת! בגדת! פשעת!". בצידי השילוט הוצגה רשימת רופאים הקוראים שלא להתחסן, בהם ד"ר אנדרו וייקפליד, הרופא הבריטי שפרסם מאמר שקרי הטוען כי החיסון נגד חצבת גרם לאוטיזם. לאחר שהתברר כי שיקר, רשיונו נשלל והמאמר הוסר מכתב העת. החיסון נגד חצבת הניתן בגיל שנה, אינו גורם כמובן לאוטיזם, מחלה שניתן לאבחנה הרבה לפני קבלת החיסון.

   

  השילוט כוון בין היתר למי שהחל את כל יוזמת חיסוני גני הילדים, הנוירוכירורג ד"ר ליאור אונגר, מתמחה מהמרכז הרפואי שיבא ואב לשניים. "השלטים פוזרו במכוון ברמת השרון סמוך לגנים, היכן שנולד מיזם הגן המחוסן" הוא מוסר. "המסר של המסיתים הללו ברור: כפי שהם מנסים לשכנע הורים בשקרים אחרים על חיסונים, הם רוצים לקדם שקר חדש: שהורים לילדים חולי סרטן אשמים כי חיסנו אותם. הם רצו להסית הורים הנכנסים בשערי בית החולים כנגד רופאים העושים ימים ולילות לטפל בילדיהם. שימוש במילים 'בגדת', 'פשעת' על רופאים, הוא שפל מוסרי נוסף של מתנגדי החיסונים".

   

  הכרזות. ילדים דוגמנים הוצגו כחולים ( )
  הכרזות. ילדים דוגמנים הוצגו כחולים

   

  - מי עומד לדעתך מאחורי השילוט?

  ד"ר אונגר: "אין שום ספק שאלו מתנגדי החיסונים. הם הביעו תמיכה בשלטים בקבוצות שלהם, והסגנון בשלטים, הזיוף הרגיל, תוך שימוש בתמונות ילדים מתצוגת אופנה וטענה שמדובר בחולי סרטן מחיסונים, ההפניה בשלטים להרצאות מצולמות של שרלטנים המתנגדים לחיסונים, כל אלו לא מותירים שום ספק במי האשמה".

   

  אין זו הפעם הראשונה שד"ר אונגר חווה הסתה ואיומים מצד מתנגדי החיסונים: "אנחנו מקבלים איומים מרומזים, השמצות ברשת וסרטונים מבזים כל הזמן", הוא אומר. "זה לא מרתיע אותנו ורק מראה לנו כמה חשוב מה שאנחנו עושים. יש קומץ של עשבים שוטים שהחליטו להפיץ בורות בנושא החיסונים, ולקדם מחלות שהיו צריכות להיעלם מהעולם. בכל יום הם מגיעים לשפל מוסרי חדש, והתגובה לאנשים כאלו היא להפיץ את האמת, לחסן את ילדנו ולדרוש מהגנים להצטרף ליוזמות שיגנו על ילדנו מפניהם".

   

  הזכות לחיים בריאים

  "הרוח הגבית שלה אנחנו זוכים מנבחרי ציבור, תקשורת, רופאים והורים לילדים אדירה וממחישה עד כמה מיואשים וחסרי אונים מתנגדי החיסונים, לעומת הקולות הרציונליים שקוראים לכבד את זכות ילדנו לחיים בריאים ובטוחים", אומר איתי ברשדסקי, מנהל הגן המחוסן ברמת השרון. "אנחנו נמשיך לחשוף את ההסתה הפרועה.

   

  "איומים יש מכל הסוגים והם בטח שלא יעצרו בעדנו להמשיך, אלא להיפך", מוסיף ברשדסקי, "לבי יוצא אל הורים תמימים שניזונים ממידע שגוי. בכל יום פונים אלינו הורים שהתפקחו והלכו לחסן את ילדיהם".

   

  צפו: דיון סוער באולפן ynet מול מתנגדי החיסונים

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בצידי השילוט הוצגה רשימת רופאים הקוראים שלא להתחסן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים