שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תיעוד: נער השליך אבנים בגבול הרצועה - ונורה למוות, צה"ל יתחקר

  אחמד אבו טיור בן 16 נורה אתמול כשהשתתף בהתפרעויות שבהן נהרג נער נוסף בן 17. צה"ל: "האירועים יתוחקרו על-ידי דרגי הפיקוד הרלוונטיים"

   

   

  תיעוד הירי באחמד אבו טיור

  תיעוד הירי באחמד אבו טיור

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הפלסטינים פרסמו היום (שבת) תיעוד של הירי שממנו נהרג הנער אחמד אבו טיור בן 16 במהלך ההתפרעויות השבועיות בעזה. הוא נורה אתמול ומת היום מפצעיו. בתיעוד נראה אבו טיור כשהוא משליך אבנים לעבר הגדר וקורא לחיילים שמשקיפים עליו מעבר לגבול. מצה"ל נמסר בתגובה כי "האירועים יתוחקרו על-ידי דרגי הפיקוד הרלוונטיים. המקרים בהם לפי הנטען נהרגו פלסטינים יועברו גם לבחינת מנגנון התחקור המטכ"לי".

    

  מדובר צה"ל נמסר כי "בהפרות הסדר האלימות לאורך הגדר ברצועת עזה אתמול לוחמי צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות ופעלו בהתאם להוראות הפתיחה באש בתגובה לנסיונות חבלה בגדר ולפגיעה בכוחות צה"ל. המתפרעים בהפרות הסדר הבעירו צמיגים, יידו אבנים השליכו בקבוקי תבערה ורימון לעבר הכוחות. מוכרת טענה על שני הרוגים שלקחו חלק בהפרת הסדר האלימה ביום שישי האחרון".

   

  אחמד אבו טיור ()
  קורא לחיילים שנמצאים במרחק של כמה עשרות מטרים

  אחמד אבו טיור ()
  נורה למוות

  אחמד אבו טיור ()
  אחמד אבו טיור

   

  ללא קשר לאירוע אתמול, לוחמים וקצינים שהיו מעורבים בשתי תקריות שבהן נהרגו פלסטינים בגבול עזה במהלך הפרות סדר בחודשים האחרונים זומנו לחקירה במצ"ח בעקבות החלטת הפרקליטות הצבאית בנושא. כבר בשבוע הקרוב צפויים מפקדי גדודים שפיקדו על הכוחות בגזרת שתי התקריות, להתייצב במצ"ח ולמסור את גרסתם לחוקרים. האירוע הראשון התרחש בתחילת גל המהומות בסוף חודש מרץ - אירוע שבו תועד מפגין פלסטיני שנורה למוות כשהוא מחזיק צמיג בידו ורץ לכיוון רצועת עזה. הפלסטיני נורה על ידי כוח צה"ל. באירוע אחר מהחודש שעבר, נורה למוות נער בן 16. באירוע השני, שבמהלכו נראה הפלסטיני כשהחל לטפס על הגדר, הירי כנראה לא בוצע על ידי צלף.

   

  מצ"ח חוקרת את מותו של אחד הפלסטינים באירועים בגבול הרצועה בחודשים האחרונים

  מצ"ח חוקרת את מותו של אחד הפלסטינים באירועים בגבול הרצועה בחודשים האחרונים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:


  בהתפרעויות אתמול נורה למוות גם נער בן 17 שנפגע בחזהו בהפגנה בדרום רצועת עזה. כלי טיס של חיל האוויר תקף באזור בתגובה לעפיפון תבערה שנחת על מגדל תקשורת צבאי סמוך לגדר.

  עוד קודם לכן פלסטינים השליכו רימון לעבר כוח צה"ל בצפון הרצועה - וכלי טיס תקף בתגובה עמדת תצפית של חמאס באזור.

   

  דובר חמאס פאוזי ברהום אמר כי השתתפות ההמונים בצעדות השיבה והעימותים של המפגינים מול ישראל הן הוכחה לכך שמי שמייצג את העם הפלסטיני הוא רק מי שמחזיק בנשק וברובה, ומי שמקריב קורבנות למען עמו ולא משתפי הפעולה עם ישראל.

   

  ברהום התכוון בכך לחילופי ההאשמות בין חמאס לפתח על הקיפאון בשיחות הפיוס בקהיר. סגן מנהיג הארגון ברצועה, חליל אל-חיה אמר באחד ממוקדי ההפגנות שאליהם הגיע כי סבלנותו של העם הפלסטיני עומדת לפקוע בכל הקשור למצור על הרצועה וכי על כל הגורמים הנוגעים בדבר להפנים את המסר הזה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים